Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Швецію

Швеція – холодна скандинавська країна з приголомшливою історією і культурою. Відомо, що ця країна є однією з найбагатших і найрозвиненіших країн світу. Однак, як Швеція зуміла цього досягти? Як склалася доля країни протягом століть? Відповіді на подібні питання ми спробували знайти, покопавшись у цікавих даних і фактах.

Цікаві факти про Швецію:

 1. Швеція – незалежна країна Північної Європи. Назва держави перекладається як «країна свеїв».
  https://clout.com.ua/
 2. Шведки воліють заводити дитину у віці 30 років. Згідно з офіційною статистикою, це найбільший вік у Європі. Однією з головних причин є бажання жінок досягти успіху в бізнесі або піднятися вище по кар’єрних сходах, перш ніж заводити дитину, – цікавий факт.
 3. На даний момент в Швеції працює більше 10 ядерних реакторів.
 4. Швеція зберігала нейтралітет під час Першої і Другої світової війни.
 5. Цікавий факт: у країні не дуже популярна «професія» домогосподарки, тому що більше 75% матерів незабаром після народження дитини виходять на роботу.
 6. Предками сучасних шведів були вікінги – войовничий і хоробрий народ. Шведські вікінги здійснювали морські походи в інші країни заради наживи і пошуку нових територій.
 7. Цікавий факт: найбільш популярними видами спорту у Швеції є футбол і хокей. Національна збірна з хокею виграла золоту медаль на зимових Олімпійських іграх 2006 року. Футбольна збірна стабільно виступає на найбільших світових чемпіонатах.
 8. Швеція може похвалитися найбільшою кількістю фаст фуд ресторанів Макдональдс в Європі.
 9. Цікавий факт: найбільш популярним шведським сувеніром є дорожній знак, що попереджає про можливості зустрітися з лосем на дорозі. Щороку величезна кількість цих знаків крадеться зі шведських залізниць.
 10. Швеції проживає понад 300 000 людей з прізвищем Карлсон.
 11. https://clout.com.ua/

  Робітничий клас Швеції щорічно отримує 34-денну відпустку. За цим показником країна займає третє місце в світі. Більше тільки в Італії та Фінляндії, – цікавийий факт.

 12. Середній вік студентів Швеції становить рекордні 25.4 року!
 13. Цікавий факт: середня тривалість життя складає 80 років! У жінок – 83,4 роки, а у чоловіків 78.7 років. Багато в чому це пов’язано з відмінною екологією і спокійним, розміреним життям.
 14. 90% населення Швеції зосереджено в південному регіоні країни.
 15. До флори і фауни в Швеції ставляться дуже бережно і, наприклад, за вбивство горобця Вам можуть дати до 6 місяців виправних робіт, – цікавий факт.
 16. У Швеції не прийнято після закінчення школи відразу вступати до ВНЗ. Як правило, випускники спочатку починають жити окремо, йдуть працювати, а через кілька років тільки йдуть в університет.
 17. Державний устрій – конституційна монархія.
 18. Цікавий факт: так званий «Шведський стіл» почав активно використовуватися понад століття тому. Відомо, що шведи не дуже люблять церемонитися з оформленням і подаванням страв для своїх гостей, тому і придумали такий спосіб подачі їжі. До того ж це істотно збільшило час для спілкування.
 19. Столицею і найбільшим містом Швеції є Стокгольм. Населення міста становить 871 тис. осіб. Стокгольм також є культурною столицею і економічним центром країни. Назва міста перекладається як «острів в затоці», – цікавий факт.
  https://clout.com.ua/
 20. Площа країни становить майже 500 тис. км2
 21. Автомобільні крісла для дітей вперше з’явилися в Швеції в 60-х роках XX століття.
 22. Цікавий факт: протягом 60 років з 1850 по 1910 рік більше 1 млн. шведів мігрувало в США.
 23. Символ «@» Швеції називається «хобот» чи «слон».
 24. Населення Швеції становить понад 9.5 млн. чоловік.
 25. У Швеції пройшла перша перепис населення. Це було в далекому 1749 році, – цікавий факт.
 26. Перший у світі крижаний готель був побудований недалеко від села Jukkasjärvi в районі Кіруна. Це була одна з найбільш незвичайних визначних пам’яток Швеції, на презентацію якої прибула рекордна кількість туристів.
 27. Цікавий факт: понад 70% населення є прихильниками лютеранської церкви, понад 20% – атеїсти. Також у країні налічується понад 300 тис. мусульман.
 28. Неофіційно є два різновиди шведської мови: простий і ускладнений. Як правило, ускладненою формою мови користується не більше 25% населення. Якщо Ви у своїй промові на шведській мові будете використаннявать «складні» слова, типу «суб’єкт», «інтерпретація», «презумпція» і подібні, то Вас вважатимуть дуже ерудованою і розумною людиною.
 29. Цікавий факт: Швеція має найвищий відсоток персональних комп’ютерів на душу населення в Європі.
 30. Офіційною валютою є шведська крона.
 31. Швеція – одна з найщедріших країн світу. Ось уже кілька років поспіль пожертви бідним країнам перевищують 1% від ВВП. Це абсолютний світовий рекорд, – цікавий факт.
  https://clout.com.ua/
 32. Швеція дала світу такі поп-групи Abba, The Cardigans, Roxette, Ace Of Base, а також безліч інших виконавців.
 33. Астрономічні лінзи для телескопа були винайдені в Швеції.
 34. Цікавий факт: шведські вчені та письменники за всю історію вручення ставали лауреатами Нобелівської премії 30 разів!
 35. 42% парламентаріїв Швеції – жінки! Це світовий рекорд за кількістю жінок-законодавців.
 36. У 1862 році Швеція стала першою країною, де виборче право на місцевих виборах уявлялося заміжнім жінкам, – цікавий факт.
 37. У Швеції прийнятий закон, завдяки якому до 2025 року країна повністю відмовиться від бензину і перейде на біопаливо.
 38. Цікавий факт: шведські винахідники отримали патентів більше, ніж винахідники будь-якої іншої країни Європи.
 39. Середньостатистичний житель Швеції в середньому вживає до 6 чашок кави в день!

Стаття про цікаві факти Швеції підійшла до кінця. Щоб переглянути фотоальбом, перейдіть за цим посилання.