Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про собачок

Цікаві факти про собачок

 

021-600x203

– людина приручила собаку набагато раніше, ніж більшості інших тварин. Вчені знайшли останки собак, вік яких становить 10 000 років.

– найбільша собака у світі – ірландський вовкодав, в холці ця собака досягає 80 сантиметрів; найвища – данський дог, який у вертикальному положенні 2 метри 10 сантиметрів; найважчою собакою у світі визнаний англійський мастиф, його вага становить 155,6 кг, а ось найменша – йоркширський тер’єр, вага якого всього 113 грам.

https://clout.com.ua/
– в історії був зафіксований випадок, коли протягом трьох років пес на ім’я Саур стояв на чолі держави. Цей випадок мав місце у 11 столітті нашої ери в Норвегії. А сталося це через, що норвезький король дуже розгнівався на своє найближче оточення і наказав, щоб придворні і його дружина поводилася з собакою так як з королем, причому сам він відмовився на цей час від трону.

– собаки дуже віддані тварини.  У Помпеї на розкопках, які постраждали від виверження вулкана (79 рік нашої ери), знайшли скелет собаки, який лежав поверх скелета маленької дитини. Собака прийшла на допомогу дитині і закрила його своїм тілом від небезпеки.

– першою собакою в космосі була Лайка, яку запустили на борту радянського супутника «Супутник 2» в 1957 році.

– у собак повністю відсутній кольоровий зір. І що цікаво, собаки-поводирі не можуть відрізняти сигнали світлофори, вони просто орієнтуються за поведінкою натовпу.

– у собак дуже цікава будова очей. У кожного ока є 3 частини – нижня, верхня (як і у людини), а також  бічна, яке заховане у внутрішньому кутку ока. Ця частина напливає на око, тим самим очищуючи його поверхню від дрібних частинок пилу та іншого сміття.

– середня тривалість життя собаки становить 15 років.

– у собак прекрасно розвинений нюх. Вони розрізняють близько 500 000 запахів, що на порядок вище, ніж людина, ніс якої може розпізнати всього кілька тисяч.

https://clout.com.ua/

 – швидкість у бігу собаки може перевищувати швидкість коня. На одному з британських стадіонів проходили змагання на трасі в 400 метрів. З результатом 23,5 секунди прибігла хорта по кличці Просто Легенда, і цей результат на 2 секунди краще, ніж у коня Крихти.

https://clout.com.ua/
– в Індії створили справжню службу знайомств для собак. Господарі розміщують фотографію і опис своєї собаки на сайті. Дана послуга користується великою популярністю і за її допомогою уже більше сотні вихованців знайшли свою другу половинку.

– у Японії випустили спеціальні лінзи для собак і котів. Вони продаються в спеціалізованих ветеринарних клініках і призначені для тварин, у яких виникли проблеми із зором.

https://clout.com.ua/
– в Гонконзі собаку можна взяти напрокат. Таку пропозицію зробив один великий супермаркет покупцям. Перш, ніж купити собаку, можна її «орендувати» на тиждень, щоб подивитися підходить вона чи ні новим господарям. За весь період собак купили в п’ять разів більше, ніж зазвичай, а повернули лише 10%.

– вчені з’ясували, що собаки теж вміють сміятися. При  цьому вони видають своєрідні фиркаючі звуки.

– зоологи встановили, що вухо собаки може чути звуки частотою до 35 кГц, для порівняння можна зазначити, що вухо людини здатне сприйняти звук до 20 кГц.