Санкт-Петербург – друге за величиною та найкрасивіше місто Росії. Кількість пам’яток у ньому порахувати неможливо, однак ми постаралися зібрати всі кращі туристичні місця “культурної столиці” Росії в одній статті. Не забудьте подивитися відео і насолодитися фото цього прекрасного міста.
Ермітаж – музей-пам’ятка Санкт-Петербургу
Ермітаж знаходиться всередині Зимового Палацу, який у свою чергу знаходиться на Палацовій площі. Зимовий палац був побудований за проектом Франческо Бартоломео Растреллі в 1754-1762 роках. Ермітаж є найгарнішим і чи не найважливішим музеєм міста. Він став домом для мільйонів робіт періоду XVIII-XIX століть. Твори мистецтва найбільших художників світу дбайливо зберігаються у величезних залах пам’ятки. Розглядаючи роботи Мікеланджело, Ван Гога, Пікассо, Рембрандта і сотень інших відомих діячів мистецтва, просто не помічаєш, як швидко біжить час.
За один раз подивитися всі твори мистецтва просто неможливо, навіть якщо бігти з усіх сил по залах Ермітажу, при цьому хоча б одним оком поглядаючи на картини 🙂 Жарти жартами, а це дійсно так і є, адже це мысце Санкт-Петербурга має сотні тисяч різних творінь. Можна купити 2-денний квиток для відвідування музею, двох днів все-таки повинно бути достатньо для ознайомлення з кращими експонатами Ермітажу.
За 2.5 століття колекція робіт поповнилася на більш ніж 3 млн. творів мистецтва, історія яких починається кам’яним століттям і закінчується творами світової культури наших днів.
Ермітаж займає 365 залів в головному музейному комплексі, який розташований в історичному центрі Санкт-Петербурга. Крім основного Зимового Палацу, музей має ще й інші корпуси. Зокрема, порадимо Вам відправитися в Імператорський фарфоровий завод. У минулі роки він виробляв фарфор для імператорської родини, а зараз на його території є спеціальний музей їх продукції. Також Ви зможете придбати у них фарфор неймовірного якості − ми звідти забрали чашку, з якої будь-який напій здається смачніше.
Хоча будьте готові, їх продукція не сама дешева, наша чашка нам обійшлася в 50$, але ми залишилися задоволені покупкою. Фарфоровий завод знаходиться за адресою пр-т Обухівської оборони, 151
Олександро-Невська Лавра – собори Санкт-Петербурга
Олександро-Невська лавра була заснована у 1710 році. Монументальний собор Санкт-Петербурга вінчає високий купол, який відмінно гармонує з навколишніми будівлями монастиря. Мало хто знає, що на початку 20 століття на території Олександро-Невської Лаври було близько 12 церков, зараз ж тільки дві з них є відкритими для відвідувачів. В стінах цієї пам’ятки були поховані тіла членів королівської сім’ї, священиків, видатних командирів і губернаторів Санкт-Петербурга. Серед ікон собору також є образ одного з найшанованіших православних святих – преподобного Серафима Саровського.
Церква Спаса на Крові – культова пам’ятка Санкт-Петербурга
Ця чудова пам’ятка Санкт-Петербурга побудована в російському стилі на місці смерті імператора Олександра II в березні 1881 року. Будівництво церкви повністю фінансувалося за рахунок імператорської сім’ї і приватних меценатів. Фасад і внутрішнє оздоблення пам’ятки складається з неймовірно красивою і дрібної мозаїки, а інтер’єр був розроблений відомими російськими художниками того часу: Васнєцовим, Нестеровим і Врубелем. Цікаво знати, що ця культова пам’ятка Санкт-Петербурга побудована в істинно російському стилі, який набрав найбільшу популярність в архітектурі.
