Категорії
Цікаві факти

26 цікавих фактів про Юлія Цезаря

Юлій Цезар – відомий державний діяч, слава про якого упевнено дійшла до наших днів. Зовсім мало хто нічого не знає про нього і його здібності. Історики досі сперечаються, ким був Цезар – розважливим правителем або авторитарним тираном? Що ж ми насправді знаємо про нього і яке відношення цей римлянин має до відомого салату? У цій статті ми розповімо вам 26 цікавих фактів про Юлія Цезаря, які розвіють найбільш популярні міфи і допоможуть краще зрозуміти постать цієї людини.

Гай Юлій Цезар народився в 100 році до нашої ери в Стародавньому Римі. Це був відомий політичний і державний діяч, полководець і літератор. Його книги вважаються класикою давньоримської літератури. Цезар отримав гарну освіту, завдяки чому багато читав і писав.

Юлій Цезар народився в сім’ї знаті. Саме цей цікавий факт мало не коштував йому життя. В юності Цезаря викрали пірати. Їхньою єдиною метою було отримання викупу. Вони мали намір виручити за хлопця 20 золотих монет. Однак гордий юнак сприйняв це як образу. Він оцінив себе щонайменше в 50 золотих. Після сплати викупу хлопця відпустили. Однак на цьому історія не завершилася. Після отримання свободи Цезар попросив у свого родича кораблі, наздогнав і знищив піратів.

Батько Юлія Цезаря мав високий державний пост, але мріяв про більше. Він хотів стати консулом. Однак цьому не судилося збутися. Чоловік помер, коли Цезарю було всього 15 років. В результаті на його плечі лягла турбота про близьких. Юнак став старшим чоловіком у родині.

Юлій Цезар з дитинства був цілеспрямованою людиною. Він будував свою кар’єру поступово, переходячи від однієї посади до іншої. Цезар багато років жив в різних країнах Європи, де отримував нові знання та досвід, які згодом стали йому в нагоді. Завдяки цьому він зміг суттєво збільшити розмір Римської республіки, приєднавши нові території.

Юлій Цезар боровся з сенаторами-консерваторами і навіть розпочав громадянську війну через непримиренні розбіжності з ними. Своїх опонентів Гай Юлій Цезар безжально стратив.

До влади Юлій Цезар прийшов в результаті перевороту.

Юлія Цезаря часто зображують з лавровим вінком на голові. Юлій Цезар дійсно носив аксесуар. Таким чином він намагався приховати залисину на голові. Він рано почав втрачати волосся і дуже соромився цього.

Також Гай Юлій Цезар хворів на епілепсію. Згадку про напади епілепсії можна зустріти в багатьох джерелах. До речі, існують свідчення, що ця ж хвороба вразила іншого великого завойовника – Олександра Македонського.

Юлій Цезар мав високий для тих часів зріст, понад 170 сантиметрів.

Він дуже прискіпливо ​​ставився до свого зовнішнього вигляду. Волосся на тілі його дратувало, тому від ретельно збривав або вищипував його.

Багато хто знає, що Юлій Цезар умів виконувати кілька завдань одночасно, а головне, що кожне з цих завдань він виконував добре. В наші дні ця здібність Юлія Цезаря стала приказкою: “Ну, ти прямо як Юлій Цезар, купу справ робиш водночас”.

Саме Гай Юлій Цезар ввів так званий «високосний рік», який людство використовує до сих пір. У цей період в календарі виникає 29 лютого, що відбувається тільки раз на 4 роки. Таким чином правитель знайшов місце зайвим годинам, які утворили додаткову добу.

У той період, коли Юлій Цезар ще був тільки воєначальником, йому вдалося досягти чималих успіхів. Наприклад, саме під його началом римські війська змогли завоювати територію Єгипту.

Під час походу на землі сучасної Туреччини Юлій Цезар використав цю знамениту фразу: «Прийшов, побачив, переміг», яку багато часто використовують в наші дні.

Прийнято вважати, що салат «Цезар» названий на честь Гая Юлія Цезаря. Насправді це не так. Страву винайшов кухар з Мексики на ім’я Цезар. Тому салат і отримав таку назву.

А ось місяць липень (July) насправді названий на честь Юлія Цезаря. Також, як і ряд королівських титулів. Наприклад «кайзер» і «цар» утворені від імені Цезар.

Юлій Цезар насправді не мав імператорського титулу. В результаті державного перевороту і приходу до влади він сам проголосив себе диктатором. До цього моменту він служив на посаді консула.

У Юлія Цезаря не залишилося нащадків. Правитель був одружений тричі. Єдиний його син був народжений поза шлюбом. Однак він помер у віці 17 років.

Юлій Цезар був кар’єристом, який був готовим на все заради своєї мети. У Цезаря замолоду був роман з дівчиною. Пара планувала одружитися і навіть оголосила про заручини. Однак весілля скасували. А сталося це от чому. Щоб отримати посаду, Цезар повинен був одружитися з донькою консула, що він і зробив. В результаті його обрали жерцем Юпітера і таким чином підтвердили високе походження.

Однак вчинок був недалекоглядним. Юлія Цезаря незабаром вигнали, а всіх його протеже – репресували. В результаті Юлій Цезар був позбавлений посади і статку. Його ледь не вбили. Він був змушений рятуватися втечею. Однак його зловили, але згодом відпустили. За майбутнього правителя заступилися жриці-діви, які мали право на помилування.

Юлій Цезар був колекціонером. Він купував витвори мистецтва, на які витрачав всі свої заощадження. В результаті в певний момент він був по вуха в боргах. Однак згодом розрахувався з усіма кредиторами. Також він скуповував вілли. Щоправда, будинки йому швидко набридали, тому він нерідко їх руйнував.

Юлій Цезар був запальною людиною. Щоб не накоїти лиха в такі моменти він подумки читав алфавіт і тільки після цього продовжував розмову.

Юлія Цезаря вбили. Не останню роль в цьому зіграв Брут. Саме через його участь і досі використовуються останні слова Цезаря “І ти, Бруте?” у якості опису зради того, кому довіряєш.

Ймовірно, Юлій Цезар передбачив можливий замах, оскільки залишив заповіт. Згідно з останньою волею правителя ¾ статків відійшли племіннику Цезаря – Октавіану Августу, він зрештою став імператором.