Категорії
Освіта за кордоном

Канікули для дитини в США: дитячі навчальні табори

Мовні табори в США для дітей

У сучасному світі необхідне знання іноземних мов. Англійська стоїть на першому місці за кількістю країн, що її вивчає. Висновок простий: нею треба займатися. І дбати про майбутнє потрібно починати з самого дитинства. Батьки, що дійсно усвідомлюють важливість отримання дітьми якісних знань і достатньої практики, вдаються до послуг різноманітних програм. Серед них великою популярністю користуються дитячі табори в США, де школярі занурюються в мовне середовище в буквальному сенсі — з головою.

Безумовний плюс подібних освітніх ініціатив у тому, що вони можуть бути втіленісеред будь-якого сезону. Таким чином, якщо бажання дитини збігається з її талантами і можливостями батьків, можна проводити мало не кожні канікули в США і брати участь в безлічі програм. На просторах Інтернету знайдеться купа пропозицій від величезної кількості освітніх центрів.

https://clout.com.ua/

Путівку в табір для дітей в США оформляють найчастіше на літній період, але нерідко можна зустріти пропозиції, що діють протягом повного року. Табори можуть знаходитися в різних географічних зонах (від Атлантичного до Тихоокеанського берегу) й впливати на різні аспекти життя звичайного школяра-підлітка. Давайте перерахуємо види канікулів для хлопчиків і дівчаток, охочих поспілкуватися англійською мовою на території Сполучених Штатів.

Канікули з вивченням мови

Літній табір — явище, яке зародилося по той бік Атлантики. Тому й літні канікули в Америці – заняття напрочуд цікаве і корисне. Літо – це гарний час для вдосконалення мовних навичок, поки дитина ще не «відійшла» від процесу навчання. Але заняття з англійської мови в таборах проводяться в легкій, ненав’язливій формі, плавно вписуючись у загальний розклад, де окрім навчальних годин виділяється час і на спортивні заходи, екскурсії, творчі активності.

Вибір, який надається освітніми центрами, дійсно великий. Пропонують батькам школярів як «класичні» табори, як в природних зонах, так і більш урбанізовані варіанти, характерні для таких великих міст, накшталт Нью-Йорку, Лос-Анджелесу, Бостону або Майамі.

До останньої із запропонованих груп можна віднести такі літні школи в США, як:

 • Денна Школа Майамі (Miami Day School);
 • Бостонська школа сучасних мов (Boston School of Modern Languages — BSML). https://clout.com.ua/

Обидва цих навчальних закладів є базовими майданчиками для відпочинку та навчання дітей до 17 років. Школярі не старші 10 років проходять програму літнього денного табору в столиці штату Флорида. Старші діти можуть вже поєднувати навчання і відпочинок приблизно 50/50 на території школи в Бостоні.

Зверніть увагу, що в першому випадку вихованців табору розміщують у шкільному гуртожитку, а для проходження навчальної програми в літньому таборі штату Массачусетс для дітей підбирають житло неподалік від школи. Бувають варіанти проживання в сім’ї, в окремих апартаментах або номері готелі під наглядом куратора програми.

Ще одним яскравим прикладом невимушеної освіти можна вважати міські літні табори в США, розташовані на території

 • коледжу Оксідентал (Occidental College, Лос-Анджелес);
 • школи іноземних мов при Каліфорнійському університеті (Foreign Language School of California State University, Нортридж, передмістя Лос-Анджелеса);
 • у студмістечку університета Пеппердін (Pepperdine University, Малібу, Південна Каліфорнія).

У програмі перебування передбачено практично все, аж до підготовки старшокласників з високим рівнем англійської до вступу в університети США. А до екскурсійних програм кожного з цих літніх таборів входить відвідування місцевих визначних пам’яток – американського Діснейленда і Голлівуду.

На тлі природи вдосконалювати мову і влаштовувати справжні літні канікули в Америці особливо приємно. Школярам в цьому відношенні підійде такий мовний табір як Оджей-Веллі (Ojay Valley, Оджей, Каліфорнія). Він розташований в чудовому місці, поблизу національного парку Лос-Пардесі. Діти проходять прискорені курси з деяким навчальним предметів, що викладаються англійською мовою. Рівень складності (як щодо мови, так і самих предметів) варіюється за віковими групами: 7-13 та 14-16 років.

Різдво в США

Особливим святом для американців завжди було і залишається таким – Різдво. В українських школах на уроках англійської діти знайомляться з деякими особливостями цього культурного явища. Але потрапити до справжньої святкової атмосфери з ялинкою, розвішуванням червоних шкарпеток над каміном і зустріччю  Санти та його помічників — це щось інше.

Різдвяні канікули в США особливою мірою можна відчути в Нью-Йорку. Для тих, хто звик зустрічати Новий рік зі снігом, морозом та іншими кліматичними атрибутами свята, це місто стане найкращим місцем. Тут теж випадає сніг, що допомагає відчути різдвяний дух.

https://clout.com.ua/

Школа Реннерт (Rennert New York School) є найпрестижнішою з тих, що пропонують дітям зимові програми. Відправивши дитину на зимові канікули в США до найбільшого міста цієї країни, батьки можуть бути впевнені, що їх син або дочка проведе час з максимальною користю. Крім базових занять мовою, де відточується майстерність володіння англійською, вихованці мовного табору на базі школи мають купу інших можливостей для розвитку.

