Категорії
Відпочинок Туристу

Словаччина – Відпочинок на гірськолижних курортах

Словаччина є одним з унікальних туристичних напрямків, де високий рівень культури і сервісу поєднується з цілком доступними для вітчизняних туристів цінами. Зони для активного зимового відпочинку, що розташовуються у татранському гірському масиві. Саме тут, на південних схилах найвищих точок карпатських гір, розташувалася ціла низка знаменитих на всю Європу гірськолижних курортів.

Татри вважаються невисокими горами, які, однак, мають справжній альпійський рельєф. Вони умовно поділяються на Високі, Низькі і Західні Татри. У кожній з цих зон чудово розвинена інфраструктура, високий рівень обслуговування туристів, при демократичних цінах, що, погодьтеся, важливо для відпочиваючих, які прибувають зі східного напрямку.

ВИСОКІ ТАТРИ. ВІДПОЧИНОК В СЛОВАЧЧИНІ

Ця гряда гір є найвищим місцем Карпат, яка має не тільки дивний альпійський клімат і химерним рельєфом, але і оточений чудовим природним ландшафтом, який на дві третини складається з чудових ялинових лісів. І хоча Високі Татри тягнуться всього на 26 кілометрів в довжину, унікальна краса гірських кряжів, покритих пахучими ялинами, велика кількість високогірних озер та кришталевих водоспадів незмінно приваблюють сюди велику кількість туристів не тільки з Європи, але і з інших континентів.

Не дарма ці місця понад півстоліття тому було вирішено оголосити національним парком-заповідником, який територіально також входять розташовані по сусідству Беліанські Татри, що складаються виключно з вапнякових порід. Саме у Високих Татрах розташовується головна вершина Карпат – Герлаховський Штіт, зметнулися на висоту понад 2650 метрів. Практично пліч-о-пліч з ним розташувалася друга за значимістю гора Словаччини – Ломніцький Штіт, яка нижче попередньої всього на 20 метрів.

Основними гірськолижними курортами Високих Татр є Штрбске-Плесо, Татранська Ломніца і Смоковець, які об’єднані загальною залізничною лінією, що створює певні зручності для туристів.

https://clout.com.ua/

Штрбске-Плесо. Словаччина

Це селище є найбільш високим серед всіх інших словацьких гірськолижних курортів. Унікальне положення цього холодного курорту, забезпечило на ньому найдовший лижний сезон, який триває близько 120 днів у році. Весь інший час Штрбске-Плесо функціонує як звичайний кліматичний лікувальний центр, у якому всі бажаючі можуть зміцнити свої верхні дихальні шляхи. Адже місцеве гірське повітря визнано провідними медичними фахівцями цілющим. Крім того, прекрасні краєвиди, що відкриваються з цих гірських схилів, чарівним чином зміцнює нервову систему і умиротворяє душу людини.

Розташований в серці Млиніцкої долини, курорт Штрбске-Плесо має в своєму розпорядженні кілька прекрасних трас для швидкісного спуску середнього і початкового рівня, два трампліни для стрибків і відмінну трасу для лижного бігу.
При бажанні можна кататися на лижах навіть вночі. Від комфортабельних готелів до самих підйомників туристів доставляють регулярно здійснюють рейси лижні автобуси.
https://clout.com.ua/

Що подивитися. Після фізичних навантажень відпочиваючим пропонується різноманітна культурна програма. Вони можуть відвідати з ознайомлювальними цілями центр дерев’яного архітектурного мистецтва Ждіар, оглянути Беліанську і Дем’янівську печери, занурити втомлене тіло в цілющі гарячі води термального озера Бешенева. У сусідньому населеному пункті Попраді можна розслабитися у водному центрі «Аквасіті».

Татранська Ломніца. Словаччина

Один з найстаріших гірськолижних курортів Словаччини розташувався в східній частині Високих Татр на висоті 850 метрів. Туристам тут не буває нудно ні взимку, ні влітку. Саме в цьому районі знаходиться другий за висотою пік Карпат – Ломніцький Штіт. Лижний сезон тут триває з грудня і до самого початку травня.

Негласно Татранська Ломніца вважається молодіжним курортом, напевно за особливо сильно розвинену мережу розважальних нічних закладів. У цьому курортному районі знаходяться дві зони для катання. Перша, так звана Скальнате-Плесо, краща для лижників високого і середнього рівня майстерності. Інша – Ями, більше підійде для спортсменів-початківців.

На високогірній сідловині Ломницький сідло можуть спробувати свої сили тільки найбільш досвідчені спортсмени. Саме тут знаходиться найскладніша траса, що має небезпечну ділянку для фрірайду. Однак є в наявності траси, що підходять для любителів бігових лиж, а також швидкісного спуску на санях тобоган.

