Категорії
Освіта за кордоном

Вивчення китайської мови в Китаї: мовні школи та курси

Мовні курси в Китаї

На сьогоднішній день для багатьох студентів вивчення китайської мови в Китаї – один з найшвидших і ефективніших способів вивчити раніше незнайому мову шляхом прямого спілкування з її носіями. Особливою популярністю користуються мовні школи, розташовані на території всієї країни.

Топ-3 найпопулярніші мовні школи Китаю

Мовна школа Mandarin House

Школа Mandarin House знаходиться в трьох містах Китаю: Пекін, Шанхай, Гуанчжоу. Заняття у школі проходять на міжнародному рівні навчання. Сервіс навчання надається нітрохи не гірше, ніж в Європі. Всі школи Mandarin House розташовуються в самому центрі міст, де ведеться їх діяльність. Знайти їх дуже просто. Слухачам шкіл не доведеться довго шукати місце розташування на карті. Завдяки тому, що школи Mandarin House розташовані в ділових (центральних частинах міст, дістатися туди будь-яким громадським транспортом не буде проблемою. Середня та вища освіта за кордоном

Основний напрям школи є вивчення китайської мови. Тут для слухачів пропонується відразу декілька доступних курсів навчання:

  • розмовна китайська;
  • інтенсивний курс вивчення мови;
  • молодіжний літній мовний табір на базі школи;
  • індивідуальне навчання для учнів будь-яких вікових категорій;
  • китайська для бізнесу.

Солідна освітня база школи дозволяє викладачам видавати власні підручники, за якими в подальшому і проходить навчання.
Крім того, слухачам пропонується пройти курси вивчення англійської мови з її носіями. Поділ на мовні групи відбувається за типом поділу слухачів на групи з вивчення китайської мови.
Мінімальна тривалість курсів – тиждень. За тиждень навчання слухача мовної школи Mandarin House необхідно буде заплатити від 291 USD (розмовний курс). Індивідуальне заняття коштує від 30 USD. За стандартний курс вивчення китайської мови доведеться викласти від 412 USD. При цьому літні курси в Китаї будуть коштувати трохи дорожче.
Студенти школи – учні з США та Європи. Україномовних студентів дуже мало, так як школа не дає основи мови українською. Незважаючи на це, україномовні студенти тут все одно є, хоча і не в такій кількості, як в інших китайських мовних школах.

Для слухачів мовна школа пропонує відразу кілька варіантів їх розміщення в місті, якщо студенти не є місцевими жителями. Один з найпопулярніших варіантів – це проживання в родині. Проживати в сім’ї є одним з найдешевших варіантів перебування в містах, де ведеться діяльність школи. У студента буде можливість повністю зануритися в спілкування китайською. Внаслідок чого студенту, можливо, знадобиться значно менше часу, ніж його одногрупникам на вивчення незнайомої раніше мови. Кожному студенту виділяється в сім’ї окрема кімната, обладнана всім необхідним для проживання, в тому числі слухачам школи надається безкоштовний доступ в інтернет.

Викладачі, перед тим, як розпочати свою діяльність у школі, проходять ретельний відбір. Крім того, для викладачів мовна школа надає можливість постійно проходити стажування. Як правило, стажування проходить в не менш відомих мовних школах, ніж та, представниками якої є самі викладачі. Практично весь викладацький склад школи Mandarin House – молодь.

За словами мами дівчинки (16 років, Київ), побувала в мовній школі Шанхаю, навчання проходить у комфортних умовах. Заняття проводяться в сучасно обладнаних світлих класах. Студентам на будинок дається велика кількість завдань, чого не було в минулому році. Кількість виконаних студентами домашніх завдань строго відстежується. З мінусів навчання мама виділяє неможливість почати навчання з нуля тим студентам, які приїхали на другий або третій тиждень навчання. Їм доведеться наздоганяти своїх одногрупників самостійно.

