Категорії
Освіта за кордоном

Інститути та університети Австрії: вступ до внз, навчання

Вища освіта в Австрії

У сучасному світі багато абітурієнтів не бажають вчитися на Батьківщині, а мріють виїхати здобувати вищу освіту за кордоном. Австрія є однією з таких держав, куди рвуться майбутні студенти. Чому ж вона стала настільки популярною серед випускників шкіл?

Столітні традиції та культура викладання в університетах Австрії славиться на весь світ. Все навчання у вузах Австрії ведеться під девізом «Вільні знання!». Тут студенти мають право не тільки вибирати дисципліни, які їх цікавлять, але й викладачів та теми наукових робіт. Також австрійські студенти самостійно встановлюють графік здачі іспитів в залежності від їх вільного часу. Можливо, тому туди і рвуться всі нинішні абітурієнти. https://clout.com.ua/

За один навчальний рік там також проходять 2 семестри. Тільки відрізняється час їх проходження:

 • Перший семестр починається 1 жовтня і називається «зимовий».
 • Другий починається 1 березня — «літній».
 • В середньому кожен студент, щоб отримати певну спеціальність, навчається в університетах 10-12 семестрів. Тільки після цього він випускається з вузу.

Причини вибору студентами Австрії

 1. Безкоштовна освіта. Деякі вищі навчальні заклади надають право приїжджим вступником на безкоштовне навчання. Наприклад, у Віденському університеті всього за 20 євро за семестр можуть навчатися студенти з країн СНД. Також вони можуть брати участь у конкурсах на державний грант, який дає право на безкоштовне отримання знань. Для цього потрібно показувати відмінні результати під час навчання, потім подати документи про освітні кредити ECTS, і, швидше за все, вам повернуть гроші за всі сплачені семестри.
 2. Простота вступу. В Австрії немає іспитів, які здаються при вступі в університет. Щоб потрапити туди, потрібно пред’явити тільки довідку про середню освіту і допуск до навчання за обраною спеціальністю. Але, на жаль, все це доступно лише тим абітурієнтам, які вже у країнах СНД отримали одну вищу освіту. Після школи вступити в інститути Австрії дуже важко, такі випадки розглядаються тільки в індивідуальному порядку. У вас напевно виникло питання про розрахунок вступних балів. Все дуже просто — перший місяць в університеті країни – «пробний». У ході такого «стажування» студент повинен здати кілька заліків, за якими визначать підготовку студента. Через місяць вирішується доля вступника: він продовжить навчатися у цьому вузі, чи ні. https://clout.com.ua/
 3. Немає вимог до знання німецької мови. Вищі навчальні заклади Австрії приймають документи на вступ абітурієнтів зі всіх країн світу, навіть з тих, які не входять в ЄС. Тому ніхто не зациклюється на знаннях німецької мови. Якщо ти вмієш розмовляти — добре, якщо ні — це не буде перешкодою у навчанні. Але тест на знання державної мови все ж необхідно буде пройти, хоча він набагато легше, ніж в інших країнах. Для успішної здачі можна записатися в приватну мовну школу. Оплата за курс складе приблизно 2000 євро. Викладання мови відбувається і при вузах.
 4. Висока якість освітніх програм. Університети Австрії вже давно займають лідируючі позиції у всьому світі. Якість освіти відповідає європейським стандартам, що не може не радувати. Всі студенти після випуску з інституту будуть обов’язково працевлаштовані, матимуть напрацьований страж і високу заробітну плату.
 5. Якість життя учнів. При вступі студенту дається вибір: жити в наданій кімнаті в гуртожитку (яка, до речі, походить на власну квартиру) або знімати житло своїми силами. Крім отримання вищої освіти у студента є можливість заробітку у вільний від навчання час, іноді вузи самі пропонують такі місця.