В школі Реннерт існує спеціальна факультативна програма Plus Option, до якої включені також курси з вивчення моди, культури США в цілому та Нью-Йорка зокрема, театрального мистецтва і медіа. Але головною її перевагою є те, що навчання тут передбачає проживання в будинках серед простих американських сімей. Тому й дізнатися про всі тонкощі святкування Різдва у США можна і у такий чудовий спосіб. Це перетворить новорічні канікули у США на найбільш цікаві в житті дитини.

Без відриву від навчання

Протягом навчального року існує ряд чудових можливостей для вдосконалення англійської мови. На території США діє багато мовних таборів, відкритих для відвідування не тільки влітку — в найпопулярніший сезон, але й восени, і навесні. Найчастіше їх можна зустріти там, де тепліше.

https://clout.com.ua/

Одним з найпопулярніших мовних таборів, розташованих на півдні США, вважається Форт-Лодердейл (Fort Lauderdale). Цей навчальний центр знаходиться в штаті Флорида, в декількох десятках кілометрів від Майамі. Програм всього чотири, і вони незмінні під час всіх сезонів.

 • Під час «Цілодобового табору» академічна частина налічує 20 уроків на тиждень, 6 екскурсій і варіантів позакласної роботи. Табір розрахований на дітей від 13 до 18 років.
 • Дітям від 8 років можна спробувати цикл «Сімейних програм». У кожному з трьох різновидів також заплановано 20 академічних годин англійської, але різне число екскурсій. Принципи організації харчування і заходів у кожному з пакетів послуг «Сімейної програмі» відрізняються один від одного. А ось проживання у них оплачуються додатково.

Шкільні канікули в США найчастіше збігаються з відрізком канікул інших країн. Тому всі, хто потрапляє до таких мовних таборів, можуть відточувати майстерність спілкування англійською мовою і під час занять, і спілкування після них зі своїми однолітками — носіями мови.

Вартість канікул у США

Варто з самого спочатку зазначити, що дозволити собі відправляти дітей на мовні канікули до США – це доволі недешева штука, навіть не всі представники середнього класу американців можуть собі дозволити викласти таку суму.

https://clout.com.ua/

Обґрунтування вартості путівок в мовні табори в США. Залежно від основних пакетів програм та додаткових опцій за бажанням, сума може відрізнятися дуже суттєво. Якщо брати середній показник, то тільки участь у програмі на території Америки вартуватиме приблизно в 2500 доларів за тиждень курсу. Є путівки дешевші (близько $1000), є й дорожчі — до 3500-3800 доларів США.

Оскільки Штати знаходяться дволі далеко, то дорогу туди теж влетить в копієчку. Один квиток на літак з Києва до Нью-Йорка без пересадок у економ класі буде коштувати щонайменше 20000 грн. Проживання і харчування в таборі також оплачуються нерідко за окремим тарифом. Він може становити 300-500 доларів на тиждень. За 3 повних тижні літнього сезону або за 2 тижні протягом канікул восени і навесні сума найчастіше складає від 600 до 1000 доларів.

Існує можливість зекономити, якщо ваші діти краще решти знають англійську. Для обдарованих школярів деякі освітні центри пропонують вакантні безкоштовні місця на участь у мовних програмах на базі таборів в США. Витрати тат і мам цих талановитих поліглотів зменшаться удвічі (сплачується за переліт, проживання та харчування), а надаються ці «грантові» путівки за підсумками тестування та співбесіди.

Переваги проведення канікул у США

Підведемо підсумки. Участь школярів у мовних змінах в таборах США має самі лише позитивні наслідки. Ось основні з них:

https://clout.com.ua/

 1. Вдосконалення навичок письмового та усного спілкування англійською мовою відбувається в ненав’язливій формі. Пропонуються цікаві інтерактивні проекти, творчі завдання. Відсутність звичної системи шкільних оцінок облегшує розкриття та більш якісне засвоєння інформації.
 2. Викладачі, що працюють з дітьми, — кваліфіковані фахівці у своїй сфері. Тому навіть одна єдина поїздка дитини в мовний табір надасть їй чудовий досвід спілкування і великий запас знань.
 3. Школярі з різних країн знайомляться з культурою Америки «зсередини». Зокрема, хлопці з інших країн можуть познайомитися зі шкільною системою в США. Особливо добре працює цей принцип зняття «завіси» в тих таборах, де вихованці проживають в домашніх умовах звичайних американських сімей.
 4. Якщо навчатися в літній школі в США, то діти отримають можливість поєднати навчання і відпочинок. Більшість таких таборів розташовуються в південних штатах (Флорида, Каліфорнія), де сприятливий клімат дозволяє отримати максимум задоволення від літніх канікул в США.