Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Іспанію

 

Чи знаєте Ви, що писати гусячим пером придумали іспанці ще в VI столітті, а сама Іспанія посідає друге місце в списку найбільш популярних і відвідуваних країн світу? Ні? Тоді влаштуйтеся зручніше та починайте пізнавати нові, незвичайні факти про Іспанію в цій статті!

Цікаві факти про Іспанію

  1. Офіційна назва – Королівство Іспанія
   https://clout.com.ua/
  2. Гірська місцевість займає більше 90% території країни, а вся Іспанія розташована на висоті 660 м над рівнем моря. Це означає, що країні є найвищою в Європі.
  3. Іспанія має дуже низький рівень народжуваності. Більшість пов’язують це з високим рівнем безробіття, низькою заробітною платою та великими витратами на житло.
  4. Цікавий факт: офіційно Гібралтар був переданий під управління Великобританії в 1713 році.
  5. Офіційною валютою Іспанії є євро.
  6. У 1986 році країна увійшла до складу Європейського Союзу.
  7. В 1492 році король Іспанії Фердинанд V Арагонський і королева Ізабелла фінансували пошуки Христофора Колумба нового шляху в Індію. Колумб помилково висадився на одному з островів на Багамах. Незабаром ця помилка зробила Іспанію однією з найбагатших країн світу.
  8. Іспанія є найбільшим виробником оливкової олії в світі. На її частку припадає більше 45% світового виробництва. В цілому вона експортує понад 260 сортів оливок.
  9. Цікавий факт: Іспанія не брала участь ні в одній зі світових воєн, однак пережила громадянську війну, в результаті якої загинуло понад 500 тис. людей.
  10. Щорічно Іспанія експортує понад 3 млрд. винних пробок!
  11. Починаючи з 711 року до середини 11 століття, велика територія Іспанії була завойована арабами. Повністю звільнитися від арабського панування вдалося лише в 1492 році.
  12. Іспанська інквізиція була однією з найжорсткіших у Європі. У період з 1478 з 1834 року, через інквізицію пройшли 350 000 чоловік, більше 10% з яких було страчено.
  13. Помідори, картопля, авокадо, тютюн, какао були завезені Іспанію, а потім і на всю Європу зі своїх американських колоній.
  14. Цікавий факт: у 2005 році в Іспанії були узаконені одностатеві шлюби.
  15. В Іспанії дозволено вирощування конопель для особистого вживання.
   https://clout.com.ua/
  16. Такі знаменитості як Антоніо Бандерас, Пенелопа Крус, Сальвадор Далі, Ель Греко, Пабло Пікассо, Франсиско де Гойї, Хосе Каррерас, Сенека та Пласідо Домінго родом з Іспанії!
  17. Іспанія позбулася більшості своїх американських колоній в ході наполеонівських війн 1808-1814 рр., коли вся територія Іспанії була окупована Наполеоном.
  18. Цікавий факт: Іспанія – одна з найпопулярніших країн у світі! Щорічно її відвідує понад 60 млн. туристів, які витрачають понад $55 млрд. За цим показником країна займає 2 місце після Франції.
  19. Іспанська моряк Хуан Себастьян Елькано (1476-1526) був першою у світі людиною, який здійснив навколосвітню подорож.
  20. Територія Іспанії складає 504 782 км2. За цим показником країна займає 51 місце в світі.
  21. Цікавий факт: іспанський мореплавець Васко Нуньєс де Бальбоа (1475-1519) був першим європейцем, який побачив Тихий океан.
  22. Кастильська (іспанська) є офіційною мовою Іспанії. Нею розмовляє близько 74% населення. Великою популярністю користуються каталонська (17%), галісійська (7%) і мова басків (2%).
  23. Іспанський винахідник Мануель Jalón Короминас придумав швабру в 1956 році і першим реалізував її промислове виробництво.
  24. Цікавий факт: безхвості мавпи макаки живуть тільки на території Іспанії. У всій Європі немає країн, де б змогли вижити дикі мавпи.
https://clout.com.ua/
 1. Населення Іспанії становить понад 47 млн. людей. За цим показником країна посідає 27 місце у світі.
 2. Густота населення країни перевищує 91 тис. люд./км2.
 3. Перший іспанський університет був заснований мусульманами в 1209 році.
 4. Цікавий факт про Іспанію: країна має одну з найбільш децентралізованих демократій в Європі. Кожен з 17 регіонів створює і організовує роботу власних шкіл, лікарень та інших громадських установ.
 5. Точно не відомо, звідки походить слово «Іспанія». Деякі історики вважають, що воно походить від слова “кролик” (Ispanihad), Інші відзначають, що стародавні римляни називали Іспанію «Hesperia Ultima», що в перекладі означає «Кінець Заходу». Найбільш популярною версією є фінікійська фраза «Кувати метал» – цікавий факт.
 6. Мадрид – столиця Іспанії. Населення міста становить майже 3.3 млн. людей. Мадрид – головний торговий і економічний центр країни. Також він є одним із найбільших транспортних вузлів Західної Європи з найважливішими автомагістралями і аеропортами.
 7. В країні зафіксовано найнижчий вік на вступ у сексуальні відносини (13 років).
 8. Цікавий факт: футбол є національним видом спорту Іспанії. Реал Мадрид і ФК Барселона – всесвітньо відомі клуби, володарі найбільш престижних футбольних клубних нагород. Збірна Іспанії є чемпіоном світу 2010 року, а також чемпіоном Європи 2008 і 2012 року. Цікаво знати, що вона є єдиною у світі командою, яка поспіль виграла 3 головних футбольних турніри. Збірна Іспанії – перша команда, яка захистила свій титул чемпіона Європи.
  https://clout.com.ua/
 9. Корида – найбільш популярний вид спорту Іспанії протягом тисячі років!
 10. Цікавий факт: біг биків – один з найвідоміших фестивалів Іспанії. Він проходить щороку на День Святого Ферміна в липні. Понад 1 млн. людей відвідують це дивовижне свято.
 11. Іспанія – один з найбільших золотих родовищ в Європі. Країна також є величезним виробником граніту і мармуру.
 12. В даний час в Іспанії живе 500 000 циган.
 13. Цікавий факт: протягом 500 років (до 1977 року) римський католицизм був офіційною релігією Іспанії. На даний момент 85% населення вважають себе католиками, однак лише 40% регулярно ходять до церкви.
 14. Традиційно, іспанські жінки зберігають своє дівоче прізвище після вступу в шлюб.
 15. Більше 40% населення у віці від 17 до 24 років регулярно курять.
 16. Цікавий факт про Іспанію: на даний момент у світі налічується 44 іспаномовних країни. Більше 100 млн. людей вивчають іспанську як другу іноземну.
 17. Найбільший футбольний стадіон світу належить клубу ФК Барселона. Його місткість становить понад 100 000 людей.
 18. Реал Мадрид є найбагатшим клубом світу.

Вітаю, тепер Ви знаєте цікаві факти про Іспанію. Непоганим доповненням до даної статті буде перегляд цікавих фактів інших країн.