Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Африку

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Африку

 1. За часів так званої «боротьби за Африку» майже всі країни були колонізовані іноземними державами. Незалежними залишилися лише Ефіопія і Ліберія, – цікавий факт.
 2. На території Африки є 54 країни і дві спірні території: Західна Сахара і Сомаліленд.
 3. До початку колонізації на території Африки було до 10 000 різних державних утворень та автономних племен зі своїми мовами, звичаями і культурою.
 4. Офіційна статистика свідчить, що найпопулярнішою мовою на континенті є арабська. Цією мовою користуються понад 170 мільйонів людей. Друга за популярністю – англійська (130 млн.), далі йдуть суахілі (100 млн), французька (115 млн ), і хауса (50 млн), – цікавий факт.
 5. На континенті загалом розмовляють 2000 мовами.
 6. Близько 50% африканців молодші 25 років.
 7. За демографічним тенденціям до 2050 року населення Африки може збільшитися у понад два рази – до 2,3 млрд людей.
 8. Африка є найбіднішим і загалом малорозвиненим континентом. Сумарний ВВП всіх країн Африки складає всього 2,4% світового ВВП.
 9. Близько 40% дорослого населення Африки не має середньої освіти.
  https://clout.com.ua/
 10. Під час Другої конголезької війни загинуло понад 5,4 млн людей! За чисельністю жертв цей конфлікт поступається лише Другій світовій війні, – цікавий факт.
 11. У Нью-Йорку донедавна було більше користувачів інтернету, ніж на всій території Африки.
 12. Сахара – найбільша пустеля у світі! Її територія більша, ніж континентальна частина США.
 13. Африка – другий найсухіший континент після Австралії.
 14. На африканському континенті живуть і працюють на різноманітних державних проектах понад 1 млн громадян Китаю. В самій Анголі живуть понад 250 000 китайців, – цікавий факт.
 15. Африка є другим за величиною континентом у світі і займає близько однієї п’ятої від загальної площі земної суші. Її територія складає близько 30 млн км².
 16. Жахливий факт про Африку: на континенті зареєстровано понад 25 млн ВІЛ-інфікованих. До цього часу близько 17 мільйонів осіб померли від цієї хвороби.
 17. Приблизно 90% всіх випадків захворювання малярією в світі відбувається в Африці, – цікавий факт.
 18. Африка є найгарячішим континентом у світі. Пустелі і просто посушливі території займають понад 60% її площі.
  https://clout.com.ua/
 19. Цікавий факти: Африка може похвалитися запасами мінеральних ресурсів, які складають понад 30% світових.
 20. Нігерія є найбільш густонаселеною країною в Африці. Її населення нараховує 206 мільйонів людей. Єгипет є другою країною за чисельністю населення (більш ніж 100 мільйонів людей), – цікавий факт.
 21. Алжир – найбільша країна в Африці. Її площа складає 2,3 млн. км2. Найменшою країною є острівна держава Сейшельських островів загальною площею трохи більше 453 квадратних кілометрів.
 22. Цікавий факт: Озеро Вікторія є найбільшим озером в Африці і другим за величиною прісноводним озером у світі. Його площа складає 69 490 км2.
 23. Єгипет є найпопулярнішим туристичним напрямом в Африці. Сюди зазвичай приїжджає близько 10 мільйонів відвідувачів за рік, – цікавий факт.
 24. В Африці живе найбільша в світі тварина – африканський слон. Він важить від 6 до 7 тонн.
 25. Вчені вважають, що Африка колись була у складі єдиного супер-континенту під назвою Пангея. Азія та Південна Америка відокремились від Африки приблизно 80 млн років тому. Географічно африканський континент залишається відносно стабільним і не піддавався змінам протягом довгого часу. Геологи вважають, що Мадагаскар відокремився від Африканського континенту близько 160 мільйонів років тому, – цікавий факт.
 26. Стародавні греки і римляни спочатку використовували термін “Африка” тільки до північної частини континенту. У перекладі з латини слово Африка означає “сонячний”, а з грецької Aphrike в перекладі означає «без холоду».
 27. Цікавий факти: історики підрахували, що від близько 12 мільйонів рабів були перевезені з Африки між XV і XIX століттями.
 28. З 2001 року всі країни континенту увійшли до так званого «Африканського союзу». Марокко приєдналася останньою в 2017 році, – цікавий факт.
 29. Іслам є домінуючою релігією в Африці. Разом з християнством ці дві релігії охоплюють 85% населення континенту. Решта 15% населення складають атеїсти і представники традиційних африканських релігій.
 30. Цікавий факт: Нігерія є четвертим за величиною експортером нафти в світі і найбільшим виробником нафти в Африці. Нігерія поставляє на світовий ринок близько 2 млн барелів щодня.
 31. Китай є головним торговим партнером Африки. Обсяги торгівлі складають сотні мільярдів доларів на рік, – цікавий факт.
  https://clout.com.ua/
 32. Прямі інвестиції Китаю в Африці перевищують $50 млрд.
 33. Понад 90% ґрунтів Африки є малопридатними для сільського господарства.
 34. Понад 240 мільйонів африканців страждають від хронічного недоїдання.
 35. Серед народів Африки є найменші і найвищі люди в світі.
 36. Екваторіальна Гвінея – була довгий час найбагатшою країною Африки поки не впали ціни на нафту. ВВП теперішнього лідера Сейшелів на душу населення складає $16,300. Маврикій займає друге місце з ВВП $11700 на душу населення. На останньому місці знаходиться Бурунді з 727 доларами на рік, – цікавий факт.
 37. Топ 3 країни в світі за швидкістю зростання економіки – Африканські (Південний Судан, Руанда, Лівія).
 38. ТОП-10 найбідніших країн у світі також знаходяться в Африці.

Слідкуйте за оновленнями, щоб бути в курсі всіх цікавих фактів.