Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти Барселони

Ще з середньовіччя Барселона має величезну кількість архітектурних пам’яток, споглядати які – одне задоволення. А чи замислювалися Ви про те, які цікаві факти таять в собі пам’ятки культурного центру Іспанії, Барселони?

Цікаві факти про Барселону:

https://clout.com.ua/
 1. Барселона – важливий туристичний, культурний і політичний центр Європи.
 2. Населення міста складає 1 млн. 516 тис. людей.
 3. Барселона-столиця Каталонії (автономія Іспанії).
 4. Цікавий факт: Барселона займає 10 місце в Європі за чисельністю населення.
 5. Водії в столиці Каталонії вважаються одними з найгірших у світі, адже нещасний випадок за їх вини відбувається кожні 19 секунд! А у вихідні дні доходить навіть до 10 аварій за хвилину! Такі дані наводить дорожня поліція міста. У даній ситуації вони пропонують тільки один вихід із ситуації – ходити пішки! 🙂
 6. Площа Барселони становить 100,4 км2
 7. Цікавий факт про Барселоні: тут творив всесвітньо відомий каталонський архітектор Антоніо Гауді. Його найбільше творіння римсько-католицька церква «La Sagrada Familia» є його наймасштабнішим і довгим у житті проектом. Почитати про цю дивовижну пам’ятку архітектури можна в статті про пам’ятки Барселони.
 8. Всього 19 років тому в місті з’явився перший пляж! До проведення Олімпійських ігор 1992 року в столиці Каталонії не було жодного пляжу! Зараз же загальна протяжність піщаних пляжів становить понад 4,5 км.
 9. Цікавий факт: Готичний квартал (Barri Gotic) щотижня привертає більше 1 млн. туристів з усього світу! Величезна популярність центрального кварталу старої Барселони пояснюється наявністю давніх пам’яток ще епохи Римської імперії. Також важливим фактором є популярні пам’ятки середньовічної архітектури.
 10. У центрі Каталонії проходить найбільш жвава вулиця Іспанії – Portal de l’Ángel. Щогодини по ній походять більше 3,5 тис. чоловік!
 11. Цікавий факт: Барселона знаходиться на 4 місці рейтингу найкомфортніших міст для розвитку бізнесу в Європі. Випередити її змогли тільки Париж і Франкфурт, які зайняли 2 та 3 місця. А тріумфатором рейтингу став неодноразовий переможець – Лондон.
 12. Близько 300 тис. іноземців постійно живуть в Барселоні.
  https://clout.com.ua/
 13. Густота населення складає 16 095 осіб/км²
 14. Цікавий факт Барселони: офіційними мовами є іспанська і каталонська.
 15. Гордістю Каталонії є відомий на весь світ футбольний клуб «Барселона». На рахунку команди багаторазові перемоги в чемпіонаті і кубку Іспанії, а також безліч перемог у європейських турнірах та лігах. Найвищим досягненням «Барси» є чотири виграші у Лізі чемпіонів!
 16. Цікавий факт: як не дивно, але найбільш відвідуваною пам’яткою столиці Каталонії є стадіон ФК «Барселона»! Його місткість просто вражає – 100 тис. людина!
 17. Про те, хто заснував місто, ведуться довгі суперечки. Причиною всьому є дві легенди. У першій розповідається про те, що Барселону заснував Геракл ще за 400 років до заснування Риму. Друга легенда говорить про те, що в 133 році до н. е. місто заснував батько відомого полководця Ганнібала – Гамількар Барка. Ці дві легенди є причиною одвічних суперечок і дискусій.
 18. Цікавий факт: історія Барселонського порту починається ще 2000 років тому! Він також є найбільшим на всьому середземноморському узбережжі.
 19. В Барселоні налічується понад 13 тис. таксі. Більшість ліцензій – приватні.
 20. Цікавий факт: в культурній столиці Іспанії жили і працювали всесвітньо відомі художники: Пабло Пікассо, Жоан Міро, Сальвадор Далі, Енріке Табарі, Антоніо Саура та багато інших. А зараз тут працюють і живуть Хосе Каррерас і Монтсеррат Кабальє – відомі співаки.
 21. Цікавий факт, що пісня «Барселона», яку виконували Монсеррат Кабальє та Фредді Мерк’юрі, стала офіційним гімном Олімпіади 1992 року.
 22. На території Барселони розташований найбільший в Іспанії міський парк Монжуїк. Його площа настільки велика (203 га), що він увійшов у список парків-гігантів Європи.

Сподіваюся, Вам сподобалися цікаві факти Барселони.

Цікаві факти Барселони

Дана стаття присвячена цікавим даним та фактам про Барселону.
Ключові слова: цікаві факти,Барселона,тур