Категорії
Відпочинок

Як святкують Різдво і Новий рік в Іспанії – Іспанія (Європа)

З кінця грудня до початку січня в Іспанії починається нескінченна і весела низка різних свят. Найголовнішим і найшанованішим серед них є Різдво, яке починається 25 грудня. Слідом йде традиційний Новий рік 31 грудня, потім – 5 січня відзначається свято Трьох королів.

Іспанське католицьке Різдво – це домашнє свято, яке іспанці прагнуть зустріти в колі своєї родини. Майже завжди напередодні Різдва на автомобільних дорогах по всій країні виникають багатокілометрові пробки, перетворюючи будь-яку поїздку в проблему.

Різдвяні солодощі

Для традиційного різдвяного столу в Іспанії, крім звичайних страв, спеціально готують популярні тут кондитерські вироби. Це Польворон і Турон, які раніше вироблялися тільки в період з вересня по січень, але в даний час вони доступні для покупців протягом усього року.

Польворон (Polvorón) – це один з видів популярного пісочного печива, яке готується з розсипчастою борошна, цукру, молока і горіхів. Основне його виробництво розташовується в Андалусії, де діє близько 70 заводів з виробництва цього печива. У наші дні Польворон заслужив визнання як популярний святковий десерт не тільки в Іспанії, але і в колишніх іспанських колоніях Латинської Америки, а також на Філіппінах.

Ще одними цікавими Різдвяними солодощами є Турон (Turrón). Це кондитерський виріб, який готують за допомогою теплової обробки меду, цукру і очищеного смаженого мигдалю з додаванням яєчного білка. Отриманій масі надають прямокутну форму у вигляді великої шоколадки.

https://clout.com.ua/
Турон, як і Польворон, є невід’ємною частиною Різдвяних десертів, але, крім солодощів, на кожному святковому столі обов’язково будуть присутні різні морські ракоподібні – креветки, краби і лангусти. І звичайно, жоден святковий стіл не обходиться без пляшки ігристого вина Кава (Cava), виготовленого за технологією шампанських вин. Найбільш популярними виробниками ігристого вина в Іспанії є фірми «Codorniu» і «Freixenet».

Різдвяні ярмарки

На вулицях і площах майже всіх іспанських міст, починаючи з великих мегаполісів і закінчуючи невеликими селищами, проходять традиційні різдвяні ярмарки, де крім продуктів і солодощів для різдвяного столу продаються численні сувеніри та подарунки, а так само привабливі речі ручної роботи, вироблені місцевими ремісниками. Невід’ємною частиною кожної ярмарки є намет, де продаються глиняні фігурки, присвячені народженню Ісуса Христа, які використовують для створення традиційного Різдвяного вертепу.
https://clout.com.ua/

Назва Різдвяний вертеп, або як його називають іспанці – белен (belenes), походить від іспанського назви міста Віфлеєм. Белен – це стара іспанська традиція, що представляє складену з об’ємних фігурок, декорацій та писанкових мініатюр композицію. Вона відтворює сцену народження Ісуса Христа. Як правило, їх збирають під час Різдвяних свят в будинках, в різних вітринах магазинів, а також церквах і різних громадських будівлях. Блекоти бувають різних розмірів – від зовсім мініатюрних для вітрин магазинів і ресторанів, до великих макетів у натуральну величину, що встановлюються на міських площах. Вони завжди викликають непідробний живий інтерес не тільки у дорослих, але і у численної дітвори.
https://clout.com.ua/
Гарячі каштани холодною зимою

Різдвяні свята не обходяться без продавців гарячих каштанів, які виставляють свої мангали прямо на вулицях і міських площах для приготування цього екзотичного для численних туристів продукту. Поруч з теплими вугіллям можна буде почекати, поки спеціально для вас приготують чергову порцію гарячих каштанів, які допоможуть вам зігрітися для того, щоб продовжити вашу прогулянку Різдвяною ярмаркою.

Новий рік 31 грудня

На традиційний Новий рік 31 грудня до іспанців будинки приходить Тато Ноель – рідний брат Санта Клауса. Звична для нас новорічна ялинка, яка називається тут просто «новорічним деревом», не є обов’язковим атрибутом прикраси будинків і громадських місць. Свої будинки перед святами іспанці прикрашають фігурками Тато Ноеля, що взбирається у будинок по мотузяній драбині.
https://clout.com.ua/
Є стара іспанська традиція: у новорічну ніч, поки годинник пробивають останні дванадцять ударів у році, що минає, обов’язково треба встигнути з’їсти дванадцять виноградин і загадати бажання. Спробуйте, і не забудьте загадати своє бажання!
А ще щасливою новорічною прикметою в Іспанії вважається надіта на Новий рік червона нижня білизна – вона приносить удачу!

Свято трьох Королів (Reyes Magos) 5 січня

Свято трьох Королів, або трьох Волхвів. Саме вони є головними дійовими особами. Три Волхви, Мельчор (Melchor), Гаспар (Gaspar) і Бальтасар (Baltasar) прийшли дороговказною зіркою в Вифлеєм, щоб вручити немовляті Ісусу свої дари: золото, ладан і мирру. Згідно з канонами католицизму, ці волхви були представниками поганських релігій із сусідніх країн, які, згідно з Євангелієм, згодом першими прийняли католицьку релігію.

У більш пізніх інтерпретаціях вважається, що Волхви прийшли з Європи, Азії і Африки. Мельчор, прибув з Європи, представляється літнім сивочолим старцем з довгою бородою. Гаспар – з Азії; він молодший, має бороду і вуса золотистого кольору. Бальтасар представляється іспанцям чорним королем з Африки.
https://clout.com.ua/
Величезні процесії в супроводі трьох Королів проходять в різних містах Іспанії центральними вулицями. На радість дітворі Королі і їх численна свита кидають у натовп безліч цукерок. Особливо цьому радіють діти, яким на святі завжди дістаються найкращі місця. В Іспанії також існує традиція, згідно якої діти просять про подарунки у своїх листах в ніч перед Богоявленням саме у трьох королів.

Новорічні свята тривають в Іспанії майже місяць, і після них все королівство ще довго приходить до тями…:)

Feliz Año Nuevo! Feliz Navidad!
Щасливого Нового року! Щасливого Різдва!

 

Як святкують Різдво і Новий рік в Іспанії – Іспанія (Європа)

Опис: «Як святкують Різдво і Новий рік в Іспанії» – стаття про визначні пам’ятки Іспанії (Європа). У статті: Пізнавальне, Свята, Екскурсії.