Категорії
journal

Телетерапія

Сьогодні державі потрібні люди слухняні і не надто далекі в своїх міркуваннях, а також обмежені сімейними проблемами. Саме в цьому напрямку і йде масовий вплив на уми молоді і не тільки. 

В той час, як робота багатьох державних служб просто незадовільна і вам доводиться самому шукати необхідні комплектуючі, і при цьому суспільство досить спокійно на це реагує. Люди потрапляють у надзвичайні ситуації, і при цьому їм навіть немає куди звернутися: при наборі номера служби порятунку – тиша. Щоб викликати міліцію на місце події, треба обдзвонити купу телефонів (добре, якщо під рукою інтернет). Медичні заклади, особливо в районних центрах, не витримують ніякої критики. І при всьому при цьому населення продовжує миритися з таким життям. Ось тут потрібно сказати “дякую” засобам масової інформації, особливу подяку висловити творцям популярних серіалів і розважальних передач.

Якщо людей довго і наполегливо показувати певний стиль поведінки, то він зміцниться в їх свідомості, особливо, у свідомості молодих людей. Начебто, гумористичні передачі. Але при цьому досить нав’язлива поведінка часто повторюється. В результаті не дуже досвідчені в психології підлітки просто переймають стиль поведінки персонажів для себе, причому роблять це несвідомо. На тому ж каналі є серіал “Вороніни” Воронін». На перший погляд непоганий серіал. Але, якщо уважніше придивитися, то кожна серія – як сеанс з психотерапевтом.

З одного боку – комусь допомагає вирішити проблеми, з іншого – зациклює свідомість людини на нескінченній низці сімейних проблем, вселяє поведінку, що породжує все нові і нові проблеми. Тут вже не до політики.

Такі серіали знайдуться на кожному каналі: можна сказати, будь-який популярний серіал – добре продуманий психологами продукт впливу на суспільство у потрібному напрямку. Протистояти йому складно, особливо, якщо коли батьки зайняті, в основному, заробленням коштами для існування сім’ї.

Кращий спосіб – приділити час, проаналізувати інформацію і вивести з домашнього звернення ті канали, які показують програми і фільми певного впливу. Хоча б це.