Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти Франції

Чи знаєте Ви, що Франція є найвідомішою і найвідвідуванішою в світі країною? Ні? Тоді наша стаття саме для Вас! Також Ви дізнаєтеся величезну кількість інших цікавих фактів про Францію.

Цікаві факти Франції

https://clout.com.ua/
Ейфелева вежа, вид знизу
 1. Населення Франції складає 67 млн. осіб (2020 рік).
 2. Цікавий факт, що багатьма експертами найкращою кухнею в світі вважається саме французька.
 3. У Франції близько 80% християн, з яких 76% – католики.
 4. Париж – не просто столиця, але й найбільший і найпопулярніший туристичний центр Франції.
 5. Середня густота населення складає 115 людей на кв. км. У великих агломераціях типу Парижа густота доходить до 40 000 осіб на кв. км, але середнє значення в столиці тримається на позначці 20 433 чол. на кв. км
 6. Цікавий факт: Франція має найвищий податок на багатство в Європі.
 7. Гора Монблан є найвищою точкою Франції. Цікавий факт, що вона також є найвищою горою не тільки в Альпах, але і у всій Західній Європі! Монблан розташована на кордоні Франції та Італії, а її висота складає 4810 м. Щорічно там проводиться величезна кількість різних змагань з альпінізму.
 8. На оборону Франція виділяє близько 2.5% ВВП.
 9. Франція вважається батьківщиною готичного мистецтва. Також вона є батьківщиною архітектури в стилі бароко. Цікавий факт, що готичне мистецтво спочатку було відомим як французьке мистецтво.
 10. Всесвітню популярність отримав девіз Франції: “Свобода, Рівність, Братерство”!
 11. Слово «Франція» означає “земля франків”. Франки – германські племена, що жили в Північній Європі після падіння Римської імперії.
 12. Цікавий факт Франції: Ейфелева вежа є однією з найвідоміших і найбільш відвідуваних визначних пам’яток Європи. Також вона досі є найвищою будівлею Франції. Її висота складає 323 м, що приблизно дорівнює висоті 70-поверхової будівлі! На території пам’ятки постійно функціонує 2 ресторани, пошта, ліфти і багато іншого. Детальніше про це унікальне спорудження Ви можете дізнатися в нашій статті про Париж.
 13. Національною квіткою Франції є Ірис.
 14. Французька мова була офіційною мовою Англії понад 300 років (з 1066 до початку XV століття).
 15. Цікавий факт: водоспад Гаварні є найвищим у країні. Його висота складає 422 метри!
 16. Національний гімн Франції досі користується величезною популярністю в світі. Він називається «Марсельєза» і був написаний Клодом Жозеф Руже де Лілем в 1792 році. Він називається «Марсельєзою» тому, що це була пісня солдатів, які прийшли з Марселя до Парижа для підтримки революції.
 17. Гальський півень є національною твариною Франції.
  https://clout.com.ua/
 18. Цікавий факт, що День дурня (день сміху), який святкується 1 квітня, виник у Франції.
 19. Цікавий факт Франції: країна є шостим найбільшим імпортером і п’ятим за величиною експортером промислових товарів. Також Франція є лідером країн Великої шістки з продуктивності праці.
 20. Франція – одна з перших країн, які прийняли Міжнародну систему одиниць вимірювань.
 21. Цікавий факт: Статуя Свободи була зроблена у Франції і подарована США на 100-річчя незалежності в 1876 році. Статую створив відомий у Франції скульптор Фредерік Огюст Бартольді. Зовнішні риси скульптор взяв з красивої жінки Ізабелли Бойєр, дружини Ісака Зінгера, виробника швейних машин.
 22. Франція використовує цивільно-правову систему, основи якої закладені ще за Наполеона.
 23. Цікавий факт Франції: загальна площа країни складає 635 775 кв. км. Європейська частина країни має 543 974 кв. км – це 86% від загальної площі. Решту площі складають численні заморські департаменти.
 24. Одним із найважливіших національних свят у Франції є 14 липня. Цей день відомий як День взяття Бастилії. Цього дня сталася важлива подія в історії Франції: штурм Паризької в’язниці «Бастилії» 14 липня 1789 року. Саме тоді розгнівані селяни напали на фортецю-в’язницю, випустили ув’язнених, і захопили зброю. Ця подія і стала початком Великої французької революції. Цікавий факт, що будь-який тур пам’ятками Франції завжди включає ознайомлення з цією історичною подією!
 25. Цікавий факт Франції: тут прийнято цілуватися в щічку для привітання один одного, навіть між чоловіками. Існують реальні статистичні дані, що кількість поцілунків змінюється в залежності від регіону: в області Бретань, до 4 в Парижі. Кажуть кількість поцілунків при вітанні на Корсиці може сягати 5.
 26. Франція тримає третє місце в Європейському Союзі за тривалістю життя чоловіків.
 27. Французька мова є офіційною в 30 країнах світу!
 28. Нікотин був названий на честь Жана Ніко (1530-1600), французького дипломата і вченого, який завіз тютюн у Францію в 1559 році з Португалії.
 29. Більше половини населення говорить принаймні однією іноземною мовою. Найбільш поширеною є англійська мова, нею володіють біля 34% населення.
 30. Цікавий факт Франції: вона отримала більше Нобелівських премій з літератури, ніж будь-яка інша країна світу (на момент написання статті 13 разів).
 31. Кожен день у Франції публікуються 2 нові кулінарні книги!
 32. Цікавий факт, Франція є найбільшим у світі виробником вина і лікеру.
 33. Відомі французькі винаходи: рахункова машина (калькулятор), повітряна куля, кіно, фото і мультиплікація, парашут, підводний човен.
 34. Метод “забороненого плоду” використав французький агроном Пармантье, щоб привчити французів до картоплі. Вдень його картопляне поле дуже ретельно охоронялося. Проте на ніч охорона йшла поспати, а на ранок картоплі вже не було.

Цікаві факти Франції

Опис: Список цікавих і пізнавальних фактів про Франції. Наші факти – цікаві, наші картинки – красиві!

https://clout.com.ua/
старий порт Марселю