Хайнаньска мовна школа іноземних мов

Ця мовна школа знаходиться в китайському місті Хайкоу – одному з найбільш екологічно чистих міст Китаю. Сама школа розташована в центральній частині Хайкоу. У школі пропонуються курси навчання китайської мови без вікових обмежень. Також обмеження відсутнє і рівень мовних знань китайської. Середня та вища освіта за кордоном

Якщо слухач збирається вступити на курси навчання, що тривають більше трьох місяців, мовна школа надасть йому візову підтримку. Тривалість курсів варіюється від двох тижнів до року навчання.
Ціна мовних курсів в Китаї починається від 2500 юанів на місяць.
Мама однієї зі студенток мовної школи (дівчинка 12,5 років) з Києва коментує перебування своєї дочки в школі так: «Як виявилося, переважний вік студентів школи від 20 років. Хоч у школі практично не виявилося одноліток дочки, вони познайомилася і подружилася зі старшими товаришами по навчанню. Останній тест доця здала на 85 балів зі 100. Я думаю, що це гарний результат».

Language School

Мовна школа Language School розташована в Яншо. Всі викладачі, які працюють на базі школи, є дипломованими спеціалістами, що надають слухачам школи можливість почати з нуля вивчення китайської мови. Для студентів, які вступили на довготривалі терміни навчання, надається віза. Мінімальний термін курсів китайської мови в Китаї – тиждень. Середня та вища освіта за кордоном

Групи формуються з п’яти чоловік. Для тих студентів, які з якихось причин не можуть проходити заняття в групах, доступні індивідуальні заняття. При цьому індивідуальне заняття коштує в кілька разів дорожче порівняно із звичайним заняттям студента в групі.

Мовна школа в Яншо може запропонувати своїм студентам не тільки вивчення китайської мови, а також вивчення англійської мови з її носіями.

Іноземним студентам доступні три варіанти розселення в місті на час своєї мовної практики. Студенти можуть скористатися одномісним чи двомісним номером, або ж оселиться на час навчання в хостелі. При цьому, який би варіант розміщення в місті студент б не вибрав, всі вони знаходяться в максимум десяти хвилинах ходьби від місця розташування мовної школи. Оплата комунальних послуг, як номерів, так і в хостелах, провадиться окремо від оплати місця проживання. В цьому випадку оренда двомісного номера буде набагато вигідніша, так як студенту не доведеться самостійно платити за всі комунальні послуги, якими він користувався протягом навчання в мовній школі.

Стартова ціна навчання – від шести тисяч юанів на місяць.
За словами одного зі студентів школи Дар’ї (16 років, Кропивницький) вона змогла поліпшити тут не тільки знання китайської мови, але і підтягнути англійську мову. Дівчині сподобалася не тільки організація навчального процесу, але і дозвілля, про яке подбали викладачі школи. Студентів часто водили на різні екскурсії, де слухачам школи вдалося познайомитися з місцевими пам’ятками і навіть покупатися в річці.

Наскільки ефективним є вивчення мови на спеціальних курсах?

Кваліфікований викладацький склад шкіл забезпечить максимальну ефективність навчання студентів. Рівень підготовки слухачів перевіряється щотижнево. Таким способом, викладачі відстежують, чи є прогрес у вивченні обраної студентами мови, і на який саме аспект слід звернути увагу – граматику або розмовну мову.

Які документи необхідні для проходження мовних курсів в Китаї?

Без наявності закордонного паспорта потенційний студент однієї з мовних шкіл Китаю не зможе зробити поїздку в країну. Крім того, в обов’язковому порядку буде необхідна віза. Її отримати набагато складніше, ніж закордонний паспорт. Для цього необхідно зв’язуватися з представництвом Китаю в тій країні, громадянином якої є потенційний слухач школи іноземних мов. Деякі зі шкіл самостійно піклуються про візу для своїх студентів. Це відбувається лише в тих випадках, якщо слухачі школи заздалегідь інформують викладачів проходити довгостроковий курс навчання (від трьох місяців).