Категорії
journal

10 порад від Кім Кійосакі, як стати фінансово незалежною жінкою

У Світі грошей багато жінок розриваються між двома ролями: люблячою дружиною і ефективною бізнес-леді. Як легко поєднувати ці дві ролі, не вчать ні в одній бізнес-школі. На курсах для дружин навчання побудовано на тому, як стати старанною дружиною, пристрасною коханкою, як поважати та підтримувати свого коханого, хто повинен бути на першому місці. Будь-який бізнес-курс, навпаки, ґрунтується на рівності чоловіків і жінок, а метою навчання є отримати навички поведінки в бізнесі на рівних з чоловіками.

За всесвітньо відомим бізнесменом, автором бестселера «Багатий тато, бідний тато» Робертом Кійосакі, стоїть жінка, успішний інвестор Кім Кійосакі. Кім написала книгу для жінок «Багата жінка», в якій вона наводить доводи про те, що будь-яка жінка повинна здобути фінансову незалежність від роботи, від чоловіка та в решті від грошей. Основним аргументом на користь фінансової незалежності Кім наводить статистичні дані щодо кількості розлучень, звільнень, а також того, що тривалість життя жінки більше, ніж у чоловіків. Подумайте самі, хіба немає у вас прикладів, коли жінка багато років не працюючи, йшла на якісь курси, а потім їй доводилося заробляти собі на життя.

Основним постулатом книги Кім є модель бізнесу: квадрант грошового потоку, – в ньому представлені чотири категорії людей: “П” – працюючі за наймом, “З” – ті, хто сам забезпечує себе роботою, тобто приватні підприємці, “В” – власники власного бізнесу і, нарешті, “І” – інвестори. Дуже багато людей не виходять з категорії «наймані працівники», але ті, хто виходить зі своєї зони комфорту, отримують дуже багато – це і помилки, і успіхи, і знайомства, і врешті фінансова свобода.

Формула Кім

Формула Кім наступна: «Я купую і створюю активи, які генерують грошовий потік. Цей грошовий потік покриває мої щоденні витрати. Якщо величина щомісячного грошового потоку від активів дорівнює або починає перевищувати мої щомісячні витрати, я отримую фінансову незалежність. Я вільна, оскільки мої активи приносять дохід і працюють на мене. Мені більше не треба працювати заради грошей.»

Як стати фінансово незалежною жінкою

Кім Кійосакі зараз фінансово незалежна людина, вона стала інвестором. Поради, які Кім призводить для тих, хто готовий подбати про себе, хто готовий йти своєму страху наперекір і в підсумку досягти фінансової незалежності.

  1. Вчіться. Знайдіть будь-які курси, семінари про інвестування і відвідайте їх; вивчіть будь-які незрозумілі терміни; знайдіть людей, які вже досягли успіху і готові ним поділитися, зустріньтеся з ними.
  2. Починайте з малого. Не купуйте 1000 акцій компанії, яку ви досконально не вивчили, не вкладайте гроші в бізнес, який ледь знаєте.
  3. Вкладіть трохи грошей. Якщо ви початківець інвестор, то не треба починати з величезних інвестицій: для когось допустимо буде вкласти 100$, а для іншого 2000$. Але це повинна бути сума, яку ви можете дозволити собі втратити.
  4. Тримайтеся ближче до дому. Якщо це купівля нерухомості, то здійснюйте її у вашому місті, в районі, де ви живете. Адже ви напевно краще знаєте ситуацію, ціни там, де ви живете.
  5. Підготуйтеся до перемоги. Дуже важливий ваш настрій. Якщо ви вірите в успіх, то він обов’язково прийде, але знову ж таки якщо ви виконаєте всі перераховані вище пункти.
  6. З розумом вибирайте своє оточення. Дуже важлива підтримка ваших рідних, близьких, друзів, коли ви починаєте щось нове. Іноді такої підтримки немає, знайдіть щирих людей, які будуть вас підтримувати, наставляти і просто говорити, що у тебе все вийде. Якщо у вашому оточенні таких людей немає, вірте в себе і поки не досягнете маленького успіху, нікому не розповідайте про свої починання.
  7. Інвестування – це процес. Не потрібно чекати миттєвих результатів від інвестування. Важливо те, щоб інвестиції приносили грошовий потік в ваш кишеню, тобто формували пасивний дохід.
  8. Продовжуйте вчитися. Навіть кращі в своїй ніші майстри відвідують семінари, беруть участь у конференціях. Завжди можна дізнатися щось нове, навіть у ніші, яку ти чудово знаєш.
  9. Отримуйте задоволення. За кожен свій успіх, хваліть себе, адже ви справжній діамант! 🙂
  10. Будьте розумнішими! Витрачайте менше, ніж заробляєте.

А тепер давайте повернемося до питання, з якого ми починали: бути дружиною або піти в бізнес-леді чи може поєднувати у собі ці дві ролі. Можна почати з малого: якщо ти вже вийшла заміж, то щиро допомагай своєму чоловікові, близьким та рідним ставати фінансово незалежними й успішними.

Допомагаючи іншим розкривається наша жіноча природа, ми реалізуємо себе, стаємо успішними завдяки досягненням інших.

Успіхи чоловіка в бізнесі – це перша сходинка до жіночої фінансової незалежності, найголовніше, щоб ви не просто сиділи осторонь, поки чоловік буде будувати фінансове майбутнє, а стали активним учасником цього захоплюючого процесу. І це буде ваша спільна перемога у Світу бізнесу. Після цієї перемоги вам вже не потрібно буде працювати заради грошей, гроші будуть працювати на вас. Так було і з Кім Кійосакі: вони вибудовували бізнес з чоловіком разом. У них були часи, коли абсолютно не було грошей, тому вони жили в машині… Але тепер у них багатомільйонна імперія. Безумовно, у кожного свій шлях, але про фінансову незалежність потрібно думати вже сьогодні, точніше треба було замислитися вже вчора.