Категорії
Освіта за кордоном

Університети та інститути Німеччини: вступ до ВНЗ та навчання

Вища освіта в Німеччині

Німеччина вважається студентською країною Європейського Союзу. Сюди з’їжджаються тисячі студентів з усього світу. Пов’язано це з тим, що отримати студентську візу порівняно просто, багато університетів країни пропонують іноземцям вчитися абсолютно безкоштовно, а ряд небюджетних фондів додатково платить стипендію кращим студентам приватних і державних вищих навчальних закладів.

Кращі університети Німеччини

Кращі університети Німеччини надають громадянам і гостям можливість отримувати висококласну освіту в будь-якій області. При цьому німецький диплом дозволяє без проблем влаштовуватися в усі європейські компанії. Фахівці, що закінчили ВУЗ у Німеччині, не зобов’язані перекладати і підтверджувати диплом ні в одній з країн Європейського Союзу чи США.

https://clout.com.ua/

Університет Мангейм

  1. Університет Мангейм (Німеччина) — це один з найкращих університетів, де готують світову бізнес-еліту. Крім економістів і бізнесменів вищий навчальний заклад готує успішних знавців у сфері інформаційних технологій прикладного типу та юриспруденції.
  2. Технічні вузи Німеччини однаково технічно забезпечені, але найкращим все ж є головний технічний ВУЗ в Берліні. У десятці кращих спеціалізацій, пропонованих університетом, знаходяться промислове будівництво, природничі науки, машинобудування і ще кілька гілок, які готують знавців своєї справи. Викладачами тут в різний час працювали Планк, Ейнштейн і Вебер.
  3. Медичні університети в Німеччині представлені не так широко, але дають не гіршу кваліфікацію. Виділити якийсь один вищий навчальний заклад в цій галузі складно.
  4. Інститут Гете в Німеччині, розташований в місті банкірів Франкфурті-на-Майні, навчає брокерів та економістів. В цей вищий навчальний заклад приїжджають вчити діти людей, готових викласти за освіту кругленьку суму, але отримати натомість гарантію першокласної освіти. До речі, більшість німецьких лауреатів Нобелівської премії навчалися саме в інституті Гете в Німеччині.
  5. Університет Фрайбурга (Німеччина)– багатопрофільний заклад, більшість викладачів якого доктори наук і професори. В деяких університетах Німеччини викладають англійською мовою, але не Фрайгбургский вуз, тут використовують лише німецьку мову. Якщо ви хочете отримати знання в цьому виші, то доведеться попередньо підтвердити, що ви вільно володієте німецькою.
    https://clout.com.ua/
    Інститут Гете
  6. Юридичні вузи Німеччини представлені університетами Майнца (Німеччина), інститутом Макса Планка і університетом Бонна (Німеччина). У всіх перерахованих закладах громадяни та іноземці можуть навчатися абсолютно безкоштовно. Закон, що затверджує список категорій людей, які підпадають під можливість отримати освіту безкоштовно, вийшов в 2014 році. У 2015 році в закон були внесені деякі поправки, що розширюють число осіб, які можуть претендувати на німецьку європейську освіту безкоштовно.

Переваги німецької освіти

ВНЗ Німеччини для іноземців пропонують величезний спектр вигідних умов і переваг. Так, більшість навчальних закладів разом з можливістю безкоштовного навчання пропонують приїжджим гуртожиток, відвідування різних курсів і заходів, а також ряд стипендій, розмір яких безпосередньо залежить від успіхів студента.

Будь-який європейський університет у Німеччині гарантує працевлаштування після отримання диплому. Як правило, європейські компанії набирають практикантів-стажистів з числа студентів, які подають надії. А опісля навчання практиканти отримують робочі місця з високою заробітною платою та можливістю кар’єрного росту. Кращі університети Німеччини і інститути Німеччини постачають кадри в світові корпорації вищої ліги. https://clout.com.ua/

Як вступити у ВНЗ Німеччини?

Для іноземця вступних іспитів немає. Однак важливо підтвердити свої знання німецької мови, які повинні бути достатніми для здобуття вищої освіти. Деякі архітектурні вузи Німеччини і художні вузи Німеччини пропонують отримувати знання англійською мовою, але вони зустрічаються не так часто. В такі заклади, як університет Мюнстера (Німеччина) і університет Карлсруе (Німеччина) пропонують отримувати знання англійською мовою тільки на кількох факультетах.

Для вступу обов’язково зібрати наступний пакет документів:

  • дипломи про здобуту освіту, перекладені і завірені;
  • довідка про стан здоров’я;
  • заяву на отримання студентської візи в країну;
  • сертифікат, що підтверджує володіння німецькою мовою.

Можливості для студентів німецьких вузів

Відразу кілька позабюджетних фондів надають допомогу місцевим і приїжджим студентам. Хто хоче, може підробляти, для цього передбачено до 120 повних робочих днів щорічно. Середній рівень студентської заробітної плати становить 10 євро за годину роботи. Тим самим державні вузи Німеччини дозволяють студентам заробляти на те, щоб окупити витрати на проживання та харчування в країні. Щорічно доводиться обов’язково зі своїх грошей оплачувати медичну страховку, яка коштує 80 євро. https://clout.com.ua/

Що стосується витрат на харчування, то численні студентські їдальні надають можливість повноцінно пообідати на суму до трьох євро.

Цікаво, що у вищих навчальних закладах Німеччини не передбачено відрахування за неуспішність. Іспити студент призначає собі сам по мірі того, як він готовий підтверджувати свої знання. Один з найбільш лояльних вузів країни Німеччина – університет Констанц, більше третини студентів якого складають іноземці з європейських і азіатських країн.

Відгуки про навчання у вузах Німеччини

Успішні випускники вузів Німеччини із задоволенням діляться враженнями з абітурієнтами. Ось кілька вдячних відгуків від тих, хто вже встиг отримати диплом європейського зразка і стати фахівцем на ринку в обраній галузі.

Вікторія: Я розглядала всі театральні вузи Німеччини. За допомогою сайтів я дізналася перелік необхідних документів та умови вступу. Коли я поступила, мене заселили в гуртожиток з високим рівнем сервісу, вартість проживання всього 300 євро в місяць. Неподалік від гуртожитку – студентська їдальня з демократичними цінниками і непоганою кухнею. Розклад мені запропонували вибрати самостійно, на це я витратила близько тижня. Але в підсумку разом з отриманням театральної освіти мені вдалося підробляти офіціанткою в ресторанчику і повністю окупити витрати на освіту. Зараз я затребувана театральна артистка і кіноактриса, на моєму рахунку кілька ролей у кіно і серіалах.

Тимур: Я закінчив університет Пассау (Німеччина). У моєму дипломі зазначено економічну спеціалізацію, що дозволило мені без проблем влаштуватися на роботу в одну з успішних компаній у Великій Британії. Як виявилося, німецька освіта разюче відрізняється від українською, більше конкретних практичних знань і менше непотрібної витрати часу.

Дмитро: Державний університет Регенсбурга (Німеччина) – це місце, де я провів найкращі студентські роки. Найвища якість освіти, безліч практикуючих фахівців, що проводять лекції, а також велика кількість практичних курсів, в тому числі мовних. Крім основної спеціалізації я встиг отримати знання відразу в ряді суміжних галузей і тепер працюю начальником економічного відділу в компанії, що продає німецькі автомобілі.