Категорії
Освіта за кордоном

Стажування в США для студентів і випускників: програми та нюанси

Стажування в США

Кожен студент або випускник мріє про стажування за кордоном. Однією з кращих країн, які надають таку послугу, є США. При проходженні стажування в Америці ви маєте шанс отримати успішний досвід роботи. Дана практика дає вам можливість стати одним з кращих професіоналів у своїй робочій області, при цьому праця буде добре оплачуватися.

Студентам зазвичай пропонують поїхати за кордон після закінчення трьох курсів університету. І це дає їм можливість побачити іншу країну, отримати знання. Плюс до всього їх праця буде оплачуватися, нехай і не так високо. Випускник також може отримувати практику за умови, що він працює в компанії не менше року і знає англійську мову. Якщо ж людина працює не за фахом, а зовсім в іншій сфері, то досвід роботи потрібно не менше п’яти років. Плюси стажування в США: Середня та вища освіта за кордоном

 • практика з покращенням знань іноземної мови;
 • використання навичок у своїй діяльності;
 • нові знайомства, можливість отримати унікальний досвід і ділові зв’язки;
 • можливість отримати рекомендаційний лист, який надалі допоможе вам отримати ту роботу, яку ви хотіли;
 • вивчення культури країни, її особливостей і звичаїв.

Варто врахувати, що отримати стажування можна й за такими напрямами:

 • медицина
 • освіта і педагогіка
 • авіаційна і морська тематика
 • сфера обслуговування

Що потрібно для того, щоб потрапити на стажування в США?

Для початку потрібно знайти спонсора, який дасть дозвіл для проходження практики. Але ви повинні знати, що тільки спонсорські організації Америки можуть видати такий дозвіл. Їх офіси розташовуються у всіх країнах і агентства працюють через партнерів. Тому потрібно звертатися саме до них. Якщо ви звернетеся до веб-сайту державного департаменту США, то знайдете повний список організацій. Зв’язавшись безпосередньо, вас перенаправляють на офіс партнерів. Відповідно ланцюжок посередників збільшується, плата за послуги теж. Для початку співробітництва з партнером, ви повинні заповнити анкету. Тому краще мати з собою супровідний лист і резюме. Далі вас зареєструють в базі, видадуть логін і пароль. Процес реєстрації займає близько тижня. Середня та вища освіта за кордоном

В базі є вакансії, можливо, їх буде небагато, але подавати заявки потрібно на всі вакансії, що вас цікавлять, або які мають відношення до вашої сфери діяльності. Один раз в тиждень вас будуть інформувати про статус вашої заявки. Прийнявши заявку, організація її буде розглядати ще якийсь час, можливо місяць, в особливих випадках і більше. Запрошення на стажування — це той документ, який ви отримаєте першим. Підписавши його, надішліть назад. Повідомте партнера про те, що вас запросили за кордон. Дізнавшись про те, де ви будете проходити практику, потрібно підписати контракт з партнером, оплатити послуги. Потім потрібно заповнити кілька форм, дочекатися отримання головної форми та контракту, де будуть описані всі умови. З усієї папкою документів тепер можна відправитися в посольство на співбесіду.

Для проходження стажування в США існує ряд різних програм, пропонованих різними компаніями. Тому вам варто вибрати ту, яка підійде саме вам.

Отже, список необхідних документів:

 • резюме англійською;
 • мінімум один рекомендаційний лист, краще два;
 • лист роботодавцю у формі звернення;
 • копія диплома, перекладеного на іноземну мову;
 • документ з підписами для проходження практики;
 • результат пройденого тесту на знання мови;
 • 4 кольорові фотографії, форма одягу-ділова.

Стажування для студентів

Тривалість стажування становить від 3 до 18 місяців. Термін визначить компанія, від якої ви їдете в Америку. Студент проходить стажування за спеціальністю, яку він отримує. Брати участь в програмі стажування у США можна в будь-який час року. Але потрібно знати, що на оформлення документів може піти від трьох до п’яти місяців. Віза видається на строк від трьох до дванадцяти місяців. Вік студента має бути від 18 до 25 років, вік спеціаліста від 20 до 32 років.

Програма Internship Program

Що входить у вартість Що потрібно сплатити самостійно
Медична страховка Авіаквиток
Пошук компанії, що пропонує роботу Додатковий збір (близько 180$)
Додаткова медична страховка
Проживання та харчування

Студенту потрібно вирішити: буде він сам шукати роботодавця (програма IPS) або ж скористається послугами агентства з підбору роботодавця за додаткову плату. Програма буде називатися PMS. Стажування в США для студентів може обійтися в таку приблизну суму, як:

Час проходження Програма IPS, її вартість
6 місяців близько 2000$
12 місяців близько 2000$
18 місяців більше 2000$
Час проходження Програма PMS, її вартість
6 місяців близько 3500$
12 місяців близько 3500$
18 місяців 4000$

Стажування для випускників Career Training

Стажування в США для випускників проходить практично за тією ж схемою, що і у студентів. Застереження в досвіді роботи. Як говорилося раніше, досвід роботи за фахом повинен становити не менше одного року.