Після довгих і захоплюючих спусків туристам пропонується відпочити в численних критих басейнах, саунах, тенісних кортах і боулінг-клубах. Всю ніч можна весело танцювати на численних дискотеках, відвідувати бари, ресторани і казино.
https://clout.com.ua/
Що подивитися. Любителі культурного дозвілля зможуть відвідати відомий Спішський замок, а також музей національного парку Татр. Неподалік розташований музей дерев’яного зодчества і унікальна Белиянська печера.

Смоковець. Відпочинок в Словаччині

Смоковець є найпершим гірськолижним курортом Словаччини, який об’єднує в собі чотири лижних регіони: Новий, Старий, Дольний і Гірський Смоковець. Курорт знаходиться на висоті близько одного кілометра біля підніжжя гори Славковський Штіт. Для сімейного відпочинку з дітьми просто ідеально підходять лижні траси, розташовані в Старому Смоковці. Тут є дитячі лижні школи, дитячі траси і навіть дитячі підйомники. Та й вся місцева курортна зона сприятлива для лижників-початківців та спортсменів середнього рівня підготовки.

Основними місцями для спуску вважаються Якубова Цибулі і Гребієнок. Причому схили Гребієнку, особливо у верхній його частині, мають ділянки, які по своїй складності можуть задовольнити навіть професійних лижників. Не дарма тут періодично проводять міжнародні змагання з деяких зимових видів спорту. Трохи нижче можуть кататися менш досвідчені любителі гірських лиж.

Ну, а траси Якубової Луки просто ідеальні для лижників, які роблять тільки перші кроки в бентежному світі швидкісного спуску. В Новому Смоковці є чудово обладнана траса, призначена для комфортного катання в темний час доби.

Що подивитися. Культурна програма передбачає відвідування Татранського галереї, розташованій у Гірському Смоковці, архітектурного центру в Ждіарі, замку Бойніце, а також історичних місць в Левочі, Спішському Граді і Кежмаркі.
Захоплююча дух велична панорама місцевих гір відкривається перед туристами, які вирішили оглянути околиці на фунікулері Старий Смоковець – Гребієнок.

Західні Татри Словаччини

Ця місцевість є привабливою для відвідування туристами не тільки через прекрасні природні і кліматичні умови перебування татранського національного парку, але й через загальне географічне положення.
Велика частина Західних Татр розташована на півночі Словацької Республіки на території історичної Оравской області, яка славиться не тільки своїми знаменитими термальними джерелами, але і безліччю найрізноманітніших історичних пам’яток. Вищою точкою Західних Татр є гора Банників, висотою 2178 метра.

Основним гірськолижний курортом регіону вважається Дольний Кубін, який, крім усього, ще є місцевим історичним і культурним центром.

Культурна програма
Туристи, які приїжджають в ці місця покататися на лижах, у вільний час із задоволенням відвідують знаменитий Оравський Град, пам’ятники стародавнього дерев’яного зодчества – костели Лештина і Тврдошина. У селищі Зуберец-Брестів розташувалася Оравське село, яка являє собою справжній музей давньої архітектури.

Дольний Кубін – чудовий відпочинок!

Місцевий гірськолижний центр розташований всього в 7 кілометрах від центру міста на мальовничому схилі гори Велькей Фатри на висоті понад 1200 метрів. Туди можна дістатися на прекрасно функціонуючому підйомнику, пропускна здатність якого становить близько півтори тисячі осіб на годину.

До послуг спортсменів 10 прекрасно обладнаних трас, довжиною 12 кілометрів. Шість з них розраховані на середній рівень майстерності лижника, одна підвищеної складності. Решта цілком підходять для новачків і дітей.
Курорт надає прокат лиж та спорядження, підготовчу школу катання, а також традиційний набір розваг після їзди.

Що подивитися. Після активного катання на лижах туристам можна буде відвідати знамениту Оравску галерею, бібліотеку Чапла і Флоринів будинок, які є частиною експозиції музею імені Павла Орсаг Гвєздослава, Оравську бібліотеку Антона Габовштяка і старовинне міське кладовище на Алеї свободи.

Низькі Татри. Відпочинок в Словаччині

Примітно, що серед усіх гірських районів Європи Низькі Татри по праву вважаються найбільш екологічно чистими, так як вони розташовуються в зоні національного заповідника. Дивно, що хоча висота гір не така вражаюча, як в Альпах, тут ще ніколи не скаржилися на відсутність снігового покриву на їх схилах, а сам гірськолижний сезон триває з грудня по квітень. В основному це викликано північним розташуванням Низьких Татр.
https://clout.com.ua/
Найвищими точками Низьких Татр вважається гора Дамбер, вершина якої піднеслася на 2045 метрів, а також пік Хопок, який нижче попередньої вершини на 21 метр.

