Категорії
Цікаві факти

26 цікавих фактів про Шопена

Шопен – відомий композитор, який увійшов в історію. Його твори виконують в кращих концертних залах світу талановиті музиканти. Фредерік Шопен досі є прикладом для наслідування музикантів. Однак люди нечасто знають про композитора окрім його біографії. Насправді ж це була досить цікава і різностороння людина. У цій статті ми розповімо цікаві факти про Шопена, які допоможуть вам краще зрозуміти особистість композитора.

Фредерік Шопен народився в сім’ї освічених людей. Його мати професійно грала на фортепіано. Батько виховував дітей графа.

Крім хлопчика, в сім’ї було 3 дівчинки. Всі діти мали творчі таланти і з задоволенням займалися музикою.

Сам Фредерік Шопен з раннього дитинства демонстрував прагнення опанувати музичним інструментом. Він марив музикою. Дитина могла прокинутися вночі і побігти до музичного інструменту, щоб підібрати тільки но придуману мелодію. Хлопчикові подобалося грати на фортепіано вночі, коли ніхто не міг йому перешкоджати. Любов виконувати музику в темряві збереглася і в дорослому житті композитора.

Цікаві факти про Шопена ще й в тому, що свій перший полонез він написав у 8-річному віці.

Завдяки таланту Фредерік Шопен зміг поступити до Головної польської консерваторії.

Коли Шопен закінчував консерваторію в 19-річному віці, то йому записали в атестат наступне “Шопен Ф, студент 3-го курсу, винятковий талант, музикальний геній”.

Незважаючи на зовнішнє благополуччя, на думку фахівців, хлопчик з дитинства був серйозно хворий. У нього була одна з форм епілепсії. Під час нападів Шопену часто ввижалися страхітливі галюцинації.

Уже в двадцятирічному віці Шопен відвідував з гастролями Європу. Під час одного з таких виступів він вирішив більше повертатися до Варшави. У той період в Польщі проходили протести. Люди вимагали незалежності від Російської імперії. Шопен мав намір приєднатися до протестуючих. Але до того моменту, коли він повернувся з виступів на батьківщину, акції протесту вже були придушені російськими військами. Це мало свій вплив на творчість генія.

За словами музичних критиків, вальси Шопена відображають його життя в певний період. За ним можна простежити його шлях, побачити душевні переживання і тривоги. Сам же музикант говорив, що його композиції просякнуті сумом і мають відтінки жалості.

Свої музичні композиції Шопен створював спеціально для фортепіано. Саме він є автором відомого у всьому світі «Собачого вальсу». Однак в його творчості є і соната для віолончелі. Її автор присвятив своєму другові.

Найбільше Шопен любив писати вальси. Перший подібний твір він створив ще в сімнадцятирічному віці.

Фредерік Шопен тривалий час перебував у любовному зв’язку з письменницею Жорж Санд. Роман тривав протягом 10 років. Однак згодом пара розлучилася.

Жорж Санд придумала кілька прізвиськ для Шопена: “Чоп-Чоп”, “мій маленький коник”, “мсьє оксамитові пальчики”.

Розрив виявився дуже болючим для композитора. Він підірвав здоров’я Шопена. В результаті той зліг із захворюванням легенів. Сучасні фахівці припускають, що мова йшла про туберкульоз.

Французи любили музиканта, однак деякі місцеві критики дорікали йому через “занадто делікатну гру на фортепіано”, бо звикли до паризького стилю, де було прийнято на той час міцно лупити по клавішам.

Після розставання з Жорж Санд Шопен переїхав з Франції до Англії. Він давав концерти в Лондоні, а також займався викладацькою діяльністю. Британці любили музиканта і з задоволенням відвідували його виступи. Однак занадто вологий клімат остаточно добив хворі легені Шопена.

Зрештою він вирішив знову перебратися жити до Парижа. Але було вже пізно. Через рік композитор помер від захворювання легенів. Він не дожив за свого 40-річного ювілею всього 4 місяці.

Після розставання з коханою Шопен став створювати значно менше музичних творів ніж зазвичай. Він був дуже пригнічений. У творчості настала криза.

Заробляв Шопен здебільшого з вчителювання і пожертв багатих спонсорів. Шопен не дуже любив виконувати твори в концертних залах, він полюбляв більш приватні заходи.

Композиторами, які найбільше вплинули на Шопена були Гайдн, Моцарт і Бах.

Шопен дружив з Гюго, Бальзаком, Гейне. Він не тільки писав музичні твори, а й багато читав. Шопену подобалися розумні, талановиті люди.

Іменем композитора називають музичні фестивалі, вулиці, аеропорти, та інші об’єкти інфраструктури в різних куточках світу. Однак не тільки на Землі можна зустріти подібні назви, а й в космосі. Так, на честь Шопена на Меркурію названий кратер.

Музичні твори Шопена включені до програми навчання в багатьох спеціалізованих установах світу.

Батько Шопена був французом, а мати полькою. Шопен мав французький паспорт, однак так і не навчився розмовляти французькою без акценту.

Композитор ідентифікував себе поляком. Саме в Польщі він заповів поховати його серце.

Мазурка – це народний польський танок. Шопен самостійно популяризував цей жанр і замість того, щоб писати мазурки для танців, писав їх віртуозно для прослуховування.