Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Болгарію

 

Про Болгарію, як і про будь-яку іншу країну, можна багато й красиво писати, вихваляти природні красоти та пам’ятки, однак так Ви ніколи не запам’ятайте найяскравіші і дійсно важливі особливості цієї країни. Щоб розкласти все поличках, пропоную Вам ознайомитися з нашим списком цікавих фактів.

Цікаві факти про Болгарію:

 1. Офіційна назва “Республіка Болгарія”.
 2. Болгарія – одна з найстаріших країн Європи. Її історія починається в кінці VII століття
  https://clout.com.ua/
 3. Болгарія – одна з перших країн, де офіційно почалося використання кирилиці. Нагадаємо, кирилиця була придумана Кирилом і Мефодієм у IX столітті, – цікавий факт.
 4. Винахідник першого в світі електронного комп’ютера – вчений болгарського походження Джон Вінсент Атанасов.
 5. Кумедний факт: коли болгарин хитає головою вгору і вниз, то це означає, що він з чимось не згоден або “Ні”. Якщо ж він хитає головою в сторони, то це означає згоду або “Так”. Величезну плутанину це викликає під час спілкування з туристами. Часто внаслідок цього бувають курйозні та смішні ситуації.
 6. Болгарія може похвалитися тисячолітньою виноробною історією. Болгарські вина користуються величезною популярністю серед гурманів і любителів якісного вина вищого класу. Однією з причин такого приголомшливого успіху у виноробстві є відповідний клімат і вікові традиції, – цікавий факт.
 7. В культурі Болгарії прийнято святкувати як дні народження, так і свої іменини. Цікаво знати, що іменини вважаються навіть більшим святом і традиційно відзначаються з великим розмахом і почестями.
 8. Цікавий факт: православна церква і болгарський уряд зуміли зберегти єврейське населення своєї країни від нацистських концентраційних таборів під час Голокосту. Всього дві країни змогли це зробити: Болгарія і Данія.
 9. Населення країни складає понад 7.3 млн. людей.
 10. Загальна територія становить 110 993 км2.
 11. Болгарський йогурт володіє неповторним смаком. Одні стверджують, що секрет в рецепті, інші впевнені, що такий смак досягається завдяки додаванню бактерій Lactobacillus Bulgaricus, яку можна знайти тільки в болгарському повітрі, – цікавий факт.
 12. Болгарія посідає третє місце в Європі за кількістю археологічних розкопок. Перші два місця займають Греція та Італія. Цікаво знати, що на території країни розташована величезна кількість скарбів, історія яких перевищує 6000 років, – цікавий факт!
 13. Цікавий факт: понад 80% населення Болгарії до середини XX століття проживало в селах. З того часу почалися масові переселення в міста і столицю Софію. Однак це не означало занепад сільського господарства, а навпаки призвело до поступової модернізації та впровадження сучасної техніки і технологій.
  https://clout.com.ua/
 14. У середині XIV століття Болгарія потрапила під османське панування, яке тривало до російсько-турецької визвольної війни. У 1878 році в Болгарії була відновлена конституційна монархія, – цікавий факт.
 15. Після Другої світової війни Болгарія стала комуністичною державою і частиною Східного блоку.
 16. Гора Мусала – найвища точка країни. Її висота становить 2925 над рівнем моря.
 17. Цікавий факт: на всій території Болгарії налічується понад 4000 печер!
 18. Софія – найбільше місто, культурна і офіційна столиця Болгарії. Населення міста становить понад 1.2 млн. людей. Софія є другим найстарішим містом в Європі.
 19. Болгарію раніше називали Силіконової долиною Східної Європи. Це пояснюється тим, що у свій час саме в Болгарії створювалися нові комп’ютерні технології, які після впроваджувалися в інші комуністичні країни, – цікавий факт.
 20. На даний момент країна є одним зі світових лідерів за кількістю фахівців у сфері ІТ.
 21. Річка Іскир – найдовга ріка Болгарії. Її довжина становить 340 км.
 22. Болгарія – країна з від’ємним приростом населення. За останні 25 років населення країни зменшилася з 9 до 7.3 млн. чоловік. Це один з найгірших показників у світі.
 23. Цікавий факт: Болгарська народна пісня «Izel ye Delyo Haydutin» потрапила в список музичних творів, які були відправлені в космос за програмою «Voyager» для можливого контакту з позаземним розумом.
  https://clout.com.ua/
 24. Дано Колов – болгарський борець, які за свою кар’єру виграв більше 1500 боїв і тільки 2 програв! За неофіційними даними він провів близько 2000 боїв. Спортсмен змагався у вільному стилі і на Чемпіонаті Європи в 1936 році виграв золоту медаль.
 25. Футбол є найпопулярнішим видом спорту Болгарії.
 26. Найвищий кактус росте в ботанічному саду міста Балчик, на узбережжі Чорного моря. Висота цього “їжака” складає 7 метрів, – цікавий факт.
 27. Середня тривалість життя становить 73,6 року, що нижче середньоєвропейського рівня у 78,9 років.
 28. Офіційною мовою є болгарська, на якій розмовляє більше 95% населення.
 29. В Болгарії немає офіційної релігії, однак переважна більшість людей є прихильниками православної церкви.
 30. Близько 40% зарплати середньостатистичного болгарина йде на сплату податків.
 31. Цікавий факт: в Болгарії немає вільних ЗМІ. Все управляється урядом, тому у радіоефір чи в газетах з’являється тільки «потрібна», перевірена інформація.
 32. Болгарський вчений Петро Петров розробив перший в світі цифрові наручний годинник.
 33. Назва країни «Болгарія» походить від племен булгар, які прибули на ці території наприкінці VII століття.
 34. Дивно, але річкові вугри Болгарії ідуть на нерест у Саргасове море (на схід від Флориди, США)!
 35. Цікавий факт: найстаріше дерево Болгарії росте в селі Граніт біля міста Стара Загора. Це дуб, вік якого оцінюється приблизно в 1650 років. Крона дуба в обхваті складає 1017 м2, окружність його стовбура – 7.45 м, а висота 23.4 м.
 36. Найвищим деревом є 62-метровий Baikusheva Mura (біла ялиця). Його вік становить близько 360 років.
 37. Дуже популярні серед туристів гарячі мінеральні джерела знаходяться в місті Сапарева лазня.
 38. Кава визнана національним напоєм. Його прийнято пити щоранку перед поїздкою на роботу (7:30), – цікавий факт.
 39. Однією з найгірших особливостей менталітету болгар є заздрісність. Особливо це відчувається в глибинці (селах або невеликих містечках). Якщо Ви отримали підвищення або зробили велику покупку, то не дивуйтеся, якщо з Вами перестануть спілкуватися деякі люди.

Ось такі цікаві факти про Болгарію.