Категорії
Відпочинок

Хорватія — кращі піщані пляжі Адріатики

В статті ми розглянемо кращі піщані пляжі Хорватії для відпочинку з дітьми, дізнаємось де в Хорватії є готелі з піщаними пляжами, а також дізнаємось про нудистські пляжі Хорватії і опис пляжу Золотий Ріг.

Хорватія

Перш, ніж ви почнете читати цю статтю, будь ласка, закрийте ненадовго очі і уявіть ваш ідеальний відпочинок…

Яскраве сонце, чиста морська вода, витончений комфорт, білий пісок або дрібні округлі камінці під ногами, свіжий морський вітерець, сосни, дитячі голоси або тиша — так?

Насмілимося припустити, що ми вгадали, і з задоволенням повідомимо, що все це знаходиться зовсім поруч. В Європі: у Хорватії, якщо вже зовсім точно. І якщо «улюбленого пляжу і кращого готелю» у вас в цій країні ще немає, то наша стаття та матеріали сайту допоможуть вам вибрати правильно.

Пляжі Хорватії давно освоєні туристами зі всього світу, за останні пару десятків років й українська мова стала тут звичною.

Туристи з України розповідають про неймовірні природні красоти, кришталево чисту воду, про мальовничі затоки і гавані.

Багато з пляжних місць Хорватії отримали Блакитний Прапор, яким ЮНЕСКО відзначає ті з пляжів, що відповідають найсуворішим критеріям по чистоті води і прибережної зони, а також забезпечують своїм гостям певний рівень сервісу і безпеки.

Де знаходяться піщані пляжі в Хорватії?

Кращі хорватські курорти знаходяться на півострові Істрія, в Середній і Південній Далмації. У Хорватії дуже популярні готелі з піщаними пляжами.

Узбережжя країни переважно скелясте, тому найчастіше зустрічаються дрібно галькові пляжі. Ходіння босоніж по таким пляжам — відмінна рефлексотерапія, і нехтувати нею не варто.

На багатьох пляжах пологий і плавний вхід в море, це робить дитяче купання особливо безпечним.

Піщані пляжі для відпочинку з дітьми

Середня та вища освіта за кордоном
«Мама, я хочу грати в пісочок!»

Ваше чадо не сприймає відпочинок біля моря, якщо він не супроводжується будівництвом замків і викопуванням тунелів? Тоді вам варто вибирати зі списку кращих піщаних пляжів побережжя Хорватії:

 • пляж Saharun, що на острові Dugi Otok, поруч з відомим курортним місцем Задар;
 • пляж Lapad (Дубровник), один з найбільш відомих і відвідуваних туристами пляжів країни;
 • пляж Mlaska, що знаходиться на острові Хвар;
 • пляжний ланцюг Omis Riviera, найдовший пляж у цьому ланцюгу має протяжність 4 км;
 • пляжний ланцюг Nin, що починається в 15 км від Задара. Перевагою цього ланцюга, крім близькості стародавнього міста Нін, можна вважати найтеплішу на узбережжі воду. Тут вона завжди тепліше на 2-5 градусів;
 • пляж Trstenica, розташований на півострові Пелєшаць, у місті Оребіч;
 • знаменитий у всьому світі пляж Paradise, улюблене місце медійних осіб;
 • острів Сусак. Це унікальне для Адріатики природне утворення, що знаходиться в затоці Кварнер. Вся його поверхня — суцільний білий пісок;
 • Три пляжи в містечку Кукліча — Sabusa, Jelenica, Kostanj. Від Задара до них — кілька кілометрів.

Середня та вища освіта за кордономВсі перераховані пляжі з піском отримали Блакитний Прапор ЮНЕСКО, обладнані лежаками, сонячними парасольками. Всюди є кафе, ресторани, дитячі розважальні майданчики, готелі та інша туристична інфраструктура.

 

Нудистські пляжі

Відкинемо умовності!

Ви віддаєте перевагу пляжам, де демонструють не пляжну моду, а рівний загар? Хорватія вважається раєм для нудистів. Першими її відкрили німецькі та данські прихильники природної наготи, і найстарішим нудистським пляжем тут називають острів Koversada, з’єднаний з півостровом Істрія мостом.

Нудистські пляжі і кемпінги можна знайти на всьому узбережжі Хорватії, вони зазначаються на картах і вивісках спеціальної абревіатурою FKK.
Це гарантує любителям природності комфортну інфраструктуру, і в той же час забезпечує деяку приватність відпочинку.

Список кращих пляжів

Ми звикли до кращого!

В топовий список хорватських пляжів входять як пляжі піщані, так і галькові, і навіть з бетонним покриттям прибережної зони. Всі вони відповідають найвищим стандартам Блакитного Прапора, поруч з кожним є готелі, в яких можна відпочити кілька годин, якщо ви подорожуєте уздовж узбережжя, або ж влаштувати собі і близьким повноцінний сімейний відпочинок.

ТОП-5 кращих пляжів Хорватії:

 1. Піщаний пляж Vela Przina, розташований в одній з бухт острова Корчула.
  Пляж оточений виноградниками і відмінно упорядковано. Він дуже популярний серед молоді і любителів активного відпочинку.
 2. Пляж Slanica, що знаходиться на острові Муртер. Це піщаний пляж, дуже популярний серед туристів і місцевого населення, тому в курортний сезон тут багатолюдно.
 3. Піщаний пляж Sabunike, розташований неподалік від стародавнього міста Нін і сучасного Задара. Крім кришталевої прозорості моря, тут можна випробувати на собі можливості лікувальних грязей Хорватії.
 4. Піщаний пляж Crvena Luka, північна частина якого призначена для натуристів. До міста Біоград всього 3 кілометри, але добиратися простіше пішки з містечка Куменат, або ж на орендованому човні.
 5. Піщаний пляж Crni Molo, що знаходиться прямо в містечку Цриквениця. Цей пляж — одне з найпопулярніших місць для відпочинку з дітьми, тут дрібне пологе море і велика кількість розваг, від пляжного волейболу до дитячих майданчиків з аніматорами, не кажучи вже про безліч кафе і прибережних ресторанчиків.

Відгуки про пляжі Хорватії

Люди кажуть, що на пляжах Хорватії…

Відгуки туристів про відпочинок на Хорватському узбережжі Адріатичного моря дивно однотипні, сповнені вихвалянь, захоплень, обіцянки повернутися, подяк за прекрасний сервіс (ми говорили, що хорвати — дуже гостинні люди, і високо цінують можливість прийняти туристів найкращим чином?), запрошення своїм друзям і близьким… Ось, на наш погляд, один з найбільш типових:

Середня та вища освіта за кордоном
«Казковий пляж! Гарний, чистий, правда, дуже багатолюдний. Ми були в серпні-вересні, і, як нас і попереджали, народу було просто ДУЖЕ багато! Але ми ходили трохи далі по косі, і там вже ставало вільніше.

Середня та вища освіта за кордоном

Ми були в Пунта Рата, і насолоджувалися кожною годиною життя там!»

Зовсім не обов’язково їхати в Чорногорію по путівці. Самостійна поїздка до Чорногорії обійдеться набагато дешевше.

Про те, де можна пройти навчання яхтингу в Чорногорії, а також ознайомитися з перевагами цього відпочинку.

Про Боко-Которську бухту докладно можна почитати у нас на сайті.

До речі, літо у Хорватії триває з травня по жовтень…