Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти Франції

Чи знаєте Ви, що Франція є найвідомішою і найвідвідуванішою в світі країною? Ні? Тоді наша стаття саме для Вас! Також Ви дізнаєтеся величезну кількість інших цікавих фактів про Франції.

Цікаві факти Франції

 1. https://clout.com.ua/

  Населення Франції складає 64.7 млн. осіб (2010 рік).

 2. Цікавий факт, що найкращою кухнею в світі вважається саме французька.
 3. У Франції близько 80% християн, з яких 76% – католики.
 4. Париж – не просто столиця, але й найбільший і найпопулярніший туристичний центр Франції.
 5. Середня густина населення складає 115 людей на кв. км. У великих агломераціях типу Парижа густота доходить до 40 000 осіб на кв. км, але середнє значення в столиці тримається на позначці 20 433 чол. на кв. км
 6. Цікавий факт: Франція має найвищий податок на багатство в Європі.
 7. Гора Монблан є найвищою точкою Франції. Цікавий факт, що вона також є найвищою горою не тільки в Альпах, але і у всій Західній Європі! Монблан розташована на кордоні Франції та Італії, а її висота складає 4810 м. Щорічно проводиться величезна кількість різних змагань з альпінізму, також тут розташований відомий у Франції гірськолижний курорт Шамоні. Більшість фахівців вже не раз визнавали Монблан кращим в Європі місцем для альпінізму і гірськолижного спорту.
 8. На оборону Франція виділяє близько 2.5% ВВП.
 9. Франція вважається батьківщиною готичного мистецтва. Також вона є батьківщиною архітектури в стилі бароко. Цікавий факт, що готичне мистецтво спочатку було відомим як французьке мистецтво.
 10. Всесвітню популярність отримав девіз Франції: “Свобода, Рівність, Братерство”!
 11. Слово «Франція» означає “земля франків”. Франки – германські племена, що жили в Північній Європі після падіння Римської імперії.
 12. Цікавий факт Франції: Ейфелева вежа є однією з найбільш відомих і відвідуваних визначних пам’яток Європи. Також вона є найвищою будівлею Франції. Її висота складає 323 м, що приблизно дорівнює 70-поверхової будівлі! На території пам’ятки постійно функціонує 2 ресторану, пошта, ліфти і багато іншого. Детальніше про це унікальне спорудження Франції Ви можете дізнатися з нашої статті про Париж.
 13. Національною квіткою Франції є Ірис.
 14. Французька мова була офіційною мовою Англії понад 300 років (з 1066 до початку XV століття).
 15. Цікавий факт: водоспад Гаварни є найвищим у країні. Його висота складає 422 метри!
 16. Національний гімн Франції досі користується величезною популярністю в світі. Він називається «Марсельєза»і був написаний Клодом Жозеф Руже де Лилем в 1792 році. Він називається «Марсельєзою» тому, що це була перша пісня солдатів, які прийшли з Марселя до Парижа для підтримки революції.
 17. Галльський півень є національною твариною Франції.
  https://clout.com.ua/
 18. Цікавий факт, що День дурня (день сміху), який святкується 1 квітня, виник у Франції.
 19. Цікавий факт Франції: країна є шостим найбільшим імпортером і п’ятим за величиною експортером промислових товарів. Також Франція є лідером країн Великої 6 в плані продуктивності.
 20. Франція – одна з перших країн, які прийняли Міжнародну систему одиниць вимірювань.
 21. Цікавий факт: Статуя Свободи була зроблена у Франції подарована США на 100-річчя незалежності в 1876 році. Статую створив відомий у Франції скульптор Фредерік Огюст Бартольді. Зовнішні риси скульптор взяв з красивої жінки Ізабелли Бойєр, дружини Ісака Зінгера, виробника швейних машин.
 22. Франція використовує цивільно-правову систему, основи якої закладені ще в Наполеонівські роки.
 23. Цікавий факт Франції: загальна площа країни становить 635 775 кв. км. Європейська частина країни має 543 974 кв. км, що становить 86% від загальної. Решту площі складають численні заморські департаменти.
 24. Одним з найважливіших національних свят у Франція є 14 липня. Цей день відомий як День взяття Бастилії. В цю дату сталася найважливіша подія в історії Франції: штурм Паризької в’язниці «Бастилії» 14 липня 1789 року. Саме тоді розгнівані селяни напали на фортецю-в’язницю, випустили ув’язнених, і захопили зброю. Ця подія і стала початком Великої французької революції. Цікавий факт, що будь-який тур по пам’яткам Франції має включати ознайомлення з цією історичною подією!
 25. Цікавий факт Франції: в народі прийнято цілуватися в щічку для привітання один одного, навіть між чоловіками. Існують реальні статистичні дані, що кількість поцілунків варіюється в залежності від регіону: від одного при вітанні в області Бретань – до 4 в Парижі і більшої частини Півночі, а також цілих 5 на Корсиці.
 26. https://clout.com.ua/

  Франція займає третє місце в європейському союзі за тривалістю життя чоловіків.

 27. Населення Франції є найбільшим у світі споживачем психотропних препаратів. Цікавий факт, що близько чверті населення визнає, вживали антидепресанти або транквілізатори протягом останнього року!
 28. Французька мова є офіційною в 30 країнах світу!
 29. Нікотин був названий на честь Жана Ніко (1530-1600), французького дипломата і вченого, який завіз тютюн у Францію в 1559 р. з Португалії.
 30. Більше половини населення говорить принаймні однією іноземною мовою. Найбільш поширеним є англійська мова, на ній вільно розмовляють 34% населення.
 31. Цікавий факт Франції: вона завоювала більше Нобелівських премій з літератури, ніж будь-яка інша країна світу (на момент написання статті 13 разів).
 32. Кожен день у Франції публікується 2 нові кулінарні книги!
 33. Цікавий факт, Франція є першим у світі виробником вина і лікеру.
 34. Близько однієї четвертої частини населення воліють кремацію ніж звичне поховання в землю.
 35. Відомі французькі винаходи: рахункова машина (калькулятор), повітряна куля, кіно, фото і мультиплікація, парашут, підводний човен.
 36. Метод “забороненого плоду” використав французький агроном Пармантье, щоб привчити французів до картоплі. Вдень його картопляне поле дуже ретельно охоронялося. Проте на ніч охорона йшла поспати, а на ранок картоплі вже не було.

 Цікаві факти Франції

Опис: Список цікавих і пізнавальних фактів про Франції. Наші факти – цікаві, наші кратинки – красиві!