Категорії
Освіта за кордоном

Середня освіта в Швейцарії: особливості навчання, приватні школи

Шкільна освіта в Швейцарії

Система шкільної освіти у Швейцарії мало в чому відрізняється від традицій, прийнятих в інших європейських країнах. Особливість країни в тому, що тут прийнято відразу три державних мови: німецька, французька, італійська. За якість навчання відповідає влада різних суб’єктів держави, тобто єдиного міністерства з цих питань немає. Більшість дітей з раннього віку прилучаються до мовної різноманітності і освіту здобувають відразу на декількох мовах. https://clout.com.ua/

Ступені середньої освіти Швейцарії

Середня освіта в Швейцарії будується на триступеневій програмі, яка схожа на нашу. Перші два ступені відносяться до обов’язкових курсів, тоді як третю учні проходять за бажанням.

Обов’язковий освітній курс триває 9 років. У початковій школі з 6 років навчаються 9 років. Основний акцент в освітньому курсі зроблений на виявлення здібностей дітей до різних дисциплін, а також на поглиблене вивчення державних мов. Середня щабель з 12 до 15 років у різних школах відрізняється програмою курсів.

По закінченні середньої ступені на останній вищий етап шкільного навчання переходять ті, хто збирається вступати в інститути та університети. Іншим же пропонується політехнічна школа без вступного іспиту за балами в атестаті.

Освітні програми у Швейцарії представлені наступним переліком:

  • Matura – швейцарська програма;
  • Abitur – німецька програма навчання;
  • Baccalaureat – французький курс навчання;
  • Maturita – італійська середня школа;
  • Англо-американська програма;
  • Універсальна програма International Baccalaureate (IB). https://clout.com.ua/

Майже всі приватні школи Швейцарії з радістю приймають дітей іммігрантів. Причому деякі загальноосвітні навчальні заклади навіть готують школярів, пропонуючи батькам оплачувані заняття зі шкільними вчителями для розвитку у дитини розмовної французької та німецької.

Переваги навчання дітей у школах в Швейцарії

Навчання в Швейцарії відкриває дитині широкі можливості подальшої освіти. Випускники місцевих шкіл можуть без проблем вступапи до будь-якого вишу в Європі. Післе випуску зі школи учень зобов’язаний здати загальний іспит, результат якого буде вказано в спеціалізованому атестаті зрілості, що є підставою для вступу у вищу школу.

У чому складність навчання дітей у школах Швейцарії?

Шкільну освіту в Швейцарії місцеві учні отримують найчастіше німецькою або французькою мовою, це одночасно можна віднести як до переваг, так і до недоліків навчання. Учням, які за віком потрапляють в старші класи, деякий час буде складно розуміти викладачів. Але щоб вирішити це питання для новачків передбачили підготовчі курси і обов’язковий іспит на володіння мовою, без якого в державну школу потрапити точно не вийде. https://clout.com.ua/

Як потрапити до школи в Швейцарії?

Для того щоб школа-пансіон в Швейцарії прийняла дитину, батьки до початку чергового навчального року мають пройти стандартну європейську процедуру підтвердження та подання документів. Для вступу в перший клас досить наступного пакету документів, обов’язково переведених та засвідчених в місцевих управляючих органах або консульстві країни:

  • Свідоцтво про народження;
  • Медична довідка;
  • Довідка з дошкільної установи;
  • Підтвердження проживання дитини на території країни.

Додатково можуть вимагати хоча б базового знання мови.

Для вступу до школи після першого класу додатково потрібно надати довідку про прослухані курси та виписку з особової справи з попереднього місця навчання.

Наскільки важливе знання мови країни перебування у швейцарських школах

Не можна сказати, що навчання дітей у Швейцарії ведеться тільки за умови знання мови. Скоріше незнання жодної з державних мов країни може призвести до низької успішності і проблем у спілкуванні з однолітками. Саме з цієї причини майже всі місцеві школи вимагають від учнів середньої ступені хорошого знання розмовної французької та німецької.

Навчання дітей у Швейцарії на різних програмах ведеться також й на різних мовах. Тому тим, хто буде надходити з другої чи третьої ступені освіти, знання мови особливо важливі. Але от знати всі три державних мови гостинної країни необов’язково, можна вільно навчатися в одному з мовних класів.

Вартість навчання в школах Швейцарії

Для громадян країни базова середня освіта в державних школах абсолютно безкоштовна. Приватні школи самостійно регулюють вартість вивчення дітьми тих чи інших дисциплін. В середньому за рік навчання дитини школа Розенберг (Швейцарія) бере з батьків від 300 євро. Для цієї країни сума невелика, але в порівнянні з більшістю середніх шкіл Європи цінник вважається високим. В пансіонах додатковою статтею витрат стає оплата проживання та харчування учня.

Відгуки

Тетяна Михайленко: Моя донька закінчувала школу в Швейцарії. Навчалася в приватній школі в провінції. За рік ми платили близько 3 тисяч євро, але якість освіти була того варта.

Максим Георгійчук: До Швейцарії мене відправив батько. Мені вже було 13 років, і німецькою мовою я взагалі не розмовляв. Перед навчальним роком на 2 місяці мене відправили в спеціальний клас, де дітей з країн колишнього СНД вчили розмовляти німецькою і трохи французькою мовою. До початку семестру я вже розумів викладачів, і мені навіть сподобалося, що тут не змушують вчити – тут важливо, щоб учень вмів думати. Школу закінчив 4 роки тому, працюю в міжнародній компанії і вчуся в університеті в Німеччині, а стартом була швейцарська безкоштовна школа.