Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти Осло

Вас вітає Осло – одна з наймолодших столиць в Європі. Столиця Норвегії майже з усіх боків оточена природою, тому вона є чудовим місцем для відпочинку! Крім розкішної природи, Осло рясніє прекрасними середньовічними пам’ятками. Але перед тим як брати тур, обов’язково потрібно ознайомитися з цікавими даними про це чудове місто. Тому наша стаття повністю присвячена цікавим фактам Осло.

Цікаві факти Осло:

https://clout.com.ua/
 1. Осло – найбільше місто в Норвегії. Засноване воно близько 1050 року Гарольдом III.
 2. У XIV столітті Осло потрапив під панування Ганзейського союзу.
 3. Цікавий факт: населення Осло становить 600 тис. осіб. У передмісті живуть близько 1 млн 300 тис. А в усьому регіоні близько 1,7 млн. чоловік.
 4. Густота населення Осло складає 1292 люд./км2
 5. В Осло немає жодного місця, де до будь-якого парку, або великих зелених насаджень було б більше 15 хв ходьби пішки!
 6. Цікавий факт: багатьох туристів часто дивує те, що в столиці Норвегії жебрацтво не є незаконним!
 7. Мохаммед – найпопулярніше ім’я для хлопчика у столиці Норвегії.
 8. Цікавий факт Осло: місто очолило рейтинг найдорожчих міст світу! При створенні рейтингу враховувалися величезна кількість критеріїв, від цін на нерухомість до цін на товари повсякденного попиту. Слідом за переможцем розташувалися Цюріх і Женева.
 9. З невідомих причин Осло часто називають «містом львів»!
 10. Цікавий історичний факт Осло: після спустошливої пожежі в 1624 році, яка знищила майже всі будови столиці, почали будувати нове місто. Назвали його «Хрістіанія» за наказом короля Крістіана, який правив у ті часи. Залишки будівель Осло опинилися поза новим містом. У XIX столітті Хрістіанія швидко почала розвиватися, тому розширення та поглинання приміських територій було неминучим. Тому Хрістіанія включила в свій склад передмістя, що було залишками Осло. Тільки в 1925 році назву “Хрістіанія” було змінено на “Осло”, а місце знищеного пожежею міста отримало офіційну назву “Старе місто”.
 11. Цікавий факт: щорічно 10 грудня у Ратуші Осло вручаються Нобелівська премія миру.
 12. У 1952 році в столиці Норвегії  проводили Зимові Олімпійські ігри. А 1930, 1966 і 1982 тут проходили чемпіонати світу з лижних видів спорту.
  https://clout.com.ua/
 13. Загальна площа становить 454 км2.
 14. Цікавий факт Осло: лісонасадження займають площу в 242 км2. Це становить більше половини всієї площі міста!
 15. На перший погляд жителі Осло, як і всі норвежці, можуть Вам здатися грубими і нечемними, але це не зовсім так. Справа в тому, що в Норвегії не вважається грубим або образливим, якщо Ви не вибачилися або не посміхнулися у відповідь.
 16. Цікавий факт: в Осло, як і в інших містах Норвегії, є свій діалект мови! Всього нараховується більш ніж 100 діалектів, тому іноземцям іноді важко зрозуміти норвезьку в різних куточках країни.
 17. Коли будете в Осло, то ніколи не кажіть, що на вулиці погана погода, інакше Вас просто не зрозуміють. Поганим може бути одяг, але погода поганою бути просто не може.
 18. Цікавий факт: в Осло биття дітей є незаконним. Також це стосується погроз і залякувань.
 19. Жителі столиці, як і інші норвежці, вважають за краще обідати в 11 ранку, а вечеряти в 3 години дня. Також в 8 або 9 вечора обов’язковою є так звана «вечірня їжа», яка включає вафлі або булочку з чаєм.
  https://clout.com.ua/
 20. Найпопулярнішим способом проведення часу є прогулянка на свіжому повітрі.
 21. Цікавий факт Осло: замок Акерсхус зіграв дуже важливу роль в історії столиці Норвегії. Він є одним з кращих оборонних споруд Норвегії. Фортеця також виконувала функцію найважливішої торгової точки Скандинавії.
 22. За 700 років існування жоден ворог не зумів захопити замок Акерсхус. Однак це вдалося німецько-фашистським військам у 1940 році, коли пам’ятку віддали практично без боротьби. Фортеця Акерхус залишалася Окупована німцями до 1945 року.

Впевнений, що Вам сподобалися цікаві факти столиці Норвегії.

 

Цікаві факти Осло

В цій статті Ви дізналися багато цікавої інформації про Осло: багато цікавих фактів і даних.
Ключові слова: цікаві факти,Осло,тур