Категорії
journal Подорожі

Автостоп для чайників

Автостоп – це в першу чергу свобода, свобода спілкування і переміщення. Це цікаві співрозмовники і незабутні враження. Подорожуючи автостопом, наприклад, на золоті пляжі – ви можете в будь-який час вийти, насолодитися видовищем, а потім сісти в наступну машину і продовжити шлях. Просто взяти і сказати «зупиніть будь ласка тут», якщо ви помітили цікаве місце або споруду, наприклад середньовічний замок в Чехії. Уявіть собі аналогічну ситуацію в літаку.

Автостоп удвох

Найзручніше займатися автостопом удвох. Якщо ви хлопець, терміново шукайте собі дівчину, а якщо дівчина, то навпаки – хлопця. Справа в тому, що якщо вас буде троє, то водія це може налякати, та й не всі водії люблять у себе в машині галасливі компанії. Двох хлопців водій також може злякатися, і просто не зупинитися. А ось хлопець з дівчиною з великими рюкзаками і в “туристичному” одязі мають найбільше шансів бути підібраними.

Одне із золотих правил автостопу говорить: «голосуйте тільки в місцях, найбільш зручних для водія».

тобто в тих місцях, де водієві не складно і не заборонено правилами зупинятися. Наприклад на гірці перед спуском, або на крутому повороті, де водій в будь-якому випадку знизить швидкість. Не етично, та й не ефективно просити водія зупинитися під гіркою, йому доведеться сильніше навантажувати двигун, щоб розігнатися під гірку. Або, якщо машина ось-ось з’їжджає з гірки, то водієві доведеться спочатку втрачати всю швидкість на гальмування, а потім знову розвивати її для розгону. Щоб успішно зупиняти машини, непогано б знати правила дорожнього руху.

Плата за проїзд

Запам’ятайте раз і назавжди: за автостоп грошей не платять. Але це не означає, що автостоп – задоволення безкоштовне. Справа в тому, що багато водіїв, особливо далекобійники, можуть бути дорозі днями, їм просто стає нудно їхати за однаковими краєвидами і споглядати однакові пейзажі. Вашої «платою за проїзд» буде компанія водієві, цікава бесіда. Після того, як ви з’ясуєте по дорозі вам, можете просто розповісти про себе, хто ви, чим займаєтесь, звідки і куди їдете, з якою метою.

Часто колишні затяті автостопники, після того, як купують особисті автомобілі, охоче підбирають подорожніх на дорозі. Можете запитати у водія чи пробував він чи вона колись подорожувати таким ось чином.

І ще, якщо вас будуть пригощати їжею або питвом, то не відмовляйтеся, людині за кермом буде приємно хоч трохи, але нагодувати цікавого, втомленого і голодного співрозмовника.

Щасти!