Категорії
Визначні місця Відпочинок Туристу

Кращі гірськолижні курорти Франції

Сьогодні Французька Республіка стоїть в авангарді привабливих країн для туризму. Курорти цієї романтичної країни в змозі прийняти понад мільйон туристів одночасно, а в туристичній галузі зайнято понад 700 тисяч французів. Не останнє місце в цьому сегменті діяльності відводиться зимовому лижному туризму. Цьому сприяє наявність унікального «райського куточка», розташованого на території держави піл назвою Французькі Альпи.

Під цим красивим терміном ховається більше чотирьох тисяч прекрасно обладнаних лижних трас, оснащених двома з половинами тисячами потужних і сучасних підйомників.

Однією з головних особливостей французьких гірськолижних трас є їх надзвичайна протяжність. Фахівці підрахували, що кожен французький лижний курорт надає своїм відвідувачам до 80 обладнаних трас різного ступеня складності, сумарною довжиною до 150 кілометрів.Крім того, французькі лижні курорти вважаються найцікавішими напрямами і видами для зимового катання. Так, наприклад, для любителів сноуборду тут з самого початку сезону обладнуються спеціальні поля, ідеальний стан яких підтримують до його закінчення. А на курортах Мерибель, Ліз Арк, Валь Торенс і Тінь навіть проводяться змагання міжнародного класу.Умовно цю гірськолижну Мекку Франції можна розділити на чотири великі області: Три Долини, Порт Дю Солей, Еспас-Кіллі і Парадіскі, кожна з яких об’єднує в собі цілу низку прекрасних гірських курортів.

Три Долини

Так називається найбільша із зазначених областей, яка включає в себе прекрасні гірськолижні курорти Ла Танья, Мерібель, Куршевель, Ле Менюїр і Валь-Торанс. Цей гірськолижний район має найбільш широку мережу прекрасно обладнаних спусків, серед яких знаменита своєю складністю траса Bouquetin. Вона вважається найважчою у всій Європі.

Область славиться найбільш зручними переходами між долинами без зняття лиж, за принципом «підйомник-траса», а також широким розмаїттям природного рельєфу і висотних перепадів на трасах.

Культурна програма
Для туристів, які воліють поєднувати активну спортивне проведення часу з насиченою культурною програмою, пропонується відвідати національний парк Вануаз (Parc national de la Vanoise), який розташувався набагато південніше масиву Монблан. Заснований ще у 1963 році парк Вануаз зберіг на своїй території безліч рідкісних видів фауни, серед яких найвідомішими є ібекси – дикі альпійські гірські козли.
https://clout.com.ua/
Крім того, в прилеглому містечку Мутьє можна ознайомитися з унікальним храмом Сен-П’єр-де-Мутьє, який раніше був резиденцією місцевого архієпископа. Та й сама історична частина Мутьє являє собою величезне значення для любителів давньої архітектури.

Куршевель (Courchevel)
Цей курорт відноситься до розряду елітних і найдорожчих місць відпочинку не тільки у Франції, але і у всьому світі, і підходить для туристів, які воліють обслуговування екстра-класу і не звикли рахувати гроші у своєму гаманці. Тут вони зможуть знайти найширший спектр всіляких розваг, місць відпочинку та страв національної та зарубіжної кухні. Такої кількості шикарних готелів, що мають розкішні і багаті апартаменти, ви не знайдете ні в якому іншому місці.

Готелі курорту розташовані на п’яти висотних рівнях, починаючи від 1100 і закінчуючи 1800 метрами. В Куршевелі курсують безкоштовні автобуси, які відвозять мешканців готелів, розташованих віддалено, у центр курорту і назад. Ретельно продумана система розташування трас дозволяє туристам спускатися до своїх апартаментів і готелям прямо на лижах.
Крім запаморочливих трас з приголомшливим перепадом висот, Куршевель пропонує багато рівнинних трас для бігових лиж. Крім того, тут можна стрибати з трампліну або ж насолоджуватися запаморочливим слаломом.
https://clout.com.ua/

Крім зимових видів активного відпочинку, Куршевель пропонує своїм відвідувачам відвідати боулінг клуби, тенісні корти, каток та гарячі сауни. Можна також політати на дельтаплані, параплані, повітряній кулі або здійснити вертолітну прогулянку. При бажанні можна навіть стрибнути з парашутом або піднятися на скелю.