Олександрівська колона – історична пам’ятка Санкт-Петербурга
Олександрівська колона – пам’ятник російської перемоги у війні з наполеонівською Францією. Вона названа на честь імператора Олександра I, який правив Росією у 1801-1825 роках (під час наполеонівських війн). Колона – приголомшливий твір архітектури і техніки Санкт-Петербурга.
Пам’ятка була побудована за 4 роки (1830-1834 року) за проектом архітектора французького походження Огюста Монферрана. Висота колони складає близько 47 м, а на самому верху пам’ятник увінчаний статуєю ангела з хрестом (ангела зроблено за зразком імператора Олександра I), якого добре видно навіть з самої далекої точки Санкт-Петербургу. Тіло колони зроблено з одного монолітного червоного граніту. Пам’ятка є справжнім подвигом інженерного мистецтва.
Маріїнський театр в Петербурзі
Хто не чув про Маріїнський театр? Таких, мабуть, не багато. У театру є 3 сцени:
- Маріїнський театр сам по собі (так звана Велика сцена. Театральна площа, 1)
- Маріїнський-2 (Мала сцена. Вул. Декабристів, 34)
- Концернтный зал (вул. Декабристів, 37)
Трупа театру − професіонали світового класу. Безумовно постарайтеся потрапити на виставу. Зал Маріїнського театру (Великої сцени) виглядає прекрасно. Я Вам пораджу придбати квитки заздалегідь (хоча б за пару тижнів). Біля Маріїнського часто розкуповують всі квитки ще за тиждень до вистави. Ми були на Лебединому озері в Великій сцені… чи треба говорити, що їх балет прекрасний? Мабуть, ні 🙂
Можна здогадатися, що квитки там не з дешевих, наші квитки коштували по 100$ кожен. На другому і третьому рядах сцену дуже погано видно (хто б міг очікувати таке від театру зі світовим ім’ям), але було дуже боляче дивитися, як люди, які заплатили по $100 були змушені дивитися балет стоячи
Ось так виглядає Велика Сцена (вірніше зал) Маріїнського театру
Петропавлівська фортеця – перша пам’ятка Санкт-Петербургу
Петропавлівська фортеця – історичний центр міста і найважливіше оборонна споруда XVIII століття. Туристи часто недооцінюють роль цієї пам’ятки в історії міста і проходять повз, втрачаючи безліч вражень і позитивних емоцій. Архітектурний ансамбль пам’ятки включає безліч оборонних елементів XVIII століття; пишні парадні ворота; Ботний Будинок, де зберігалося царський вантажне судно; Монетний двір, а також Інженерний і Комендантську будинку. Петропавлівська фортеця пережила масу історичних подій, встигла стати в’язницею для Олексія (сина Петра I) і перших революціонерів – декабристів. Зараз же головною спорудою комплексу є Петропавлівський собор, де поховані царі, від Петра I до Миколи II.
На території пам’ятки часто проводять різні виставки та презентації, так що Вам тут буде чим зайнятися.
Михайлівський палац в турі по пам’ятках
Михайлівський палац – одна з найбільш пишних і грандіозних будівель Петербургу. Вперше про пам’ятку заговорили наприкінці XVIII століття, коли в імператора Петра I народився син Михайло. На честь останнього було прийнято рішення побудувати кращий палац в Імперії. Будівельні роботи велися тільки в теплу пору року, щоб досягти максимальної надійності. Мільйони рублів було витрачено тільки на чудові інтер’єри та фасадні прикраси. Найбільш вражаючими є скульптури левів на вхідних сходах, копії стародавніх античних скульптур та фігури з рідкісних порід дерева.
Мідний вершник – символ Санкт-Петербургу
Мідний вершник – мабуть, найвідоміший пам’ятник Петру I. Кінна статуя імператора датується 1782 роком і є однією з найстаріших у місті. Завдяки своєму цікавому розташуванню на Сенатській площі, мідний вершник став героєм безлічі загадок і легенд. Однією з таких загадок є назва пам’ятки, адже всім відомо, що він з бронзи, а не з міді…