Категорії
Визначні місця Пам’ятки Туристу

Сім нових чудес світу

У середині 2000-х відомий швейцарець Бернард Вебер і громадська організація New Open World Corporation створили унікальний проект, який мав об’єднати воєдино всі найбільші творіння людства за всю історію існування. Так був створений новий проект під назвою «7 нових чудес світу».

Проект став настільки цікавий звичайним громадянам, що взяти участь у голосуванні захотіло близько 100 млн. людей зі всього світу. Остаточні результати голосування стали відомі влітку 2007 року в столиці Португалії, Лісабоні.

Сім сучасних чудес світу

https://clout.com.ua/

Чичен-Іца – чудо світу!

Місто Чичен-Іца – стародавня столиця цивілізації Майя. Воно розташоване у північній частині півострова Юкатан (Мексика). Історики і археологи стверджують, що Чичен-Іца було повністю побудоване в VII столітті н.е. і відразу стало головним центром культури Майя. Через 3 століття тольтеки (ще одна індіанська цивілізація) захопили місто і зробили його столицею свого царства. У 1178 році за наказом правителя Хунак Кееля нове чудо світу було спустошене і прийшло в занепад.

Місто Петра – нове чудо світу

https://clout.com.ua/

Древнє місто Петра – великий і багатий торговий вузол між Середземним і Червоним морями. Воно розташовувалося недалеко від столиці Йорданії в горах «Долини Мойсея». Вчені підрахували, що арабські племена набатеїв вирубували у скелях перші печери ще 2000 років до н. е. Тут налічувалося близько 800 пам’яток, включаючи приголомшливий амфітеатр до 3000 місць, розкішні храми, склепи і все це було вирубано з каменю! За 500 років будівництва місто настільки розвинувся, що стало одним з головних торгових точок цілого регіону. На даний момент від Петри залишилися лише руїни, проте звання нового дива світу місто цілком заслуговує!

Статуя Христа-Спасителя – архітектурний шедевр

https://clout.com.ua/

Статуя Христа-Спасителя – головний символ Ріо-де-Жанейро і найбільш відвідувана пам’ятка Бразилії. Статуя зведена на самій вершині гори Корковадо і ось вже більше 80 років радує око не тільки місцевих жителів, але і мільйонів туристів щорічно. Біля підніжжя 38-метрового дива світу розташовано спеціальний оглядовий майданчик, звідки відкриваються чудові види на стадіон «Маракана», золоті пляжі Ріо-де-Жанейро та чудову затоку Гуанабара. Напевно, це підкупило мільйони людей проголосувати за нове чудо світу – статую Христа-Спасителя.

Колізей – шедевр римської епохи

https://clout.com.ua/

Колізей по праву вважається головним символом Римської імперії. Цікаво знати, що будівництво цього архітектурного шедевра зайняло всього 8 років (з 72 по 80 рік н. е..) Відкриття Колізею супроводжувалося 100-денними святкуваннями і великим турніром гладіаторів, в ході якого загинули тисячі відважних бійців близько 5 тисяч тварин, спеціально привезених з Африки!

Велика китайська стіна – нове чудо світу!

https://clout.com.ua/

Велика китайська стіна є найбільшою оборонною спорудою в історії людства. Загальна довжина стіни з урахуванням всіх вигинів становить неймовірні 6000 км, а з урахуванням відгалужень всі 8850 км! Грандіозне будівництво почалося в далекому 210 р. до н. е., а закінчилося лише в середині XVII століття! Цікаво знати, що середня висота стіни складається майже 8 м. Це дозволяло вільно переміщатися 5 пішим воїнам або вершникам.

Мачу-Пікчу – «загублене місто інків»

https://clout.com.ua/

Мачу-Пікчу – головна фортеця, культурний і духовний центр народу інків. Його будівництво почалося в далекому 1438 році великим правителем Юпанкі. Майже 100 років місто процвітало і розвивалося: тут вирощували картоплю і маїс прямо в скелях на спеціальних терасах з землею! Масивні захисні стіни і прекрасний клімат дозволяли інкам жити в гармонії з природою і розвивати свою культуру. Так тривало до 1532 року, коли на ці землі вторглися іспанці і знайшли місто Мачу-Пікчу. В тому році місцеві жителі покинули свої будинки і повністю пішли з міста. У 1983 році всю територію «загубленого міста інків» було внесено до списку спадщини ЮНЕСКО, а у 2007 році його визнали новим чудом світу.

Тадж-Махал – нове чудо світу

https://clout.com.ua/

У багатовіковій історії Тадж-Махала переплелася величезна кількість легенд, фактів, історій і думок. Але все ж, історики багато в чому сходяться, що будівництво цього дива світу закінчилося в 30-х роках XVII століття. Будував його імператор Шах-Джахан для своєї покійної дружини Мумтаз-Махал. За 22 роки постійної роботи в будівництві взяло участь 20 тис. осіб, включаючи кращих архітекторів не тільки Індії, але і Європи, Азії і Близького Сходу. На даний момент Тадж-Махал є найкращим прикладом індійської архітектури і символом вічного кохання. За це він був удостоєний звання одного з семи нових чудес світу.

Також слід зазначити ще одне архітектурне диво під назвою «Піраміди Гізи»

 

https://clout.com.ua/

Вони отримали так званий «Приз глядацьких симпатій» і увійшли до списку «7 чудес» в якості «почесного кандидата».