Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Аргентину

Аргентина – велика, далека, але дуже цікава і культурно багата країна Південної Америки. Ми розповімо Вам про найцікавіші особливості природи, культури та історії аргентинського народу.

Цікаві факти про Аргентину:

 1. Аргентина проголосила незалежність від Іспанії 9 липня 1816 року.
  https://clout.com.ua/
 2. Нинішній президент Крістіна Фернандес де Кіршнер – перша жінка – президент Аргентини, обрана за результатами волевиявлення народу, – цікавий факт.
 3. Веселий факт: якщо під час розмови Ви покрутите пальцем біля скроні, то це дасть знати співрозмовнику, що Ви задумалися. Деінде цей жест буде вказувати на нерозумність Вашого співрозмовника.
 4. Аргентина є 32-ю країною у світі за чисельністю населення (близько 41 млн).
 5. Цікавий факт: на даний момент Аргентина є одним з провідних світових виробників вина. Виноробна історія країни почалася ще в XVI столітті і з кожним роком виходила на нові ринки вже за межами Аргентини.
 6. Аргентина була однією з перших у світі країн, де з’явилося радіомовлення. Перша радіопередача була здійснена 27 серпня 1920 року. Її аудиторія склала 20 чоловік, – цікавий факт.
 7. В Аргентині чудовий рівень грамотності ~97,9%, що робить її одним з лідерів у своєму регіоні, а також підносить її на 58-е місце за цим показником у світі.
 8. Кіномистецтво користується величезною популярністю у аргентинського населення. Підтвердженням цьому є рекордна відвідуваність кінотеатрів і витрати на DVD-диски з фільмами, – цікавий факт.
 9. Загальна площа країни становить 2 766 890 км2, що відповідає 8 місцю у світі!
 10. Офіційною релігією Аргентини є католицизм (77% населення). Також досить великою є кількість протестантів ~10%.
 11. Буенос-Айрес – столиця і найбільше місто Аргентини. Населення міста становить 2.9 млн. чоловік, а площа 202 км2. До XVII століття місто носило довгу назву «Ciudad de la Santísima Trinidad y Puerto de Nuestra Señora de Santa María de los Buenos Aires».
 12. Цікавий факт про Аргентину: назва столиці перекладається як «добрий вітер» або «чисте повітря», однак правильним буде все ж останній варіант.
  https://clout.com.ua/
 13. Цікаво знати, що Аргентина входить до числа країн з найбільшим середнім показником тривалості життя. У середньому, чоловіки живуть 74 роки, а жінки 80 років, що загалом складає ~77 років.
 14. Гора Аконкагуа – не лише найвища точка країни, але і найвища гора Південної Америки. Її висота сягає 6960 м, – цікавий факт.
 15. Аргентинський діалект іспанської називають «Lunfardo». Однак за звучанням діалект більше схожий на італійську мову.
 16. Аргентина входить до трійки найбільших світових виробників яловичини.
 17. Аргентинські жінки займають перше місце в світі за кількістю пластичних операцій.
 18. Цікавий факт для всіх любителів мультфільмів: перші у світі анімаційні фільми були створені майстром Кирино Хрістіані в 1917 році. Його мультфільм «Ель-Апостол» складався з 58 тис. кадрів і тривав цілих 70 хвилин! У ній висміювалися корупція та аморальність Буенос-Айреса тих часів.
 19. Ушуайя – найпівденніше місто в світі. Воно знаходиться на Вогняній Землі. Його населення становить понад 57 тис. осіб. Незважаючи на своє унікальне географічне положення, Ушуайя не піддається екстремальним погодним умовам. Клімат м’який і гарно підходить для нормального життя, – цікавий факт.
 20. В Аргентині налічується понад 750 тис. нелегальних мігрантів.
 21. Пато є національним видом спорту в Аргентині. Гра є поєднанням поло і баскетболу.
  https://clout.com.ua/
 22. Цікавий факт про Аргентину: згідно з конституцією, президент і віце-президент повинні бути католиками.
 23. Енергійний танець «танго» з’явився в середині XIX століття в Аргентині.
 24. Аргентина – один із членів-засновників ООН, а також таких міжнародних організацій, як Всесвітня торгова організація і Світовий банк.
 25. Аргентина може похвалитися найбільшою у світі кількістю психіатрів на душу населення! У Буенос-Айресі є навіть психоаналітичний район «Ville Freud». В середньому на 100 тис. жителів припадає 150 психологів. Далеко позаду лишилася Данія з показником у 85 психологів, – цікавий факт.
 26. Найбільш популярним видом спорту в Аргентині є футбол. Країна славиться талановитими та легендарними гравцями. На даний момент у складі ФК «Барселона» і збірної Аргентини грає найкращий футболіст світу, володар десятків нагород і звань, рекордсмен по забитим голам і майстер технічної гри Ліонель Мессі. Цього приголомшливого футболіста часто називають «другим Марадонною» і новою легендою світового футболу.
 27. Цікавий факт: Аргентина – одна з небагатьох країн Латинської Америки з незалежними ЗМІ. На даний момент у країні діє понад 200 газет і журналів.

Стаття «Цікаві факти про Аргентину» підійшла до кінця.