Категорії
Відпочинок

Різдвяні ярмарки Відня – фотоогляд та враження

До цього дня мені ще ніколи не доводилося бути на справжній різдвяній ярмарці в Європі. І ось, пощастило побувати там, і не де-небудь, а у Відні. За неповний день встигли обійти 6 ярмарок з 13-ти, набратися вражень, втомитися від натовпів і добряче змерзнути. Як все це було насправді, а не з заманух туристичних фірм, постараюся викласти далі…

Історично Відень – місто, в якому зародилася традиція проводити різдвяні базари і святкування. У 1294 році у Відні на головній площі відбулася перша така ярмарка, а потім цю традицію перейняли інші великі міста. З того часу Відень на належному рівні підтримує проведення ярмарок, не тільки в плані організації, але і з урахуванням багатовікових традицій. Щорічно у Відні відкриівється 13 різдвяних базарів, кожен зі своїми особливостями.

Старт різдвяних ярмарок у Відні припадає на кінець листопада (17-23 число), а завершуються вони за день до Святого вечора 24 грудня. Якщо в цей період ви їдете до Відня на автомобілі, то заздалегідь продумайте, де будете паркуватися, так як в місті буде величезна кількість автомобілів та автобусів, а сам центр міста просто перекривають або обмежують рух за спеціальними талонами. Як нам розповів екскурсовод, такі талони вже за місяць розкуповуються туристичними фірмами. А тим, хто не встиг, доводиться паркуватися за кілька кілометрів від центру, а потім йти пішки. Нічого не поробиш, дуже багато бажаючих відвідати різдвяний Відень.

Різдвяний ярмарок у Шенбрунна

Прибувши до Відня близько 9 ранку перше місце, яке ми відвідали, було палацово-парковим комплексом під назвою Шенбрунн. Перед палацом красувалася струнка ялинка і розкинулося різдвяне село у вигляді лотків з їжею і різдвяними сувенірами, серед яких особливо сподобались ялинкові іграшки з ручним розписом та порцелянові свічники у вигляді костелів і фахверкових будинків. Було безліч виробів з дерева: розп’яття та ялинкові прикраси, виконані технікою випалювання та інші. Посеред площі під склом був виставлений великий вертеп з безліччю фігурок і сценами народження Христа.
https://clout.com.ua/
До речі, якщо хочете придбати сувенірний кухоль із зображенням замку Шенбрунн, краще це зробити, купивши якийсь напій, адже все одно треба буде зігрітися. В цьому випадку застава на кухоль буде всього 2 євро, а якщо купувати той кухоль окремо, як сувенір, то коштувати він буде 3,50 євро.

Що стосується організації ярмарки в Шенбрунні, тут нам сподобалося найбільше. Місця для прийому їжі обладнані навісом, лавочками і навіть інфрачервоними обігрівачами. Такого навіть на головній ярмарці у Ратуші не було. Туалети платні, 50 центів, але туалет всередині замку безкоштовний. Ще Шенбрунн порадував відсутністю натовпів і, відповідно, черг біля павільйонів з їжею.
https://clout.com.ua/Зимовий шенбруннский парк не сильно вражає, за цвітінням алеї троянд і гліциній туди краще їхати в кінці травня, але ось вид на Тріумфальну арку з площадкисходів позаду замку гарний у будь-який час року. Для допитливих круглий рік при замку працює музей карет, найбільший в світі і найстаріший зоопарк в Європі.

Різдвяний ярмарок у замку Верхній Бельведер

Тут теж було затишно, спокійно і малолюдно. Мабуть, основна маса туристів сюди просто не дійшла. На території кілька прикрашених ялинок, красиві дерев’яні павільйони, столики для їжі зі свічками і дитяча карусель. З їжі в основному було солодке (глазуровані горішки, тістечка, кекси, калачі). З сувенірів запам’ятався павільйон з муранським склом і венеціанськими карнавальними масками. Все це, як було написано, привезено з Італії. На сувеніри з муранського скла ціни не дуже великі – від 3 євро. Туалет платний, 20 євроцентів. З недоліків слід відзначити відсутність навісів для відвідувачів і крамничок, де можна посидіти відпочити.
https://clout.com.ua/

