Категорії
Відпочинок Пам’ятки Туристу

Пам’ятки Кракова

Екскурс в історію: Краків і його визначні пам’ятки

https://clout.com.ua/

Краків – сповнене цікавих легенд і чудових пейзажів місто на лівому березі Вісли. За свою багатовікову історію Краків встиг з невеликого містечка вирости в потужний культурний та економічний центр Польщі. З XIV по XVII століття Краків був столицею Польщі і навіть місцем коронації королів! Саме цей період і є головним у розвитку міста та спорудженні дивовижних пам’яток, які до нас дійшли практично в первозданному вигляді! В наш час Краків є «культурною столицею» Польщі і одним з найпопулярніших центрів туризму.

Архітектурний комплекс Вавель – унікальна історична пам’ятка Кракова

На пагорбі у самому серці Кракова розташований неповторний ансамбль найважливіших історичних споруд: Вавельський замок і готичний собор Вавель.

Вавельський замок – неповторна пам’ятка Кракова

На початку XVI століття король Сигізмунд I запросив кращих вітчизняних і зарубіжних митців (італійських архітекторів та скульпторів, а також німецьких декораторів), щоб створити чудовий замок у стилі ренесанс, який був би кращим в країні. Сталося так, як і задумував Сигізмунд I, Вавельський замок став найкращим у Східній і Центральній Європі. Величезний двір з витонченими арками і бездоганними пропорціями зробили цю пам’ятку Кракова найкращим місцем для проведення масштабних королівських заходів і навіть лицарських турнірів.

Туристам пропонується відвідати особисті покої царської сім’ї і побачити вишукані інтер’єри Вавельського замку Кракова в поєднанні з красивими старовинними меблями і численними предметами мистецтва світового класу. Цікаво знати, що до наших днів пам’ятка дійшла практично в первозданному вигляді, тому відвідати замок потрібно всім туристам Кракова.

Пам’ятка Вавельський собор у Кракові

https://clout.com.ua/

Це унікальне місце Кракова є одним з найвідоміших і найпопулярніших туристичних пам’яток Польщі. Вавельський собор сотні років була місцем коронації і поховання польських монархів. З XIV століття на його території розташувалися ще й безліч першокласних творів мистецтва готики, ренесансу, бароко, класицизму та модерну. Однак туристи з усього світу їдуть до Кракова, щоб подивитися чудові середньовічні каплиці Вавельського собору. Справжнім витвором мистецтва є каплиця короля Сигізмунда.

Вона користується найбільшою популярністю серед гостей та мешканців Кракова. Коли будете в турі відвідувати цю пам’ятку, то обов’язково підніміться на дзвіницю. Там на Вас чекає величезний 11-тонний дзвін Сигізмунд, дзвін якого Ви можете почути тільки на головні свята Польщі. Відвідати собор Ви можете абсолютно безкоштовно, проте в будівлі пам’ятки розташований Кафедральний музей, для відвідання якого слід придбати квитки. Раджу відвідати Вавельський собор, так як це одна з головних святинь Польщі і одне з найбільш популярних туристичних місць Кракова.

Ринкова площа – найбільш людна пам’ятка Кракова

https://clout.com.ua/

Починаючи з 1257 року Центральна ринкова площа була однією з найбільших у середньовічній Європі. Через століття, вона все ще залишилася самим жвавим і людним місцем «культурної столиці», справжнім серцем Кракова. Тут традиційно багато народу: місцеві мешканці, які бажають поспілкуватися або просто відпочити, натовпи туристів з відкритими ротами, ненаситно фотографують все, що тільки можливо навколо себе!

Так, це єдине гучне і дуже людне місце у тихому і спокійному Кракові. Оточена історичними будівлями, музеями і прекрасними церквами пам’ятка вражає своїм величезним простором.

Останнім часом ринкова площа Кракова стала справжнім центром комерційної та суспільної діяльності міста. Невід’ємною частиною цього унікального місця є квіткові продавці, лотки з морозивом, вуличні музиканти і зграї голубів, яких постійно підгодовують місцеві жителі. Відвідати цю пам’ятку слід всім туристам Кракова.

Ратушна вежа – відома пам’ятка Кракова

https://clout.com.ua/

Краків має свій аналог Пізанської вежі! Ця пам’ятка не стала б такою популярною серед туристів, якби не її схожість з вежею в Пізі. Звичайно ж Ратушну вежу можна порівняти з Пізанської, адже її нахил складає всього 55 см (якщо рахувати від основи). Але з-за великої висоти (70 м), цей відносно невеликий нахил дуже добре помітно – це і приваблює натовпи туристів, охочих обов’язково сфотографуватися на її фоні.

Ходить багато легенд, що розповідають про таємничий нахил Ратушної вежі, проте єдиним правильним поясненням є той факт, що в 1703 році сильний вітер викликав невелике відхилення від перпендикулярності вежі.

З того часу кут нахилу потрошку збільшується. Пам’ятка розташована на Центральній площі Кракова, так що знайти це популярне туристичне місце Кракова Вам не складе праці. Обов’язково відвідайте цей унікальний аналог Пізанської вежі. 🙂

Нічне життя. Відпочинок у Кракові

В такому тихому і спокійному місті як Краків крім прекрасних пам’яток є ще безліч нічних закладів, де можна добре відпочити і розслабитися. «Культурна столиця» може похвалитися величезною кількістю невеликих нічних клубів, що робить її ще й «клубної столицею» Польщі. Кожен може вмістити максимум 100 осіб, але клубів цілком вистачає, щоб відпочити від душі жителю Кракова і туристам. Більшість закладів цілодобово працюють не тільки у вихідні дні, але й у будні. Крім дискотек величезною популярністю користуються нічні бари, кафе і навіть ресторани!

Цікаво знати, що найпопулярніші і великі клуби знаходяться в тихому історичному районі Кракова – Старому місті. Тут завжди раді туристам і приїжджим, тому можете сміливо йти танцювати з місцевими тусовщиками! До речі, тутешні ді-джеї стали дуже популярними далеко за межами Польщі, так що можна сміливо сказати, що дискотеки в наш час вже стали невід’ємною пам’яткою Кракова.