Вартість навчання

В Австрії для іноземних студентів є як безкоштовна, так і платна освіта. Що стосується платної, то за 1 семестр ви повинні будете заплатити приблизно 400 євро. Але це не точна сума, так як вона залежить від обраного університету і громадянства абітурієнта.

https://clout.com.ua/

Віденський університет

Абітурієнти з країн СНД можуть спробувати вступити безкоштовно, подавши документи на конкурс грантів. Якщо вдасться виграти, то потрібно буде робити всього один внесок раз у семестр — 20 євро.

Університети Австрії

На сьогоднішній день в Австрії близько 40 Вищих Навчальних закладів різної спеціалізації і напрямків. Ось список найбільш затребуваних:

 • Віденський національний університет Австрії. З нього випустилися багато відомих нобелівських лауреатів в різних сферах науки. Тут студенти отримують знання на 18 факультетах, 54 програмах підготовки бакалаврів, 112 програм магістратури і 11 програм докторату. Щорічно сюди хочуть вступити абітурієнти зі 130 країн світу.
 • Університет в місті Грац. Це другий за величиною навчальний заклад Австрії. В університеті 6 факультетів гуманітарної спрямованості.
 • В Австрії є і медичні вузи, наприклад, Віденський Медичний Університет, який визнано найбільшим і найпрестижнішим у всій державі. Більше 8000 студентів навчаються у 1000 кваліфікованих викладачів. У вузі можна вибрати одне з 14 відділень, а потім отримати і післядипломну освіту.
 • Технічні університети Австрії: Віденський Технічний університет, Грацький Технічний інститут, Інсбрукський і Кеплерский університети, вуз Клагенфурта.

Всі ці навчальні заклади приймають документи на вступ з будь-якого куточка планети. Головне, правильно написати заяву і зібрати всі потрібні документи. І тоді можливість вступу збільшується в рази.

https://clout.com.ua/

Грацький університет імені Карла і Франца

Необхідний перелік документів для вступу

Правильне оформлення документів і заяв — це запорука успіху кожного абітурієнта. Необхідний перелік документів:

 • Атестат про здобуття середньої або вищої освіти у себе в країні. Він має бути перекладений на німецьку мову і завірений нотаріусом.
 • Копія звичайного і закордонного паспорта.
 • Довідка з інституту в вашому місті або країні, де написано, що ви допускаєтеся до навчання на дану спеціальність в обраному австрійському вузі.
 • Довідка про знання німецької мови на легкому рівні В2. Її можна отримати в мовній школі.
 • Мотиваційний лист, в якому ви розповідаєте, чому ви бажаєте навчатися саме в цьому ВНЗ.
 • В кінці прикріплюється довідка про оплату першого семестру.

Скільки років навчаються в Австрії?

Вищу освіту в цій країні отримують протягом 3-6 років. Все залежить від обраного вузу, спеціальності та вже наявної освіти. Австрія вже давно перейшла на болонську систему навчання, як і решта Європи. Тому для отримання ступеня бакалавра потрібно вчитися 3 роки, щоб отримати магістерський ступінь + 2 роки. Докторська додає ще 1 рік.

Плюси і мінуси

Вступ до внз Австрії має як позитивні, так і негативні якості. І перед подачею документів, які потрібно враховувати.

Переваги навчання:

 • можливість здобути вищу освіту іноземцю,
 • студенти можуть підробляти під час навчання,
 • подальше працевлаштування,
 • стажування в різних країнах Європи.

Недоліки:

 • багато свободи, а це теоретично може порушити дисципліну немісцевих студентів;
 • складна система здачі іспитів — студент сам складає собі план заліку;
 • розтягнута система навчання — студент може провчитися 6 семестрів, але не ходити на лекції, тому залишається на 1 рівні.

Витрати на проживання

Університети Австрії для іноземців пропонують тільки місце в студентському містечку та іноді забезпечують підробітком. Всі інші витрати залежать від студента. В середньому за 1 місяць витрачається приблизно 700-1000 євро. У цю суму входить оплата житла (250-300 євро), обов’язкова медична страховка (60 євро), використання транспорту (150 євро) і інші інші кишенькові витрати.