Різдвяний ярмарок на площі Карлскірхе

На площі перед церквою Карлкірхе розгорнулася справжнє село з великою кількістю сіна, снопи якого зустрічалися буквально всюди. Тут особливо сподобається дітям, адже на місці великого фонтану зробили дитячий майданчик, засипаний сіном. Там овечки жують це саме сіно, а дітей по колу катають на конях і поні. Кілька кіл вам обійдеться в 3 Євро, цілком нормальна ціна для Відня.
https://clout.com.ua/
З сувенірів ми знайшли дуже красиві вироби з дерева, таких, мабуть, ніде більше не було. Людей було відчутно більше, ніж у Шенбрунні, але і набагато менше, ніж у Ратуші. Затриматися тут варто якщо з вами є діти. Покопатися в купі сіна, особливо для міських дітей, буде дуже весело.

Різдвяний ярмарок на площі Am Hof

Ця ярмарка здалася нам найбільш цікавою і по-домашньому затишною. Знаходиться вона в центрі міста, недалеко від Ратуші на площі Ам Хоф.
https://clout.com.ua/
Дуже сподобалося оформлення ярмарки, наприклад, великий дерев’яний стіл з лавами, вкритими овечими шкурами, куди можна сісти з їжею та напоями. В центрі площі був встановлений великий адвентний вінок з чотирма свічками. За традицією, кожну суботу в період адвенту запалюється одна зі свічок. Безліч таких вінків меншого розміру і в різному виконанні продавалися в павільйонах. На цій ярмарці вразила велика кількість маленьких кімнатних вертепів ручної роботи дуже якісного виконання і старовинні антикварні вироби. Чого тільки тут не було: старовинні праски на вугіллі, кишенькові годинники дивної форми, ложечки і виделки, щипці для цукру та багато іншого.
https://clout.com.ua/
Крім того, були тут в’язані речі ручної роботи, незвичайні годівниці для птахів, м’які іграшки з хутра ручної роботи. Але ціни кусаються, наприклад, невеличкий вертеп із дерева та природних матеріалів від 200 євро. Невелика собачка з хутра 25 євро, шпаківні від 15 євро. Але все це того варте, так як унікальне та неповторне. Ярмарка Ам Хоф – своєрідний музей під відкритим небом.

Різдвяний ярмарок на площі Марії Терезії

Тут сподобалося найменше, вірніше зовсім не сподобалося. Натовпи людей, мало столиків, а місць де можна поїсти – практично немає. Крамничок, щоб посидіти немає взагалі. Навіть не вдалося розглянути, що цікавого було в павільйонах. Запам’ятався тільки павільйон з іграшками і виробами з овчини. Дуже милі баранчики та різні шкарпетки, шапки, шарфи, пояси. Загалом, красиво тут тільки в місячному сяйві.
https://clout.com.ua/

Різдвяний ярмарок на Ратхаузплац

На головній площі Відня в парку біля міської Ратуші традиційно розташовується найбільший і найпривабливіший ярмарок. В останньому можна не сумніватися, так як за офіційними даними в період адвенту її відвідує до 60 тисяч щодня. Особливо це відчувається, коли намагаєшся протиснутися крізь натовп до самої ратуші. Тим не менш, ввечері тут дуже гарно. Величезна різдвяна ялинка, освітлення у вигляді метеликів і зірок на тлі сяючою готичної Ратуші створює воістину казковий образ. Дерева теж прикрашені: яскраве листя ручної роботи, а також кульки та сердечки. Однозначно, сюди треба приходити ввечері і обов’язково все це фотографувати.
https://clout.com.ua/
На території Ратхаус парку розташовано безліч об’єктів. Крім традиційних ошатних павільйонів з барвистими сувенірами магазинчиками, тут ще можна фотографуватися біля гігантського пряникового будиночка, а у парку знаходиться будиночок-вертеп, сцена зі співаками, ляльками, а також дитячий парк розваг. В галереї проходила виставка різдвяних вертепів, дуже детальних і різноманітних. В середину Ратуші люди намагалися протиснутися , ми так туди і не потрапили, не вистачало часу чекати. Екскурсовод розповідала, що на першому поверсі Ратуші організована велика програма для дітей, а на другому в концертному залі йдуть безкоштовні концерти класичної та різдвяної музики.
https://clout.com.ua/

Інші різдвяні ярмарки Відня

Крім перерахованих ярмарок у центрі Відня є ще чимало невеликих, але дуже затишних і колоритних різдвяних базарчиків. Про них більшість туристів не знає, тому натовпу там не ходять. Про повне подання про різдвяної Відні та за наявності часу варто їх відвідати.