Де можна проходити стажування в Америці?

Проходити стажування можна в будь-якій фірмі, навіть у власній. Головне, щоб вона була зареєстрована в Америці. Місто для проходження практики може бути будь-яким. Середня та вища освіта за кордоном

Оплата, умови роботи та проживання

Звичайна стандартна оплата праці стажиста становить 6-10$ в годину. Без особливого навантаження він отримає 1000-1500$ в місяць. Для студента або випускника це хороший заробіток. Причому якщо була переробка, то вона оплачується окремо. Але є такі ситуації, коли стажування не оплачується. Це відбувається в тому випадку, якщо місце підбору проходження практики підбирається вами індивідуально. Щодо стажистів компанія повинна дотримуватися трудового законодавства США.

Може статися ситуація, коли стажер втрачає місце роботи з вини роботодавця. Якщо це відбудеться до початку проходження практики, або якщо пройдено менше 40% від загального часу, то роботодавець сам шукає для вас нове місце. Але переїзд на нове місце стажист оплачує сам, це обговорюється заздалегідь. Відшкодовується грошова сума, у разі якщо учасник повертається додому. Стажист може сам знайти собі нове місце. У цьому випадку грошової компенсації не буде.

Багато фірм оплачують або надають для стажистів місце проживання. Але є випадки, коли стажер сам знаходить житло. При цьому оплачувати його він теж буде самостійно. Агентство лише може надати інформацію про те, де можна знайти житло. Вирушаючи на стажування, ви повинні розуміти, що всі дрібні питання щодо організації мобільного зв’язку, харчування, підбору житла і т. д. ви повинні вміти вирішувати самі.

Прибувши на місце, за вами буде прикріплений людина — куратор, до якого за допомогою ви можете звертатися в будь-який час, вдень і вночі. Але це зовсім не означає, що його потрібно турбувати по дрібницях. Звертайтеся за допомогою тільки в екстрених випадках. Середня та вища освіта за кордоном

Сфери проходження стажування і місце проходження

 1. Ресторанний і готельний бізнес. Цю практику можна отримати в Медфорні, Піттсбурзі.
 2. Туристичний бізнес. Практика в Гранд-Маре, Міннесота.
 3. Фінансове справа, страхування. Каліфорнія, Лос-Анджелес.
 4. Роздрібна торгівля. Практика в Оушен-Сіті, штат Меріленд.
 5. Інформаційні технології. Досвід в Каліфорнії, Сан-Франциско.

Питання, які зазвичай виникають у людей, що збираються на стажування в США

 1. Чи можна самостійно вибрати той штат або місто, про яке ви багато знаєте, для проходження стажування? Ні, вибрати не можна. Можна лише вказати свої побажання. Вони можуть збігтися з наданими місцями. Штат і місто будуть підбиратися у відповідності з вашими професійними навичками. Адже не кожне місто може надати місце для стажування по вашій спеціальності.
 2. Можна разом з друзями жити в одному місці? Зазвичай стажування не передбачає групових проживання.
 3. Скільки годин в день необхідно працювати? Зазвичай необхідно працювати 40 годин на тиждень. Вихідний повинен бути як мінімум один.
 4. Якщо закінчилася віза, чи можна її продовжити? Ні, по закінченні стажування кожен студент повинен повернутися додому.
 5. Кому не варто подавати документи для проходження стажування? Людина, яка не має диплома про вищу освіту, не знає англійську мову, відсутній досвід роботи, якщо є відмови у візі за останні 2 роки, є американські візи за останній рік.
 6. Як підготуватися до співбесіди? Необхідно добре підготуватися, орієнтуватися в обраній сфері. Необхідно розповісти про причини, чому ви бажаєте проходити стажування саме тут. На співбесіді необхідно посміхатися і добре виглядати.

Кожен студент або випускник після повернення додому зможе оцінити отримані навички, спробувавши себе у своїй професійній діяльності. А отримавши запрошення на роботу в одну з компаній США, ви зможете здійснити задумані плани. І, можливо, ви залишитеся жити за кордоном. Також можливо отримати хорошу роботу і в Україні. Адже по закінченні практики вам видадуть сертифікат міжнародного зразку. Його ви зможете надати будь-якій компанії. І це збільшить ваші відсотки на отримання потрібного місця в хорошій компанії.