Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Мадрид

Столиця Іспанії є одним з найцікавіших міст Європи. Тут середньовічні собори стоять по сусідству з шикарними нічними клубами, а розкішні кафе і ресторани розташовуються прямо на старих вулицях Мадрида. Все це створює неперевершену атмосферу і феєрію мадридського задоволення!

Цікаві факти про Мадрид:

 1. https://clout.com.ua/

  Мадрид є столицею Іспанії з 1561 року.

 2. Цікавий факт Мадрида: у часи завоювань мусульманами тутешніх територій, місто отримало назву «Маира», що означає «мати води» чи «потік води», тобто Мадрид вони назвали містом, де багато води. Сучасна назва міста прийшло до нас як смакота арабської назви «Mayrit» і латинського «Matrice».
 3. Мало хто знає, що ще першими поселенцями Мадрида були маври, які і називали місто Магритом.
 4. Цікавий факт: площа «Пласа-Майор» колись була місцем публічних страт єретиків, які здійснювала інквізиція. Також до XVIII століття тут проводилася кінна корида тільки в присутності короля.
 5. Torre Caja Madrid – найвища будівля не тільки Мадрида, але і всієї Іспанії. Висота цього 45-поверхового будинку становить 250 м.
 6. Цікавий факт: Мадрид займає третє місце в списку найбільш густонаселених міст Європи. За популярністю серед туристів він займає почесне перше місце в Іспанії і четверте в Європі!
 7. Населення Мадрида становить понад 3 270 000 чоловік.
 8. Цікавий факт про столицю Іспанії: міжнародний аеропорт Барахас щорічно обслуговує більше 50 млн. чоловік і є найбільшим в Іспанії. Також він входить в список 20 найбільших аеропортів світу!
 9. У Мадриді немає всесвітньо відомих пам’яток, проте тут є один з найбільших аквапарків у Європі! На його території розташувалися п’ять гігантських водних гірок, басейни і навіть джакузі. Аквапарк «Aqua sur» щорічно приваблює тисячі туристів з усього світу!
 10. Місто займає територію в 607 км2.
 11. Чи знаєте ви, що дефіцит мадридського бюджету становить $67 млрд. За цим показником місто займає друге місце в світі!
 12. Цікавий факт: Мадрид займає четверте місце в списку найбагатших міст Європи. Перші три місця зайняли Лондон, Париж і Москва.
 13. У столиці Іспанії діє більше 70 різних музеїв!
 14. Вулиці міста є найбільш зеленими в Європі.
 15. Цікавий факт Мадрида: для любителів тварин це місто є просто ідеальним. Тут працює один з кращих зоопарків Іспанії, який може похвалитися чотирма гігантськими китайськими пандами, австралійськими коалами і безліччю видів тварин та рослин. Також тут розташований парк сафарі, де Ви зможете подивитися, як живуть леви, мавпи, зебри, жирафи і багато інші.
 16. Мадрид – найбільш сонячне місто Європи! Тут налічується близько 250 сонячних днів у році.
 17. Цікавий факт: Мадрид – політичний, економічний і культурний центр Іспанії.
 18. https://clout.com.ua/

  Густота населення становить 5290 осіб/км2, що робить місто одним з найбільш густонаселених в Європі.

 19. Переважна більшість населення сповідує католицизм.
 20. Цікавий факт: щорічно столицю Іспанії відвідує більше 6 млн. туристів!
 21. Офіційно в Мадриді проживає близько 96 тис. іноземців.
 22. Чи знаєте ви, що місцева футбольна команда «Реал Мадрид» була визнана кращим клубом XX століття! А в 1920 р. йому присвоїли звання королівського! Їх стадіон «Сантьяго Бернабеу» є одним з найбільших в Іспанії. Він вміщує 85 000 чоловік!
 23. Мадрид є «найвищою» столицею Європи, підносячись на 650 м над рівнем моря.
 24. Цікаво знати, що місто розташоване в 300 км від моря.
 25. Цікавий факт: у Мадриді досі працюють одні з найперших у світі університетів!
 26. Столиця Іспанії відома своїми старовинними кафе, затишними тапас-барами та ресторанами.
 27. На площі Пуерта-дель-Соль розташований пам’ятник міста: ведмідь, що став на диби, щоб дотягнутися до червоних плодів суничного дерева.

Сьогодні ми спробували розповісти про кращі пам’ятки Мадрида у вигляді підбірки цікавих фактів.