Категорії
journal Подорожі

Як не зіпсувати відпустку

Одного разу дуже мила жінка в туристичному агентстві відкрила мені очі на це питання, поділившись простою істиною: «Ви дуже багато хочете вмістити в 12 днів», сказала вона. Я була дуже здивована. Вона посміхнулася і відповіла, що практично всі так роблять, намагаючись отримати всі і відразу: і пляжний відпочинок, і екскурсії по три дні кожна, і шопінг, і Бог знає що ще.

«Послухаєте мою пораду», – сказала вона: «Просто виберіть, що вам треба більше в цю хвилину життя, нові враження, повноцінний сон чи відпочинок на пляжі під парасолькою».

Це була поїздка в Єгипет: хотілося і на піраміди, і в Каїр, і в Луксор. І все ж я так втомилася, що раптом подумала: «Хочу пляжний відпочинок». «Тоді я пораджу ось цей готель»,- сказала ця дама: «На березі моря, all inclusive, басейн поруч з номером і відмінне харчування. Як же я чудово відпочила тоді. Звичайно, десь у глибині душі шкода, що я не побачила єгипетських старожитностей. Однак, на той момент, після виснажливої роботи в офісі це було чудово. Чудесне харчування, блакитне море, спекотне сонце – з відпочинку я приїхала окрилена.

Прислухайтеся до своїх бажань і плануйте

Я зробила висновок, що по-перше, треба краще прислухатися до своїх бажань, а по-друге, відпочинок потрібно ретельніше планувати. І, головне, не ставити собі планку зробити все по максимуму.

Ми часто намагаємося поєднати несумісне. Звалити в купу пляжний відпочинок, шопінг,  дайвінг, додати пару нічних дискотек і зверху прикрасити все це парочкою екскурсій. А потім виснажливі, обгорілі, вкрай втомлені ми повертаємося в офіси.

Вже з досвіду можу сказати, що запланований відпочинок з цілком ясними перспективами набагато краще, особливо якщо врахувати той факт, що відпочиваємо ми зазвичай максимум два тижні. Іноді варто відмовитися від чогось, щоб отримати  від відпустки максимум задоволення.

Наприклад, у мене була чудова екскурсійна поїздка по Прибалтиці, де частину маршруту я планувала самостійно. Дуже багато часу треба було провести на ногах, але я анітрохи не втомилася.

По-перше, я заздалегідь знала, що доведеться багато ходити і налаштувала себе на це, по-друге, налаштувавшись на велику екскурсійну програму, я взяла з собою всі необхідні речі для комфортної подорожі.

У підсумку я відвідала всі визначні місця та отримала масу задоволення. У мене не було будь-яких інших очікувань від відпустки, крім як отримати нові враження. Мені пропонували залишитися на кілька днів, щоб засмагати на ризькому пляжі, але я відмовилася. Тоді б я не побачила тих місць, які хотіла відвідати, а два дні на пляжі, погодьтеся, – ніщо. Я не спокусилась ідеєю отримати все і відразу, і в підсумку чудово відпочила.

Тому плануйте свою відпустку і відпочивайте!

P.S. Будемо вдячні, якщо ви розкажете в коментарях про свою відпустку і поділитеся досвідом.