Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Швейцарію

 

Швейцарія – багата європейська країна з однією із найбільш стабільних і процвітаючих світових економік. Однак так було не завжди. У XVIII столітті значна кількість швейцарців було змушена емігрувати, щоб вижити. На початку XIX століття справи пішли вгору і країна великими темпами почала розвиватися. Інші цікаві факти про Швейцарію Ви дізнаєтесь у нашій статті.

https://clout.com.ua/

Цікаві факти про Швейцарії:

 1. Країна має класичний федеративний устрій, однак її офіційна назва «Швейцарська Конфедерація». Вона залишилося ще з часів XIII – XIX століть, коли Швейцарія дійсно була конфедерацією.
 2. Адміністративною одиницею країни є кантон, кожен з яких поділяється на комуни. Всього є 26 кантонів.
 3. Історія Швейцарії бере свій початок після об’єднання 4 кантонів, назва одного з яких (Швіц) і дало назву всій країні, – цікавий факт.
 4. Починаючи з 1499 року Швейцарія є вільною, незалежною країною (якщо не вважати 17-річну французьку окупацію 1798 року).
 5. Неймовірний факт про Швейцарію: після служби в армії кожен солдат може залишити собі табельну зброю!
 6. Держпрограма по боротьбі з наркоманією передбачає регулярну видачу доз, порцію їжі і місце для ночівлі. За підрахунками фахівців, це й ефективніше і дешевше, ніж вирішувати проблеми, які виникають в результаті злочинів.
 7. Цікавий факт: в Швейцарії замість нумерації будинків нумерують під’їзди, а на квартирах просто підписують прізвища мешканців.
 8. У військовому бункері відкрився спеціальний спартанський готель «0 зірок». Тут немає базових зручностей, а є тільки місце переночувати.
 9. В Женеві розташована європейська штаб-квартира Організації Об’єднаних Націй, а також десятків інших міжурядових і міжнародних організацій.
 10. У Швейцарії 4 офіційні мови: німецька (64% з безліччю діалектів), французька (20,4%), італійський (6,5%), ретороманська (<1%), – цікавий факт.
 11. Щоб не використовувати відразу 4 мови на офіційних документах, влада вирішили використовувати абревіатуру «СН», яка розшифровується як «Confoederatio Helvetica» – латинське написання «Швейцарська Конфедерація».
  https://clout.com.ua/
 12. Швейцарія традиційно дотримується політичного і військового нейтралітету, проте в 2002 все ж приєдналася до ООН і в 2005 до Шенгенської угоди.
 13. Цікавий факт: швейцарські міста регулярно займають перші місця в рейтингу кращих місць для життя. Цюріх, наприклад, регулярно посідає перше або друге місце у світових рейтингах. Женева і Берн у 2010 році зайняли друге і восьме місця відповідно. А сама Швейцарія 2005 році посіла друге місце в рейтингу кращих країн для життя з 111 країн-учасників.
 14. За станом на 2012 рік, Швейцарія займає друге місце в світі щодо середньої тривалості життя – 82.1 років! У чоловіків цей показник становить 80.0 років, а у жінок 84.2. Зазначимо, що світових лідерів по тривалості життя є Японія з середнім показником 82.6 років, – цікавий факт.
 15. Дивовижний факт Швейцарії: у Цюріху налічується більше 1200 фонтанів з кришталево чистою водою.
 16. Найвищою точкою країни є пік Дюфур. Його висота складає більше 4634 м над рівнем моря.
 17. Цікавий факт: у Швейцарії дуже жорсткі правила отримання громадянства. Для того, щоб стати повноцінним і рівноправних громадянином, треба прожити тут цілих 12 років.
 18. Більше 60% всієї електроенергії в Швейцарії виробляють гідроелектростанції.
 19. Швейцарці мають давню традицію годинникового мистецтва. Починаючи з 1755 року в Женеві з’явилися перші в світі виробники годинників, які зараз є визнаними лідерами виробництва брендових моделей, – цікавий факт.
 20. Швейцарець Патек Філіп винайшов наручні годинники в 1868 році.
 21. Щоб їздити на велосипеді будь-якою громадською дорогою, потрібно обов’язково застрахуватися.
 22. У середньому щорічна інфляція становить всього 1%!
  https://clout.com.ua/
 23. Цікавий факт: в Швейцарії дітей віддають до школи вже з 4 років. Діти вчаться лише 4 дні на тиждень, так як середа також є вихідним днем.
 24. На всій території країни після 21:00 алкогольні напої не продають.
 25. У Швейцарії діє обов’язкова служба в армії на 260 днів для всіх чоловіків. Однак від служби в збройних силах можна «відкосити», виплачуючи державі 3% заробітної плати, поки Вам не виповниться 30 років, – цікавий факт.
 26. Офіційною валютою є євро, а швейцарский франк (1 франк ~ 0.8 долара).
 27. Швейцарія має один з найнижчих рівнів злочинності у світі. На 100 000 чоловік було всього 0,5 вбивств з вогнепальної зброї.
 28. Іноземці складають близько 23 % населення країни.
 29. Цікавий факт: кількість літніх людей у Швейцарії зростає: у 2012 році підрахували, що 17% населення старше 65 років.
 30. Люди одружуються досить пізно: в середньому, чоловіки у 31,8 років, а жінки в 29,5 років. Відсоток розлучень становить близько 43 %.
 31. Середня народжуваність становить близько 1,5 дитини на одну жінку.
 32. Жінки не мали права голосувати на виборах федерального рівня аж до 1971 року, – цікавий факт.
 33. У 2013 році 86% дорослого населення у віці від 25 до 64 років мають диплом про закінчення середньої школи.
 34. У 2012 році кожен швейцарець у середньому випив 56,5 літрів пива і 36 літрів вина.
 35. Цікавий факт: понад 87 % населення сповідують християнство (42% – Римо-католиків, 35% – протестанти ).
 36. 18 швейцарських шоколадних компаній в 2012 році зробили 172 тис. тонн шоколаду!

Стаття «Цікаві факти про Швейцарії» підійшла до кінця, проте у вашому розпорядженні ще є цілий фотоальбом Швейцарії з безліччю прекрасних панорам і міських пейзажів. Підписуйтесь на нові статті, вступайте в наші групи в соц. Мережах і коментуйте!

Цікаві факти про Швейцарію

Опис: Сьогодні в нашій статті ми спробуємо дізнатися всі найцікавіші факти про Швейцарію.
Ключові слова: цікаві факти,Швейцарія,подорож