  • Weihnachtsmarkt am Spittelberg. Цей ринок розташований на другій за величиною пішохідній зоні Відня (від вулиці Брейтгассе до Штифтгассе). Знаходиться цей квартал недалеко від площі Марії Терезії. В основному тут представлені ремісничі товари та фермерські продукти. Працює ринок з 15 листопада по 23 грудня з 14.00 до 21.30.
  • Christkindlmarkt at the Freyung. Фрайунг – одна з найкрасивіших площ і вулиць Відня, основним ансамблем якого є будівля Шотландського монастиря. Ця ярмарок знаходиться по вулиці Фрайунг – зовсім недалеко від площі Ам Хоф. Крім унікальних предметів народної творчості на цьому ярмарку періодично проходять концерти з народними музичними інструментами, наприклад, альпійським рогом довжиною декілька метрів.
    https://clout.com.ua/
  • Вулиця Mariahilfer Strasse. Ця одна з основних шопінг-вулиць Відня. По обидві сторони вулиці крім павільйонів з їжею і різдвяними гарячими напоями розташовано безліч торгових центрів, магазинів брендового одягу, супермаркетів, кафе і барів, куди можна зайти погрітися і посидіти від довгої ходьби, а якщо пощастить, потрапити на різдвяні знижки і розпродажі.
  • Wintermarkt at Riesenradplatz. Це ціле містечко розваг входить у район віденського Оглядового колеса та парку атракціонів Пратер. Мабуть, туди варто їхати, якщо у вас на Відень є всього кілька днів. Цей парк настільки великий і різноманітний, що на нього потрібно мінімум півдня, не кажучи про те, що вся краса з підсвічуванням почнеться тільки після 16 годин, коли стемніє. Отже, ярмарок тут буде працювати аж до 6 січня. Години роботи: з 11.00 до 21.00
    https://clout.com.ua/
  • Ярмарок в саду Blumengärten Hirschstetten. Знаходиться на вулиці Quadenstraße 15, район по інший бік Дунаю, а це досить далеко від історичного центру. Крім традиційних різдвяних напоїв, страв, виробів ручної роботи, ялинкових прикрас цей ярмарок особливо привабливий для дітей, оскільки тут проводять красиві інсталяції на тему зимових різдвяних казок.

Загальні враження і поради

Відень на передодні Різдва дійсно гарний, цікавий та різноманітний. В цей час сюди ідеально буде приїхати з компанією друзів або родиною. Вся краса і колоритність відкривається ввечері, коли вулиці прикрашені новорічним “дощем” і візерунками, а на площах запалюються ялинки, світяться павільйони, на столиках стоять свічки.
https://clout.com.ua/
Але є і зворотна сторона: великий наплив туристів, особливо на вихідних. Звідси випливає, що всі кафе і бари зайняті, вільного місця можна в декількох кварталах просто не знайти. У підсумку, ніде погрітися і швидко втомлюєшся від шуму на вулицях. Ми знайшли тільки одне місце, куди можна зайти погрітися і відпочити – це хол Народного театру (Бургтеатр), що навпроти міської Ратуші. Якщо пощастить потрапити всередину Ратуші, то там теж можна зігрітися.
https://clout.com.ua/
За цінами приблизно такий орієнтир: пунш, глінтвейн від 2 євро, солодка випічка – від 2,5 за штуку, м’ясо – від 4 євро, смажена картопля – від 3 євро. Сувеніри в середньому від 3-5 євро, хоча деякі ялинкові іграшки були за 15-20 євро. Сподіваюся для тих, хто збирається коли-небудь відвідати різдвяний Відень, ця стаття стане хорошим помічником, а для тих, у кого такої можливості немає, дивіться фотографії, адже вони теж частинка тієї атмосфери, яка тільки раз у році панує на вулицях Відня.

Різдвяні ярмарки Відня – фотоогляд та враження

Опис: «Різдвяні ярмарки Відня – фотоогляд і враження» – стаття про визначні пам’ятки Відня (Європа). У статті: Свята, Екскурсії, фото.
Ключові слова: відень, різдво у відні, відень фото різдво, різдвяний відень, екскурсії