Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про осликів

Цікаві факти про ослів

015-600x203

 – осел є найближчим родичем коня. Людина його одомашнила навіть раніше, ніж кіня. Вперше це сталося близько 4500 років до н. е. в Єгипті.

– батьківщиною осла вважається північно-східна Африка.

– у осла репутація дурної і впертої тваринни. Так склалося завдяки байкам і фольклору, який існував у Західній Європі.

https://clout.com.ua/– осел в індоєвропейців раніше був божественною твариною, якій поклонялися і вірили в те, що вона наділена певною божественною силою.

– на ослах потрібно їздити з великою обережністю. За статистикою при падінні з осла набагато більше шансів зламати собі шию, ніж при падінні з коня.

– про ослів придумано безліч прислів’їв і приказок у різних країнах. Наприклад: в народі завжди знайдеться сильніший за найсильнішого, розумніший за найрозумнішого і впертіший за осла.

– при схрещуванні осла і коня з’явився мул.

https://clout.com.ua/

 – забарвлення і розмір осла залежить від породи. Найвищим ослом є представник пуатуської породи. Його зріст може досягати 155 сантиметрів.

– середня тривалість життя ослів – 30-40 років, однак були зафіксовані випадки, коли осли доживали і до 60 років.

– домашнього осла часто називають віслюком.

– осли є дуже працездатними тваринами. При правильно складеному графіку вони можуть працювати 8-10 годин, тільки з однією перервою для годування.

– в даний момент на Землі нараховується близько 45 мільйонів ослів.

https://clout.com.ua/
– у ослів середня температура тіла становить 37 градусів за Цельсієм, що трохи нижче, ніж у іншим представників родини конячих.

– так як осел здатний перетравлювати дуже грубу їжу, то у багатьох народів світу він став символом нерозбірливості і ненажерливості.