Категорії
Відпочинок

На Різдво у Швецію

Різдвяні канікули в Швеції! Різдвяні канікули з традиціями, які шведи зберігають і передають з покоління в покоління. Це час коли поля покриті білим пухнастим снігом, у всіх вікнах сяють різдвяні свічки, і чари ніби витають в повітрі.

https://clout.com.ua/

Весь грудень Стокгольм запрошує на Різдво з різдвяними ринками, музикою і шведськими столами. Різдвяні ярмарки – в Скансені щодня і в Старому місті – ось лише два з багатьох місць, які варто відвідати в різдвяний сезон у Стокгольмі. Так само дивують своєю неповторністю і оригінальністю різдвяні ярмарки в парку Liseberg в місті Гетеборзі. Відвідавши парк Liseberg ви згадайте своє дитинство. Це шведський Дісней Ленд, і в переддень Різдва там розноситься аромат глінтвейну, смаженого мигдалю і свіжоспечених вафель. Крім традиційного різдвяного ринку з лавками та кіосками, що пропонують вироби народної творчості, іграшки, одяг, різдвяні солодощі та інші товари, вас так само здивує льодовий бар і льодяна галерея творів мистецтв.

Але Швеція не тільки цікава Різдвяними канікулами а і сезоном зимових видів спорту, що триває з листопада по травень, а на крайній півночі – до кінця червня. В цей час на гірськолижних курортах Лапландії Riksgränsen і Björkliden у вас є унікальна можливість покататися на лижах чи сноуборді в шортах при світлі північного сонця. На гірськолижних курортах Швеції черги до ліфтів набагато коротші, штовханини менше і ціни прийнятніші, ніж, наприклад, в Альпах. Іншою рисою зимових курортів є велика різноманітність можливостей заняття спортом і розваг. Більшість центрів надають широкий комплекс послуг і здатні задовольнити потреби всієї сім’ї або цілої компанії – від екстремальних видів до спокійних задоволень, як всередині готельних комплексів, так і на природі.

Найбільший у північній Європі гірськолижний курорт Оре (Å re) знаходиться в провінції Йемтланд (Jämtland). Тут можливо все – від вертолітних лижних вилазок, екстремального катання поза трасами до неспішних лижних прогулянок, а також безліч інших варіантів активного відпочинку на природі. Риксгренсен, Б’єркліден та інші зимові курорти в Лапландії – привабливі для гірськолижних видів спорту особливо у другій половині сезону, коли дні стають теплішими, довше і яскравіше. Ці місця також підходять для лижників будь-якого рівня підготовки. Більшість шведських лижних курортів дуже сприятливі для відвідування з дітьми, де для них відкриті лижні школи та є великий вибір занять.

Однак шведські гори готові не тільки до лижного спорту, всі великі курорти пропонують багатий вибір більш або менш авантюрних пригод, багато з яких є екзотичними, принаймні, для гостей з південних країн. Це і сафарі на снігоходах, і поїздки на собачих упряжках і на північних оленях, і сходження на замерзлі водоспади, і підлідна риболовля, і багато іншого.

В даний час багато іноземні відвідувачі воліють починати і завершувати свою поїздку в Лапландію унікальним готелем Icehotel в Юуккасьярві (Jukkasjärvi). Світова сенсація, набагато більше, ніж просто готель, де просто все з льоду, приваблює з кожним роком все більше туристів з усього світу. Лапландія є також батьківщиною корінного населення Скандинавії – саамів, які вважають її своєю країною. Головний центр культури саамів – місто Еккмокк (Jokkmokk), де щорічно в лютому проводиться зимова ярмарка, яка приваблює відвідувачів з усього світу.