Будапешт чудовий в будь-яку пору року, але передріздвяний період Адвенту робить його ще більш привабливим і яскравим. У ранкові години найбільш відвідуваними є Тропікаріум-Океанаріум і великі шопінг-центри. А ввечері люди прямують в прикрашений святковими вогнями центр міста, де на площі Vörösmarty tér вас чекає найбільший різдвяний ярмарок Будапешта з незабутньою атмосферою, кухнею та сувенірами.
В різдвяний Будапешт ми вирушили 7 грудня. У цей період практично всі тур. агенції пропонують подібний маршрут. Особливо це підходить тим, хто вже був у Будапешті, але ще не був у Тропікаріумі-Океанаріумі – найбільшому у східній Європі.
В Тропікаріум ми прибули близько 11 ранку, він знаходиться на південній околиці міста і є частиною величезного торгово-розважального комплексу Campona (адреса Nagytétényi út 37-43).
В цілому Тропікаріум виявився не такий великий, як я його собі уявляла, його можна обійти максимум за годину. Найбільш цікавими є штучні тропічні джунглі, де вільно літає кілька тропічних птахів, живуть два алігатора та черепахи, а в озері плаває величезна кількість китайських помаранчевих коропів. Приблизно раз на пів години в «джунглях» гримить грім і ллється дощ (відвідувачів, на щастя, він не зачіпає 🙂 В скляному вольєрі живуть міні-мавпочки і ростуть великі тропічні пальми, ліани.
З водної фауни найбільше вразив, звичайно, акваріум з акулами і скатами, всередині якого прокладений 10-ти метровий тунель, в якому на 180 градусів відкривається огляд цього морського дна. Буквально за стінами «моря» пропливають величезні акули, скати і безліч інших риб.
Власне, заради одного акулячого акваріума варто відвідати Будапештський Океанаріум. На фасадній частині акваріума розташовані лавки, як в театрі, де можна дуже довго спостерігати за підводним життям. Якщо позастить, можна потрапити на показове годування акул, яке раз на день проводять спеціально навчені водолази.
При виході з океанаріуму розташований магазин сувенірів, з різними іграшками та сувенірами у вигляді мешканців Тропікаріум-Океанаріум.
Після відвідування екзотичного і підводного світу ви потряпляєте в один з найбільших ТРК Будапешту «Campona». На кількох поверхах у розташовано безліч кафе, магазинів одягу та взуття, в тому числі брендових, дитячих майданчиків та зон відпочинку. У передріздвяний період ви неодмінно знайдете магазини зі знижками і розпродажами. Відмінна можливість купити собі і близьким подарунки до нового року.
Ближче до вечора ми вирушили в Пешт, через проспект Андраші на площа Героїв. Різдвяні вогні парадної вулиці Будапешту, яка входить в список ЮНЕСКО, вже починали світитися. Майже кожна будівля або вілла на проспекті Андраші привертає до себе увагу, і не дивно, адже на початку 19 століття, до святкування тисячоліття Угорщини, його будували кращі архітектори. Грандіозний проект оновлення проспекту Андраші тривав близько 40 років і включав в себе знесення старих будівель і зведення нових. В результаті шикарний проспект став найвідомішою вулицею Будапешта, його своєрідними «Єлисейськими полями».
Далі ми пройшли в парк Варошлігет, де крім зоопарку, купалень Сечені та парку атракціонів, знаходиться витончений замок Вайдахуняд. Цей замок був побудований після виставки, присвяченої тисячоліттю Угорщини.
Від площі Героїв прямуємо назад в бік Дунаю, де на площі Vörösmarty tér вже почала свою бурхливу діяльність одна з найбільших різдвяних ярмарків Будапешту. Організовано все на хорошому рівні: достатньо місця навіть для великого скупчення людей, столики для їжі, різноманітна і дуже смачна кухня у верстатах, красиве підсвічування, безкоштовні, добре обладнані туалети.
Тут можна відчути угорський національний колорит. Кухня, напої, солодощі, сири, вина та ковбаси. Рекомендуємо спробувати домашню ковбасу на грилі, картопляні плачинди, угорський гуляш у хлібцях. Дуже сподобалися різні огірки, капуста, перець та салати – нам вони здалися якимись особливими.
З напоїв переважає гаряче вино різних сортів, для дітей є різні фруктові чаї та безалкогольні пунші.
З солодкого рекомендуємо в першу чергу марципани. Є марципани ручної роботи – одна така коштує 1,5 євро, 6 штук в фірмовій упаковці – 10 євро, однак смак цих солодощів вартує того!
На площі Vörösmarty неможна не помітити світлий красивий палац, де знаходиться одна з найзнаменитіших кондитерських фабрик в Будапешті Gerbeaud. Кажуть, там готують неперевершені десерти з Угорської кухні.
Окремо варто розповісти про сувеніри. Тут вони теж своєрідні. Дуже багато виробів з дерева, наприклад, дошка з чохлом для ножів. Всілякі дерев’яні, механічні та розвиваючі іграшки.
Посуд тут з національної розписом, власне як і вишиті національними візерунками скатертини і рушники.
Очі розбігаються від великої кількості і строкатості, а сувенірна частина ярмарку здалася нам музеєм народної творчості угорського народу.
Що можна сказати про Віденську різдвяну програму? У Будапешті вона, безсумнівно, скромніше, але не менш цікава. Народу менше, черг за їжею і до туалетів немає. В цілому було дуже комфортно і затишно. Ще пощастило з погодою: був тихий, не морозний вечір. Сподіваюся і вам пощастить, не тільки з погодою, але і побувати там!
На Різдво у Будапешт – Тропікаріум і різдвяні ярмарки – Будапешт (Європа)
Опис: «На Різдво у Будапешт – Тропікаріум і різдвяні ярмарки» – стаття про визначні пам’ятки Будапешта (Європа). У статті: Відгуки і враження, Розваги, Екскурсії.