Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти Хорватії

 

Хочете дізнатися більше корисної інформації про хорватію? Бажаєте дізнатися незвичайні дані і факти про цю маленьку європейську країну? Або просто хочете провести час з користю для себе? У будь-якому випадку, Ви потрапили куди потрібно! Вас вітає сайт clout.com.ua і наша сьогоднішня стаття, присвячена Хорватії.

Цікаві факти про Хорватію

 1. https://clout.com.ua/

  Офіційною мовою є хорватська. Нею розмовляє понад 96% населення. Цікавий момент, що більше 78% жителів Хорватії знають 2 і більше мов. Опитування показали, що більше 50% хорватів вільно володіють англійською, близько 35% говорять німецькою і 14% італійською мовою.

 2. Перший громадський європейський театр був побудований в 1612 році у місті Хвар.
 3. Цікавий факт: найменший у світі собор знаходиться в місті Нін (жупания Задар).
 4. Перша в світі ГЕС під назвою “Iskrice” була споруджена в місті Шибеник на річці Крка у далекому 1895 році.
 5. Цікавий факт: Папа Римський Іоанн XXIII одного разу сказав, що Собор Святого Петра в Дяково (відома пам’ятка, гордість Хорватії), це найкрасивіша церква між Венецією і Константинополем.
 6. Згідно з офіційними даними Книги Рекордів Гіннеса, місто Хум з населенням 23 людини (!) є найменшим містом в світі!
 7. Глаголиця використовувалася хорватами поряд з латинським алфавітом до XVIII-го століття.
 8. Цікавий факт про Хорватію: країна займає 18 місце в рейтингу найбільш популярних туристичних напрямків світу.
 9. Хорватія є членом багатьох європейських організацій і структур. Активно співпрацює з усіма державами єврозони, а також приймає участь у багатьох миротворчих місіях НАТО.
 10. Відомий факт: Хорватія подала заявку на членство в Євросоюз ще в 2003 році, проте можливість стати повноправним членом ЄС прийшла через 10 років. Відомо, що Республіка Хорватія ввійшла до складу єврозони 1 липня 2013 року.
 11. Хорватія займає територію в 56 542 км2.
 12. Цікавий факт про релігію: у країні налічується 87% римо-католиків, близько 5% православних, 1.5% мусульман і майже 7% атеїстів.
 13. Дубровницька Республіка була першою в світі державою, яка визнала незалежність США.
 14. Цікавий факт про Хорватію: найбільший у світі трюфель був виявлений в 1999 році, близько міста Буйє. Його розміри становили неймовірних 19,5 см в довжину, 12,4 см в ширину і 13,5 см у висоту!
 15. Чи знаєте Ви, що офіційною валютою Хорватії є kuna. 1 kuna приблизно дорівнює 0.2 долара США. 1 kuna = 100 lip. У перекладі слово «lipa» означає липове дерево. Куна була названа на честь невеликої тварини з коричневим хутром – куниці. У середньовіччі хутро цього звірка використовували в якості грошових знаків в торгівлі.
 16. Цікавий факт: Білий дім побудований з хорватського каменю, видобутого на острові Брач. Список пам’яток, побудованих з цього каменю доповнюють наступні архітектурні шедеври: Будівля парламенту і Новий Палац (Відень, Австрія), Будівля Парламенту (Будапешт, Угорщина) і палац римського імператора Діоклетіана (Спліт, Хорватія).
 17. https://clout.com.ua/

  Цікавий факт: столицею і найбільшим містом є Загреб. Населення столиці Хорватії становить 686 568 осіб. Місто є головним економічним, політичним, культурним і туристичним центром Хорватії.

 18. Хорватія проголосила незалежність від Югославії в червні 1991 року. Декларація набула чинності 8 жовтня 1991 року.
 19. Знаменита порода собак «Далматинці» прийшла до нас з Хорватії. Завдяки своєму унікальному окрасу, далматинці є одними з найбільш легко пізнаваних порід собак у світі. Порода отримала свою назву від регіону Далмації, де, як передбачається, вона виникла.
 20. Цікавий факт: Хорватія є батьківщиною всесвітньо відомого мандрівника Марко Поло. Він був одним з перших європейців, хто Шовковим шляхом дістався до Китаю, а також відвідав Монгольську імперію. Відомий факт, що його подорож зайняла 24 роки, за які він пройшов близько 25 000 км. Мало хто знає, що Марко Поло став довіреною особою Хубілай-хана, у якого служив 17 років. Згідно з місцевими легендами, Марко народився на острові Корчула в 1254 році в купецькій родині.
 21. Чи знаєте Ви, що карнавал в Рієці є не тільки найбільшим в Хорватії, але і одним з найбільш яскравих карнавалів у Європі! Більше 100 000 учасників, 150 барвисто-костюмованих груп з різних країн Європи. Вражаючі танці глашатаїв (вісників) в овечих шкурах, оглушливий шум дзвонів і народні гуляння. Все це для того, щоб відлякати злих духів зими. За багаторічну історію цей цікавий народний звичай став не тільки невід’ємною частиною культури Хорватії, але і справжнім магнітом для туристів!
 22. Цікавий факт: краватку придумали в Хорватії! За легендою, коли солдати вирушали на війну, його подруга або дружина одягала йому вузький шарф на шию, щоб той нагадував йому про їх любов. Різноманітність краваток і мода на них з’явилася в XVII столітті, коли у Франції придумали зав’язувати його під комір сорочки. До речі, близько 600 млн. людей щодня вдягають краватку!
  https://clout.com.ua/
 23. Бол – популярний курорт на острові Брач (Хорватія). Недалеко від нього розташований всесвітньо відомий пляж Золотий мис. Унікальність цього пляжу полягає в тому, що його форма змінюється в залежності від напрямку вітру і течії! Цей дивовижний факт зробив Золотий мис однією з головних визначних пам’яток Хорватії.
 24. Перший у світі закон про страхування майна був прийнятий у далекому 1395 р. в Дубровнику.
 25. Хорватія – одна з самих екологічно чистих держав світу. Цікавий факт, що центральне водопостачання донині забезпечує населення чистою і високоякісною питною водою!
 26. Дивовижний факт: на острові Млет є Велике озеро, на якому є ще один острівець! Це природне явище зробило о. Млет популярним міжнародним курортом.
 27. Цікавий факт про Хорватії: щорічно 1 квітня в місті Лудберг відбувається незвичайне святкування: з фонтану ллється… вино! Такий спосіб проведення свята вже став доброю традицією для городян, а для туристів справжнім шоком. 🙂

Наша стаття підійшла до кінця.