Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Ямайку

 

Сьогодні ми постараємося розвіяти всі міфи про загадкову і далеку острівну країну Ямайку. Всі ми чули про і кожен може сказати пару слів, але мало хто знає факти і цікаві дані про маловідому для нас Ямайку.

Цікаві факти про Ямайку

 1. https://clout.com.ua/

  Ямайка є першою країною у світі, яка побудувала залізницю. Цікаво знати, що це було лише на 18 років пізніше того, як завершилася побудова залізниці у Великобританії.

 2. Цікавий факт: столицею, найбільшим містом і портом країни є місто Кінгстон. Населення столиці становить понад 580 тис. чоловік. Заснували Кінгстон ще в 1693 році. Чи знаєте Ви, що бідні райони столиці є місцем появи стилю музики реггі. Також одним із всесвітньо відомих стилів є ска і безліч інших жанрів, які з’явилися після злиття європейської, латиноамериканської і навіть африканської музики.
 3. Ямайка є першою незалежною англомовною країною в Карибському морі.
 4. Цікавий факт: Ямайка – перша в світі країна, яка ввела економічні санкції проти режиму апартеїду в Південній Африці.
 5. Загальна площа острова становить 10 991 км2. Це третій по території острів Великих Антильських островів.
 6. Цікавий факт: країна стала незалежною державою 6 серпня 1962 року. До того часу вона входила до складу Великобританії.
 7. Найшвидша у світі людина – громадянин Ямайки. Усейн Болт пробіг дистанцію в 100 м всього за 9,58 секунд. Цей рекорд приніс йому перемогу на олімпіаді в Пекіні. Цікаво знати, що це вже третій світовий рекорд в житті Усейна.
 8. Ямайка стала першою країною в регіоні Карибського басейну, яка запустила свій веб-сайт ще в далекому 1994 році – цікавий факт.
 9. Цікавий факт: Ямайка – країна тепла і сонця, однак ямайські спортсмени є одними з найсильніших суперників у зимових Олімпійських видах спорту.
 10. Всім відомо, що ямайські жителі – дуже релігійні люди, але мало хто знає, що у всіх державних школах кожен день відбувається обов’язкова ранкова молитва.
 11. На території цієї сонячної країни мешкає другий за величиною вид метеликів у світі – Гігантський вітрильник.
  https://clout.com.ua/
 12. Цікавий факт про Ямайку: офіційною мовою в країні є англійська, проте більшість жителів розмовляють між собою мовою патуа, що являє собою англо-африканську креольську (суміш спрощеної англійської та африканських діалектів).
 13. Загальна чисельність населення країни складає 2.8 млн. чоловік.
 14. Середня тривалість життя за останні роки дещо зросла і на даний момент становить 75.5 років у жінок і 71.9 років у чоловіків.
 15. Грамотність дорослого населення становить 88%. У чоловіків цей показник не перевищує 84%, а у жінок – 92%.
 16. Основною релігією на Ямайці є католицизм, проте більшість населення є протестантами. Близько 10% сповідують растафаріанство і більше 21% – атеїсти.
 17. Цікавий факт: Ямайка має найбільшу в світі кількість церков на км2. По всій території країни розташовано понад 1600 церков і їх число постійно зростає.
 18. Ямайські дівчата – одні з найкрасивіших у світі! Це підтверджується четвертим місцем за кількістю перемог на міжнародному конкурсі «Міс Всесвіт»! Перші три займають Індія, Венесуела і Великобританія відповідно – цікавий факт!
 19. Цікавий факт: Ямайка – перша країна в світі, яка вступила в Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
 20. Чи знаєте Ви, що Ямайка була першою колонією Великобританії. Це трапилося в 1655 році, коли британці повністю вигнали іспанців з Ямайки.
  https://clout.com.ua/
 21. Цікавий факт: 18 років – вік повноліття на Ямайці, проте тут немає ніяких вікових обмежень на продаж або розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях.
 22. Офіційна валюта – ямайський долар. Один американський долар коштує більше 85 ямайських.
 23. На Ямайці народився всесвітньо відомий музикант і співак у стилі «реггі» – Роберт Марлі, якого ми знаємо як Боб Марлі.
 24. Цікавий факт: Ямайка – перший комерційний виробник бананів у Західному півкулі!
 25. Під час своєї другої подорожі в Новий Світ в 1494 році Христофор Колумб побачив верхівку Блакитних гір на Ямайці. Це була перша земля, яку він відкрив за свою другу подорож в пошуках Індії.
 26. У сфері обслуговування зайнято понад 60% населення Ямайки.
 27. Етнічний склад Ямайки: 90% – негроїдної раси, 6% – мулати, 4% – інші.
 28. Цікавий факт: цукровий очерет, банани, манго, хлібне дерево, бамбук і кокосові пальми були завезені на острів в різні етапи розвитку країни. Основними продуктами харчування корінних жителів Ямайки було зерно, риба і ямс.

На цьому цікаві факти про Ямайку закінчуються. Слідкуйте за оновленнями на Clout.com.ua