Категорії
Пам’ятки Цікаві факти

Незвичайні пам’ятки світу та креативні скульптури

У всьому світі, навіть у самому маленькому місті, можна знайти пам’ятники, скульптури і статуї, присвячені відомим діячам, важливим історичним подіям або певної філософської теми. Але в наш час архітектура і скульптура розвиваються під впливом нових культурних і дизайнерських рішень, тому в різних куточках світу з’являються дуже незвичайні пам’ятники та скульптури з таким глибоким змістом, що його не відразу можна вловити. Ми вирішили вибрати найбільш креативні пам’ятники та скульптури світу

1. Скульптура “Сходи в небо” (Бонді, Австралія) – незвичайна пам’ятка

Скульптура “Diminish and Ascend” це арт-інсталяція художника Девіда Мак-Кракена, яка під правильним кутом виглядає, як нескінченна сходи “в небо”.

2.  Merchant Seafarers’ War Memorial, Кардіфф Бей, Великобританія

У Південному Уельсі скульптор Брайан Фелл створив меморіал, присвячений пам’яті матросів цивільних суден, які загинули під час військових дій.

3. Мустанги в Лас-Колинас, Техас, США – незвичайна пам’ятка

Бронзова скульптура була створена Робертом Гленом, в пам’ять про диких мустангів, які були історично

важливими мешканцями більшій частині Техасу в США.

4. Драматична фея з проводів, Великобританія

Робін Уайт, скульптор з Великобританії, створює гарні динамічні скульптури казкових фей, які, здається,

танцюють при кожному пориві вітру.

5. Експансія, Нью-Йорк, США – незвичайна пам’ятка

За задумом автора (Пейдж Бредлі) скульптура “Експансія” показує людину, яка прийняла виклик вийти за межі обмежень, встановлених сучасним суспільством.

6. Обрії, Нова Зеландія – незвичайна пам’ятка

“Горизонти” це гігантська скульптура художника Ніла Доусона з Нової Зеландії, яка завдяки візуальної ілюзії виглядає як розвівається шматок паперу на вершині пагорба.

7. Скульптура “Truth is Beauty” з серії “Bliss”, Невада, США

Марко Кокрейн став автором одного з найпривабливіших творів мистецтва в США, яке з’явилося на фестивалі Burning Man. Це 16-метрова скульптура елегантно що позує жінки, яка носить назву “Truth is Beauty”.

8. Зникаюча людина, Вашингтон – незвичайна пам’ятка

У музеї Мері Хілл (Mary Hill Museum) в Східному Вашингтоні можна побачити цю скульптуру, яка, як під впливом магії, повільно зникає при правильному ракурсі.

9. Невідомий службовець, Рейк’явік, Ісландія

Скульптура Магнуса Томассона символізує роботу урядовця, яка часто залишається непоміченою і недооціненою.

10. Келпі, Фалкірк, Шотландія

Зображення коней на скульптурі символізує Келпі, шотландських міфологічних істот, які відомі своєю силою і витривалістю. Саме такі якості приписують внутрішнім водним шляхам Шотландії.

11. Мовець лампа, Мальме, Швеція – незвичайна пам’ятка

З допомогою свого низького, спокійного голосу, лампа в Мальме вітає з грудневими святами усіх, хто вийшов погуляти навіть в найхолоднішу погоду.

12. Пам’ятник композитору Яну Сибелиусу, Гельсінкі, Фінляндія

Пам’ятник Яну Сибелиусу – це відмінний приклад сучасного абстрактного мистецтва. Він складається з 600 порожнистих сталевих труб, з’єднаних разом для створення звукової хвилі, схожою на частину твору композитора.

13. Нельсон Мандела, Квазулу-Наталь, Південна Африка

Marco Cianfanelli – автор вражаючою скульптури, на якій завдяки вмілому розміщення 50 сталевих опор, проглядається обличчя Нельсона Мандели, найблагороднішої людини Південної Африки.

14. Бібліотека La Tete Carrée, Ніцца, Франція – незвичайна пам’ятка

Французький художник Сашко Сосно (Sacha Sosno) представив своє розуміння популярної англомовної приказки “Thinking Inside the Box” у вигляді 26-метрового монументу, який служить будинком для Центральної бібліотеки в Ніцці, Франція.

15. Дерево-світлофор, Лондон, Великобританія

Художник Pierre Vivant створив дерево-світлофор у 1998 році, щоб показати нескінченний ритм домашніх, фінансових і комерційних подій, які щомиті оточують людину.

16. Кархендж – Альянс, Небраска, США

Кархендж це копія відомого Стоунхенджа, але з автомобілів, яка була створена в честь сонцестояння 1987 року. За роки свого існування Кархендж став натхненням для створення скульптур з автомобілів і сьогодні тут стоїть цілий Заповідник автомобільного мистецтва.

17. Атоміум, Бельгія, Брюссель – незвичайна пам’ятка

Атоміум це плід фантазії архітекторів Андре і Мішеля Полаков, який був реалізований для Всесвітньої виставки 1958 року, як символ використання атомної енергії в мирних цілях, але як і Ейфелева вежа, став дуже популярним і не був демонтований після закриття виставки.

18. Павук Маман, Лондон, Великобританія

Вперше встановлена в Лондоні, Маман – це 9-метрова скульптура павука з бронзи, нержавіючої сталі та мармуру, виконана художником і скульптором Луїзою Буржуа.

19. Скульптура “Тигр і Черепаха – Чарівна Гора”, Дуйсбург, Німеччина

Скульптура “Tiger & Turtle – Magic Mountain” – це звивисті сходи, схожі на американські гірки. По ним туристи можуть прогулюватися і розглядати околиці (особливо це красиво вночі, коли вмикають освітлення).

20. Чорний привид, Клайпеда, Литва – незвичайна пам’ятка

2,4-метрова статуя чорної примари, яка оселилася у Клайпеді, портовому місті в Литві. Легенда свідчить, що у 1595 році Чорний Привид врятував місто від голоду, попереджаючи людей про потребу економити продукти харчування. Тепер ця статуя – символ успіху і багатства.