Мерібель (Méribel)
На західному схилі альпійських відрогів розташувався найбільший лижний курорт регіону – Мерібель. Сам курорт включає в себе три прекрасні альпійські села Мерібель ліз Аллю, Мерібель Віллаж і Мерібель Моттаре.

Розміщення готелів тут продумано до дрібниць, і дозволяє відпочиваючим спускатися до самого порогу своїх апартаментів, практично не знімаючи лиж з ніг.

Сам курорт по праву вважається молодіжним і розрахований на прийом великих компаній студентів та учнів, які надають перевагу недорогим, але досить комфортабельним готелям. Причому адміністрація особливо прихильно ставиться до сімейних пар, дозволяючи їм залишати на час катання своїх дітей в спеціальних садках, починаючи вже з тримісячного віку.
Сезон гірських лиж тут починається в грудні і активно триває до середини квітня.

Центральна долина області, в якій розташувався курорт Мерібель, завдяки своєму унікальному розміщення з півдня на північ, дозволяє відпочиваючим протягом всього дня перебувати на сонячній стороні схилів.
https://clout.com.ua/
Крім лижних спусків шанувальникам альтернативних видів зимових розваг пропонується два стадіони для слалому, дві великі зони для сноуборда та майже сотня кілометрів рівнинних трас для бігових лиж.

ПОРТ ДЮ СОЛЕЙ

Гірськолижна область Порт Дю Солей розташувалася на безкрайньому просторі між озером Леман і найвищою вершиною Альп Монбланом. Вона включає в себе 14 знаменитих курортних селищ, 8 з яких є французькими, а ще 6 знаходяться на території Швейцарії.

Найпопулярнішими з французької сторони є гірськолижні курорти Аворіаз, Морзін і Ле Ж.
Сноубордистів з усіх сторін світу сюди вабить наявність на курорті дев’яти прекрасних сноупарків, трьох траншів для халф-пайпу і п’яти трас для бордеркросу. Крім того, придбавши тут єдиний абонемент, так званий скі-пас, ви отримаєте унікальну можливість користуватися чотирнадцятьма лижними трасами, розташованими не тільки у Франції, але і в Швейцарії.

Культурна програма.

Тим спортсменам, які воліють після запаморочливих лижних спусків насолодитися вивченням місцевих визначних пам’яток, можна запропонувати відвідати прилеглі населені пункти Монтре, Веве і Лозанну, благо, що до них всього лише годину їзди. Там досить багато музеїв, а також історичних і культурних пам’яток.

Аворіаз (Avoriaz)
Досить молодий курорт, розташований на кордоні Франції та Швейцарії всього в 80 кілометрах від Женеви, був закладений не більше ніж півстоліття тому. Це наклало відповідний відбиток на архітектурний вигляд Аворіаз, який представлений досить сучасними будівлями готелів, багато з яких виконані в оригінальному футуристичному стилі.

Сам населений пункт зверху нагадує трикутник, у двох кутах якого розміщені станції для підйому лижників. Крім того, на курорті зовсім заборонено автомобільний рух, тому відпочиваючим доводиться переміщатися по ньому на спеціальних санях за окрему плату.
https://clout.com.ua/
Основні траси розташовані прямо над курортом на схилі гори Пік-Блан, висота якої становить більше 3 кілометрів. Всі вони достатньо високого рівня складності. Одна з найдовших трас курорту «Саренн» навіть була знята в одному з фільмів про пригоди супершпигуна Джеймса Бонда.

