Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про тварин: дружба диких і домашніх улюбленців

Світ тварин має свої певні правила і відмінності, які потроху змінилися під впливом людини. Адже сьогодні цей світ поділяють на світ домашніх і диких тварин. Але, незважаючи на відмінності в навколишньому середовищі та видові особливості, тварини доводять, що вони можуть знаходити спільну мову набагато краще за людей, які часто не можуть порозумітися між собою. Ми підібрали кілька прикладів того, як навіть, на перший погляд, непримиренні види тварин з радістю проводять час разом і виявляють дружню турботу.

Цікаві факти про дружбу тварин

1. Вовк і ведмідь

Цікавий факт: дуже незвично бачити теплі стосунки ведмедя і вовка в дикій природі, але саме таку картину зняв фінський фотограф Лассі Раутиайнен. За 10 днів своєї роботи фотограф помічав таку картину: щодня з 8 вечора до 4 години ранку сіра вовчиця і бурий ведмідь складали один одному компанію і навіть ділилися своєю їжею. Ніхто не може точно знати, чому молода вовчиця і ведмідь стали так дружно проводити час, але фотограф вважає, що ця незвичайна дружба в дикій природі сформувалася багато років тому, коли вони були юними і трохи не впевненими в тому, як вижити в окремо один від одного.

2. Бельгійська вівчарка і сова

Цікавий факт: Тані Брандту, фотографу з Німеччини, вдалося зняти незвичайного компаньйона, якого знайшла її вівчарка Інго. Важко повірити, але Інго з задоволенням проводить час з невеликою совою, яку назвали гордим ім’ям Наполеон. Фотографу вдалося зробити надзвичайні фото, які демонструють неймовірну дружбу між собакою і крихітної птахом. Вона каже, що Інго це не сама слухняна собака, однак, коли вона знаходиться поруч з птахами, а особливо з Наполеоном, вона стає дуже спокійною і ніжною.

3. Шар-пей Паддінгтон і кіт Батлер

Цікавий факт: Котів і собак не можна назвати кращими друзями. Але трапляються хороші виключення з правил, на прикладі дружних відносини шар-пея Паддінгтона і кота Батлера. Енні Джейкоб з Австралії дуже любить стежити за відносинами своїх домашніх тварин і часто організовує фото-сети. Потрібно віддати тваринам належне, вони навчилися не тільки дружити, але і відрізняються надзвичайною фотогенічністю. Фан аудиторія шар-пея Паддінгтона і кіт Батлера в мережі вже досягла 60 тисяч підписників, але це далеко не межа.

4. Носоріг Гертьє і ягня Леммі

Цікавий факт: у центрі охорони тварин, що перебувають під загрозою зникнення в Південній Африці утворилася незвичайна парочка друзів – юний носоріг Гертьє і ягня Леммі. Працівники парку називають їх кращими друзями, оскільки вони роблять все разом і складають один одному компанію майже 24 години в добу. Але найбільш веселим видовищем є спроби динамічного носорога повторити грайливі стрибки ягняти Леммі.

5. Собака, вісім птахів і смішний хом’як

Собаки мають заслужену репутацію кращого друга людини. Але виявляється, що собаки можуть подружитися і з іншими, навіть дуже маленькими, тваринами. Боб – це доброзичливий золотистий ретривер, який ділить кімнату з 8 декоративними птахами і смішним хом’яком в будинку свого господаря. Дуже приємно дивитися, як Боб навчився дбати, мирно жити і навіть розважатися з цими маленькими тваринами.

6. Африканський слон Баблз і чорний лабрадор Белла

Цікавий факт: Баблз – це врятований від браконьєрів африканський слон, який в зоопарку у Міртл Біч Сафарі не тільки знайшов нове місце проживання, але і незвичайного друга – чорного лабрадора на ім’я Белла. Незважаючи на те, що після порятунку слон набрав потрібну для його віку вагу – понад 4 тонни – він з радістю грає з новим другом у воді – Баблз з допомогою свого хобота кидає м’яч, а Белла намагається якнайшвидше принести його назад.

7. Собака Тінні і дика лисиця Сніффер

Цікавий факт: Собака Тінні і дика лисиця Сніффер стали хорошими друзями після випадкової зустрічі в лісах Норвегії. Торгейр Берге (хазяїн Тінні) робить все можливе, щоб краще сфотографувати незвичайну пару друзів, які представляють різні світи. Лисиця, яку Торгейр називає Сніффер, незважаючи на відмінності в селекції і соціальній обстановці, стала відмінним компаньйоном для його домашнього улюбленця. Берге і його друг, письменник Беріт Хелберг, планують випустити книгу з фотографіями на основі цієї історії, а прибуток відправити на заходи по боротьбі з торгівлею хутром.

8. Шер Хан, Балу і Лео

Цікавий факт: Історія про друзів по нещастю: тигра Шер Хана, ведмедя Балу і лева Лео, нікого не залишить байдужим. Ще дитинчатами всі троє були врятовані з приватного зоопарку наркобарона, де над ними знущалися. Тепер відвідувачі заповідника можуть побачити незвичайну картину, як друзі – 450-кілограмовий ведмідь, 150-кілограмовий лев і 160-кілограмовий тигр – грають і обіймаються.

9. Гепард Каси і лабрадор Мтани

Цікавий факт: Лабрадор Мтани і тривалі старання зоологів допомогли зберегти і захистити ще одного гепарда. Коли в зоопарк надійшов осиротілий дитинча гепарда, зоологи не тільки забезпечили йому цілодобову турботу, але і відразу почали шукати компаньйона. Справа в тому, що гепарди чоловічого роду з народження утворюють коаліції, які допомагають їм швидко розвиватися і завжди мати об’єкт наслідування.

Для гепарда Каси таким об’єктом наслідування став лабрадор на ім’я Мтани. Собак часто приставляють до гепардів, коли від дитинчати відмовляється мати, оскільки вони обидва мають подібні поведінкові патерни і часто дуже схожі один на одного соціально, тому добре взаємодіють один з одним. В юному віці собака і гепард стали кращими друзями, але такі зворушливі стосунки стали поступово згасати, коли Каси почав звертати більше уваги на представників свого виду.

Незважаючи на те, що Каси вже майже не проводить часу з Мтани, а така незвичайна дружба стала відмінним способом підвищити обізнаність про важливість захисту диких гепардів і врятувала ще одну тварину.

10. Собака Майло і лев Боундиггер

Очевидно, не всі леви є лютими м’ясоїдами, тому що гарний 225 – кілограмовий звір на ім’я Боундиггер в коло своїх друзів впустив 3 крихітних такс. Особливо цю дружбу лев почав цінувати, коли у нього почалися проблеми з обміном речовин, що призвело до ряду важких захворювань лева. Сьогодні крихітні собаки є єдиним джерелом оптимізму для втомленого лева.

Ось такі цікаві та незвичні факти про тварин!