Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Чорногорію

 

Чорногорія – хороший курорт з чудовими готелями і сервісом, масою пам’яток і приголомшливою природою. Повна цікавих фактів молода країна Балканського півострова, яка зачарує Вас своїми панорамами і мальовничими місцями. Про інші переваги Чорногорії читайте в нашій статті.

Цікаві факти про Чорногорію:

 1. Згідно з дослідженням, проведеним Міжнародною радою з туризму та подорожей, Чорногорія входить в трійку найцікавіших туристичних напрямів світу!
  https://clout.com.ua/
 2. Цікавий факт: Бояна – це унікальна річка, яка тече в протилежних напрямках!
 3. За оцінками 2011 року, на території країни проживає 626 тис. осіб.
 4. У Чорногорії є вулиця, на якій не розминуться й 2 людей! Вона носить назву «Дайте мені пройти!» і є найвужчою у світі.
 5. Гордістю Чорногорії і найбільш ходовими туристичними товарами є килими ручної роботи, гобелени і ювелірні вироби. Також величезною популярністю користується вино, кераміка, предмети художньої обробки дерева, – цікавий факт.
 6. Жителі Чорногорії не люблять тему війни, тому навіть не варто заводити про це розмову.
 7. Офіційною мовою є чорногірська, хоча більшість населення говорить сербською. Також широко поширені боснійська, албанська і хорватська.
 8. Цікавий факт: одним з головних успіхів у туристичній галузі є відсутність обов’язкових віз для туристів.
 9. Більше 75% населення Чорногорії сповідує православ’я. Також в країні проживає велика кількість мусульман-сунітів – іслам 17%.
 10. Популярний домен .me належить Чорногорії. На даний момент в інтернеті налічується понад 231 млн. сайтів в зоні .me, – цікавий факт.
 11. Веселий факт: Чорногорія – дуже незручна для картографів країна, так як її місця на карті не вистачає навіть на цифру! (цифрою на картах позначають маленькі країни, відповідність з назвою яких знаходиться в легенді карти).
  https://clout.com.ua/
 12. Подгоріца – столиця і найбільше місто Чорногорії. Його площа становить 225 км2, а населення понад 136 тис. людей. На даний момент Подгорица переживає будівельний і туристичний бум, – цікавий факт
 13. Згідно Конституції, історичною столицею країни є місто Цетінє – культурний центр держави.
 14. Найкращий час для відвідування Чорногорії починається в травні і тягнеться до жовтня. У цей період краще за все прогрівається морська вода, тримається спекотна температура на рівні +24-28 °C. Проте вночі краще з собою мати теплий светр.
 15. На даний момент Чорногорія є парламентсько-президентською республікою. Президент країни – Філіп Вуянович, прем’єр-міністр – Міло Джуканович.
 16. Цікавий факт: у 2006 році країна вийшла зі спілки Сербії і Чорногорії і проголосила незалежність. День проголошення 3 червня вважається національним святом.
 17. Назва країни походить від сербського слова «Црна Гора», що в перекладі означає «Чорна гора».
 18. Більше 40% території покривають ліси.
 19. Цікавий факт: в Чорногорії більше 45% населення вважає себе чорногорцями, 30% – сербами, однак 43% загального населення вважають рідною сербську і лише 36% – чорногірську.
  https://clout.com.ua/
 20. Економіку країни становить переробка алюмінію, легка промисловість, чорна металургія і суднобудування. Останні роки Чорногорія почала отримувати величезний прибуток з туристичного сектору, який рухає економіку в літній період, – цікавий факт.
 21. Чорногорія має скромною територією в 13.8 тис. км2.
 22. Державною валютою є євро. У Чорногорії немає права друкувати гроші (країна не входить до складу ЄС), тому велика частина грошей приходить в країну туристів.
 23. Цікавий факт: в культурі країни немає родзинки, яка б характеризувала країну Чорногорію. Справа в тому, що за багаторічну історію тут сплелося безліч культур, народів і стилів. Православ’я та іслам внесли свій внесок у культурний розвиток заходу і сходу країни.
 24. Боботов-Кук – найвища гора і центр альпінізму Чорногорії. Висота гори складає 2523 м.
 25. Площа країни навіть менше ніж штат Коннектикут (США), – цікавий факт.

На цьому цікаве про Чорногорію закінчується.