Категорії
Цікаві факти

Статуя Свободи 34 цікаві факти

Статуя Свободи має багато значення для США, вона стала своєрідним символом країни і Нью-Йорка зокрема. Американці цю статую отримали в якості подарунку від французького народу. Статуя символізувала дружбу двох держав, яка виникла під американської революції. Статуя Свободи була виготовлена у Франції. Проект розробив скульптор Фредерік Бартольді. Зібрали пам’ятник до купи вже в Америці. Однак навколо цієї красивої історії існує ще ціла низка цікавих фактів про статую свободи.

Ідея створення статуї Свободи виникла ще 1865 року. Подарунок мав надійти до 100-річчя Декларації Незалежності США, яке відбулося 1876 року.

Статуя Свободи з гелікоптера

Однак коштів не вистачало в обох сторін. В результаті США і Франція досягли угоди, в результаті чого Америка споруджувала постамент, а Франція виготовляла саму скульптуру. Завдяки благодійним внескам французам вдалося зібрати понад 2-х мільйонів франків, які були спрямовані на створення статуї.

В Америці для збору коштів на виконання робіт робили виставки картин, театральні вистави, аукціони і навіть спортивні бої.

Цікавим фактом про статую Свободи є й те, що над створенням статуї Свободи працював особисто Бартольді.

Існує версія, що скульптура ліпилася з натури. Позувала скульптору Ізабелла Бойєр. За іншою версією обличчя статуї змальований з матері скульптора – Шарлотти Бартольді.

Щоб вирішити конструктивні проблеми, скульптор залучив до роботи інженерів. Статуй такого величезного розміру у Франції раніше не створювали. Тому необхідно було провести ретельні інженерні розрахунки. Цю роботу на себе взяв Гюстав Ейфель, який згодом займався розробкою легендарної Ейфелевої вежі.

Ейфель розрахував конструкцію, яка повинна була утримувати величезну скульптуру в вертикальному положенні і протидіяти деформації.

Статуя Свободи виготовили з міді. Метал був закуплений у великого підприємця. Однак походження матеріалу ніде не було зафіксоване. Щоб з’ясувати цю деталь, в 80-ті роки минулого століття були взяті проби. В результаті фахівці з’ясували, що мідь була привезена з норвезького острова Кармен.

Місце для розміщення статуї Свободи обрав генерал Шерман. Рішення було погоджене з побажаннями архітектора, а згодом місце затвердив Конгрес США.

Роботи з виготовлення статуї Свободи у Франції були завершені до середини 1884 року. Конструкції розібрали на більш ніж 300 елементів. Для їхнього розміщення використали понад 200 ящиків, які були завантажені на фрегат.

Цікаві факти про статую Свободи полягають в тому, що дорогою корабель потрапив у сильний шторм і ледь не потонув разом зі своїм цінним вантажем. Однак все минулося.

У США збір грошей рухався дуже повільно. Тоді Джозеф Пуліцер (відомий через створення “жовтої преси”) звернувся до жителів країни через газету з закликом зібрати гроші на спорудження статуї. В результаті через місяць проблема з грошима була повністю вирішена.

5 серпня був закладений перший камінь постаменту. Роботи з його спорудження повністю завершили навесні 1886 року. Статую Свободи зібрали і встановили всього за 4 місяці. На відкритті був присутній президент Г. Клівленд і тисячі глядачів з усіх усюд.

Статуя Свободи зблизька

Цікаві факти про статую Свободи полягають в тому, що фактично статуя Свободи на 10 років спізнилася до сторіччя Декларації Незалежності.

Спочатку статуя Свободи мала назву – «Свобода, яка осяює світ». Також її називають «Леді Свобода» або «символ демократії і свободи».

У правій руці статуя Свободи тримає факел. У лівій – знаходиться табличка, на якій вказана дата «4 липня 1776 року», рік написаний римськими цифрами. Саме цього дня було підписано Декларацію про Незалежність США.

На голові у статуї Свободи – корона. Вона має 7 променів, які символізують 7 континентів і стільки ж морів.

Цікавим фактом про статую Свободи є те, що спочатку статуя Свободи була іншого кольору. Згодом під впливом вологи та інших зовнішніх факторів мідь окислилась. В результаті на поверхні з’явився зеленкуватий наліт. Справжній колір статуї на момент її встановлення був мідний – себто темно-помаранчевий.

Висота статуї Свободи від основи і до верхньої точки факела – 9300 сантиметрів. Якщо ж брати розміри від верхньої частини п’єдесталу до факела, то висота складе 4600 сантиметрів.

Для її виготовлення було потрібно понад 30 тонн мідних листів. Загальна вага всієї конструкції сягає 120 тонн.

Цікавим фактом про статую Свободи є й те, що взуття у статуї Свободи дуже важко назвати тендітним. На її ногах сандалі 879 розміру. Талію також складно назвати тонкою. Вона складає 1100 сантиметрів.

Щоб піднятися до корони, доведеться подолати 356 сходинок. До верхньої частини постаменту ведуть 192 сходинки.

Під спідницею на правій нозі статуї знаходяться зламані кайдани і ланцюги. Це символізує звільнення. Щоправда, побачити елементи неможливо. Вони приховані під “одягом” статуї.

Під впливом вітру статуя розгойдується. Коливання факела сягають 13 сантиметрів під час шквальних вітрів. Все залежить від швидкості вітру.

У короні статуї Свободи знаходиться 25 вікон, через які можна побачити Нью-Йорк.

Статую Свободи занесли до списку спадщини ЮНЕСКО.

Справжній колір статуї свободи (фото 1903 р.)

Статуя Свободи часто з’являється в різних кінофільмах, і не тільки американських. Так, глядачі могли побачити її в «Титаніку». Однак творці фільму не передбачили один важливий момент. У період, коли розгортаються події у фільмі, на поверхні статуї ще не було такого сильного нальоту.

Незважаючи на те, що статуя Свободи давно відсвяткувала свій столітній ювілей, вона анітрохи не зіпсувалася. Наліт на поверхні міді не рахується.

Щорічно подивитися на цей символ США приїжджають 3.5 мільйони туристів.

Цікаві факти про статую Свободи є в тому, що колись статуя Свободи виконувала функцію маяка. Однак потужності ліхтарів виявилося недостатньо для повноцінного орієнтування кораблів. Зрештою маяк припинив існування через майже 20 років роботи.

В результаті “вибуху чорного Тома” (саботаж німецьких агентів, які перешкодили відвантаженню озброєння для Російської імперії) в 1916 році статуя була дещо пошкоджена. Крім нього, постраждала “спідниця” статуї.

Повністю відновити елементи вдалося тільки через 70 років. Факел довелося замінити на новий, поверхню котрого додатково покрили золотом.

Щорічно статую Свободи щонайменше 600 разів б’є блискавка.

Колись на острові існувало постійне поселення племені делаварів. Згодом острів використовувався для різноманітних адміністративних потреб. Свого часу там була побудована вілла, яку здавали в оренду. Але зараз на острові «живе» тільки статуя Свободи. До острову ходить спеціальний кораблик, з якого відкривається чудовий вид на місто.