Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Словенію

Словенія – одна з найкрасивіших країн Європи. Тут повно неповторних краєвидів і незайманих природних красот. Словенія не може похвалитися героїчною і багатою історією, як у багатьох європейських держав, однак їй є що запропонувати навіть самому вимогливому туристу. Якщо Ви один з таких мандрівників, то наша стаття про цікаві факти Словенії, як раз для Вас!

Цікаві факти про Словенію

https://clout.com.ua/
 1. Словенія – центрально-європейська незалежна країна, яка може похвалитися високими темпами зростання економіки, а також цікавою культурою, яка склалася за сотні років перебування під впливом безлічі держав: Римської імперії, Візантійської імперії, Венеціанської республіки, князівства Карантанія, Священної Римської імперії, Монархії Габсбургів, Австрійської імперії, Держави Словенців, Хорватів і Сербів, Королівства Сербів, Хорватів і Словенців, а також Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії.
 2. Населення Словенії за останніми даними становить 2 053 355 осіб.
 3. Цікавий факт: загальна площа лісів складає більше 10 000 км2, а сама країна займає територію в 20 253 км2!
 4. Словенія отримала незалежність від Югославії 25 червня 1991 року.
 5. Столицею і найбільшим містом Словенії є Любляна. Населення міста становить 267 920 осіб. Площа Любляни всього 275 км2.
 6. Офіційна релігія – католицизм. Його сповідує більшість населення країни.
 7. Цікавий факт: на території країни проживає понад 400 бурих ведмедів.
 8. У Словенії прокладено понад 7000 км гірських трас, а також побудовано понад 170 спеціальних хатин і притулків.
 9. Цікавий факт Словенії: майже 216 км2 території країни займають виноградники.
 10. Сава – найдовша річка на території Словенії. Її довжина становить близько 221 км.
 11. Національний парк Триглав – один з найстаріших в Європі. Ще в 1924 році навколо озер Триглава була створена охоронювана зона. Цікаво знати, що вершина Триглав має статус національного символу Словенії, а сам парк є єдиним національним.
 12. Густота населення Словенії становить 99 осіб/км2.
 13. Цікаво знати, що гора Триглав є найвищою точкою країни. Її висота становить 2 864 м.
 14. Старим виноградним лозам Марибора понад 400 років! Як і сотні років тому, вони щороку приносять від 35 до 55 кг червоного винограду.
 15. Цікавий факт: «Постойна печера» є однією з відомих систем карстових печер у світі. Вона користується величезною популярністю серед туристів з Європи та США. Вона має широку мережу з 20 км різних переходів, камер, тунелів. До речі, ця пам’ятка входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  https://clout.com.ua/
 16. Офіційною мовою є словенська, проте великою популярністю користуються італійська та угорська.
 17. Цікавий факт: Словенія є єдиною колишньою комуністичною державою Європейського союзу, яка одночасно входить до складу Єврозони, Шенгенської зони, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Ради Європи та НАТО.
 18. Бохинське озеро є найбільшим озером в Словенії. Воно займає площу в 3.18 км2 і входить в склад національного парку Триглав.
 19. Цікавий факт Словенії: Потрійний міст – унікальна композиція і одна з головних визначних пам’яток столиці Любляни. Міст був спеціально розроблений ще в 1929 році. Він є розкішною прикрасою міста і одним з найпопулярніших туристичних місць Любляни.
 20. Університет Любляни, заснований в 1918 році, є найбільшим університетом у Словенії.
 21. Цікавий факт: по всій території країни розташовано понад 260 водоспадів!
 22. Andrej and Marija Štremfelj – перша подружня пара, яка піднялася на Еверест. Це сталося ще в 1990 році!
 23. У 1923 році словенець Фридерик Прегль отримав Нобелівську премію в галузі хімії.
 24. Цікавий факт: з 1960 по 2006 рік середня тривалість життя словенських жінок зросла на 10 років: з 72 до 82 років!
  https://clout.com.ua/
 25. Словенія перейшла на євро з 1 січня 2007 року, після вступу в Європейський Союз в 2004 році.
 26. Цікавий факт: район міста Ратече під назвою Планіца є всесвітньо відомою пам’яткою, яка часто іменується «трампліновою долиною». Це пояснюється тим, що по всій Планиці розташована величезна кількість лижних трамплінів, а також найбільший у світі під назвою «Летальніца». Цікаво знати, що тут було поставлено понад 60 світових рекордів у стрибках з трамплінів.
 27. На території Словенії, в долині Віпава, в 394 році була битва, яка стала причиною розколу Римської імперії на дві частини: Східну і Західну.
 28. Країна є однією з найкрасивіших і найбільш відвідуваних європейських держав. Одними з головних причин настільки великої популярності Словенії серед туристів називають чудові краєвиди, різноманітні можливості провидіння подорожі і невелика вартість відпочинку.
 29. Кумедний факт про Словенію: жінку Benka Pulko занесено в Книгу рекордів Гіннеса, бо вона найбільше часу проїхала на мотоциклі! Ця мандрівниця протягом 2000 днів побувала на всіх континентах і наїздила понад 180 000 км!

Дочитали статтю про цікаві факти про Словенії? Тоді вам буде цікаво дізнатися про факти інших країн світу.