Місцеві курорти славляться серед приїжджих найбільш зручними під’їзними шляхами, глибоко розвиненою інфраструктурою і прекрасно обладнаними трасами для швидкісного спуску. Найпопулярнішим гірськолижним курортом Нижніх Татр вважається Ясна, яка вважається не тільки найкомфортабельнішим лижним центром республіки, але і належить до найкращих курортів Східної Європи.

Ясна

Сам курорт розташувався на північному схилі Низьких Татр біля підніжжя гори Хопок. Зручне розташування і якісний стан трас, які є найбільш протяжними у Словаччині, забезпечили вибір Ясні в якості місця щорічного проведення різних міжнародних змагань із зимових видів спорту.

Набір лижних трас Ясні універсально широкий і забезпечує досить комфортне катання спортсменів різного рівня майстерності. Більш досвідчені лижники воліють з’їжджати з гірських схилів Дерешський котол, Майова, Претекарська і Отупне. Для початківців найбільш сприятливий спуск Бієла-шляхом. А ось для любителів адреналіну і майстрів високого класу привабливі спуски Майстровська і Справодлива.

Для любителів альтернативних видів активного відпочинку пропонуються санні траси і спуск на сноуборді. При бажанні є добре освітлені траси для нічного катання. Початківцям будуть корисні лижні школи та пункти прокату спеціального спорядження.

Цікаво, що Ясна практично повністю забудована сучасними готелями, тому, якщо ви віддаєте перевагу проживати в приватному секторі, то вам доведеться селитися в поблизькому поселенні Ліптовські Мікулаш, яке, до речі, славиться своїм чудово обладнаним аквапарком «Татраландія».

Доновали

Що знаходиться в 25 кілометрах від Баньскій Бистриці гірськолижний курорт Доновали також є одним з найбільш відвідуваних в Низьких Татрах. Доновали однаково гарні й для початківців і для просунутих. Курорт ділиться на дві зони – Заградиште, призначене для новачків, де є пологі і рівні траси, і регіон Нова Голя, де в розпорядження відпочиваючих надані більш складні спуски і траси, висотою до 1360 метрів над рівнем моря. Для тих, хто захоплюється бігом на лижах тут є спеціальна траса довжиною до 17 кілометрів.

У цілому ж Доновали мають 17 гірськолижних трас загальною протяжністю 11 км і розташовані на висоті від 900 до 1360 метрів над. м. Доновали досить сучасний обладнаний курорт, 7 з 17 трас обладнані сніговими гарматами, сучасними безпечними підйомниками і ліфтами, багато траси освітлені для нічного катання. Крім того, житло тут можна вибрати на будь-який смак і гаманець: від недорогих затишних пансіонів, приватних будиночків на велику компанію або багатозіркових готелів з найширшим спектром послуг.
https://clout.com.ua/
В самому селищі Доновали ви знайдете весь спектр послуг, що стосується гірськолижного відпочинку: продаж і оренда лижного та сноуборд – обмундирування, лижні школи для дітей і дорослих, школи для сноубордингу, обмін валют, Спа і фітнес центри, лазні і сауни, охоронювані автостоянки, магазини з продуктами, пошта. Для любителів нічного життя з вечора починають працювати дискотеки і нічні клуби.

Доновали цікаві ще тим, що кожен рік тут проводяться змагання собачих упряжок, в яких беруть участь їздові породи собак, такі як сибірські хаскі, самоїди, лайки.

Що подивитися. Після карколомних спусків туристам пропонуються пізнавальні екскурсії в розташовані неподалік Бистріанську і Деменовські печери, а також насолодитися величним виглядом водоспадів, що знаходяться у Вайськовській долині. При бажанні можна з’їздити в історичні та культурні центри: Баньську-Бистрицю, Ліптовські Мікулаш, Ружомберок.

У будь-якому випадку, словацькі гірськолижні курорти на сьогоднішній момент є найбільш оптимальним вибором для нашого співвітчизника середнього рівня достатку, який за прийнятну суму отримає тут величезний заряд бадьорості, зможе поправити своє здоров’я, а також підвищити свій загальнокультурний рівень.

Словаччина – відпочинок на гірськолижних курортах

Опис: «Відпочинок на гірськолижних курортах Словаччини» – стаття про визначні пам’ятки Словаччини (Європа). У статті: Природні об’єкти, Курорти, Екскурсії, фото.