Категорії
journal

33 мудрі цитати з творів Віктора Пелевіна

Основна тема творів Пелевіна – ілюзорний характер реальності, в якій завжди знаходиться місце для безлічі альтернативних версій історії. Його проза не піддається жанрової класифікації – це неймовірний коктейль з постмодернізму, абсурдизму, містики, езотерики і сатиричної наукової фантастики.

Книги Віктора Пєлєвіна переведені на всі основні мови світу, включаючи японську і китайську. Журнал French Magazine включив його в список 1000 найбільш впливових діячів сучасної культури.

Пєлєвін відомий тим, що не входить в «літературну тусовку», практично не з’являється на публіці і дуже рідко дає інтерв’ю, що стало приводом для безлічі чуток, які здавна оточували його прізвище: стверджувалося, наприклад, що ніякого Пелевіна взагалі не існує. У цьому немає нічого дивного – Віктору Олеговичу на практиці вдалося те ж, що і знаменитому фантасту Філіпу Діку – дати своїм читачам по-справжньому відчути значення питання: «Наскільки реальна реальність?».

На даний момент на рахунку Пелевіна 11 романів, 3 повісті та незліченна кількість оповідань і есе.

Отже, ось 33 мудрих цитати з творів Віктора Пелевіна:

Життя комах (1993)

  1. «І вчора, і завтра, і післязавтра, і навіть позавчора теж існують тільки в цій секунді. Тільки в той момент, коли ти про них думаєш. Так що якщо ти хочеш вибрати світ завтра, а сьогодні попрощатися з темрявою, то насправді ти просто вибираєш темряву».
  2. «Все життя існує одна мить. Саме та, яка відбувається зараз. Це і є безцінний скарб».

Чапаєв і Порожнеча (1996)

  1. «Телевізор – це просто маленьке прозоре віконце в трубі духовного сміттєпроводу».
  2. «Любов, по суті, виникає в самоті, коли поруч немає її об’єкта і спрямована не стільки на того чи ту, кого любиш, скільки на вибудуваний розумом образ, слабо пов’язаний з оригіналом. Для того, щоб вона з’явилася по-справжньому, потрібно володіти вмінням створювати химери…»
  3. «Була б душа, а поневіряння знайдуться».
  4. «Єдиний шлях до безсмертя для краплі воску, це перестати вважати, що вона крапля, і зрозуміти, що вона і є віск. Але оскільки наша крапля сама здатна помітити тільки свою форму, вона все своє коротке життя молиться Господу Воску про порятунок цієї форми, хоча ця форма, якщо вдуматися, не має до неї ніякого відношення».
  5. «Зупинитися на якому-небудь конкретному напої було важко. Асортимент був великий, але якийсь другосортний, як на виборах».
  6. «Не забивайте собі голову тим, що не має відношення до сьогодення. В майбутнє треба ще зуміти потрапити».
  7. «Все прекрасне, що може бути в людині, недоступне іншим, тому що по-справжньому воно недоступне навіть тим, у кого воно є».
  8. «Для втечі потрібно твердо знати не те, куди біжиш, а звідки. Тому необхідно постійно мати перед очима свою в’язницю».
  9. «З Росією завжди так – милуєшся і плачеш, а придивишся до того, чим милуєшся, так і вирвати може».

Generation «П» (1999)

  1. «Віра, яку не розділяє ніхто, називається шизофренією».
  2. «Ніщо так не видає приналежність людини до нижчих класів суспільства, як здатність розбиратися в дорогих годинниках та автомобілях».
  3. «Антиросійський змова, безумовно, існує проблема тільки в тому, що в ньому бере участь все доросле населення Росії».
  4. «Милосердя в тому, що замість крематоріїв у вас телевізори і супермаркети. А істина в тому, що функція у них одна».
  5. «Об’явлення будь-якої глибини і ширини неминуче упреться в слова. А слова неминуче упруться в себе».
  6. «Не шукай у всьому символічного значення, а то знайдеш. На свою голову».
  7. «Смерті немає, тому що ниточки зникають, а кулька залишається».

Цикл «Діалектика Перехідного Періоду з Нізвідки в Нікуди» (2003)

  1. «Сучасні філософи – це подоба міжнародної банди циган-конокрадів, які за будь-якої можливості з гиканням викрадають в темряву останні залишки простоти і здорового глузду».
  2. «Що таке постмодернізм? Це коли ти робиш ляльку ляльки. І сам при цьому лялька».
  3. «У світі багато зайвих книг, та дуже мало таких, які варто пам’ятати, тим більше зберігати».

Священна книга перевертня (2004)

  1. «Цінність книги визначається не тим, скільки людей її прочитає. У найбільших книг мало читачів, тому що їх читання вимагає зусилля. Але саме з-за цього зусилля і народжується естетичний ефект. Літературний фаст-фуд ніколи не подарує тобі нічого подібного».
  2. «Жила Росія своїм розумом тисячу років, і непогано виходило, достатньо подивитися на карту світу».
  3. «Любов не перетворює. Вона просто зриває маски».
  4. Коли людина шукає чим підтвердити свої параноїдальні ідеї, вона завжди це знаходить».
  5. «Все-таки, за великим рахунком, всі мужики однакові, і потрібно їм від нас тільки одне. І ще добре, якщо потрібно».
  6. «У найбільших книг мало читачів, тому що їх читання вимагає зусилля».

    Empire V (2006)

  7. «Смайлик – це візуальний дезодорант. Його зазвичай ставлять, коли юзеру здається, що від нього погано пахне. І він хоче гарантовано пахнути добре».
  8. «Ми любимо зовсім не тих, хто зробив нам щось хороше. Ми любимо тих, кому зробили щось хороше ми самі. І чим більше хорошого ми їм зробили, тим більше хочемо зробити ще».
  9. «Поки метелик може літати, зовсім неважливо, наскільки зношені його крила. А якщо метелик не може літати, метелика більше немає».
  10. «Протяжність людського життя була розрахована таким чином, щоб люди не встигали зробити серйозних висновків з того, що відбувається».
  11. «Людський розум сьогодні піддається трьом головним впливам. Це гламур, дискурс і так звані новини. Коли людину довго годують рекламою, експертизою та подіями дня, у нього виникає бажання самому побути брендом, експертом і новиною. Ось для цього і існують відхожі місця духа, тобто інтернет-блоги. Ведення блогу – захисний рефлекс понівеченої психіки, яку нескінченно рве гламуром і дискурсом».

    S. U. N. F. F. (2011)

  12. «Режим – це всі ті, кому добре живеться при режимі».