Espace Killy

Два головних гірськолижні курорти регіону Еспас-Кіллі називаються Тінь і Валь д’ізер. Вони зручно розмістилися по обидві сторони від гірського хребта, поблизу приголомшливих льодовиків. Саме ці два льодовика розташовані на висоті більше трьох кілометрів, тому забезпечують на курортах комфортне катання, незважаючи на пору року.
З усіх боків область Espace Killy оточена двома чудовими національними парками Гран Параді і Вануаз, а курорти Тінь і Валь д’ізер об’єднані між собою надійними і високошвидкісними підйомниками.

Культурна програма.
Для отримання естетичної насолоди можна піднятися за допомогою фунікулера на саму вершину гори Беллевард, звідки відкривається приголомшлива картина місцевих околиць і самої олімпійської траси.

Не забудьте також відвідати природні заповідники Гран Параді і Вануаз, а також селянську садибу Андруа, де зможете покуштувати величезну кількість сортів сиру.
https://clout.com.ua/
Валь д’ізер (Val d’isere)

Курорт знаходиться на самому кордоні Франції та Італії, всього в 200 кілометрах від Ліона. Визнанням його безсумнівних переваг служить той факт, що в Валь д’ізер щорічно проводяться змагання міжнародного класу зі швидкісного спуску, сноуборду і супергіганту.

Завдяки наявності тут льодовика Піссейя, даний курорт круглий рік приймає любителів гірськолижного спорту, а наявність трас невисокого рівня складності робить його привабливим для відвідування цілими сім’ями і початківцями. Давно існує думка, що на Валь д’ізер розташована найкраща школа навчання їзді на гірських лижах і дошці.

ПАРАДІСКІ

Гірськолижна область Парадіскі (Paradiski) об’єднує в собі три району для лижного спуску: Лез-Арк (Les Arcs), Пейсе-Валандри і Ла-Плань (La Plagne). Вона є не тільки однією з найбільших, але і найбільш привабливою і цікавою для спуску. Понад 400 кілометрів трас тут об’єднані між собою надійними і сучасними підйомниками.

На території Парадіскі є два великих льодовика, які дозволяють здійснювати лижні спуски навіть влітку, а також безліч гірських трас різної складності. Крім того, прихильники альтернативних зимових видів спорту тут знайдуть прекрасно обладнані траси для сноуборду, фрістайлу і могулу.

Між курортами Ла-Плань і Лез-Арк прокладена Vanoise Express – сучасна канатна дорога, довжиною близько 1,6 кілометра, по якій курсують двоярусні вагончики каютного типу, одночасно вміщають до двох сотень пасажирів.
Найближчим аеропортом, з якого можна дістатися до курортів Парадіскі, є Женева, до якої близько 150 кілометрів. До найближчої залізничної станції всього 15 кілометрів.

Культурна програма.
Після активного катання на лижах допитливі туристи можуть з користю провести час, відвідавши безліч музеїв та культурних пам’яток, якими дуже багатий цей регіон. Одним з таких місць є знаменита церква Сен-Мішель, що представляє собою архітектурну споруду, виконану в стилі витонченого бароко. Сама церква, розташована в селі Ландрі, останній раз піддавалася реконструкції лише у 1687 році, і тепер гордо височить над селом, яку видно за багато кілометрів.

Лез-Арк (Les Arcs)
Сам курорт включає в себе п’ять населених пунктів, що знаходяться на різних рівнях і об’єднані між собою системою підйомників. Причому курортні готелі зручно розташовані зовсім поряд з підйомниками.
Крім прекрасно обладнаних трас, курорт надає можливість екстремального спуску по незайманій цілині. Лез-Арк вважається батьківщиною французького сноубордингу. Унікальні снігові поля надають відмінні можливості для катання на дошках, недарма тут знаходиться три прекрасно обладнаних сноупарки.
https://clout.com.ua/
Французькі гірськолижні курорти обіцяють відпочиваючим широкий вибір підходящих для них трас, різний рівень сервісу і комфортного відпочинку, а також унікальну по насиченості культурну програму, яка забезпечена багатою історією цього давнього краю.