Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Москву

 

Плануєте взяти тур по Москві? Тоді Вам обов’язково потрібно ознайомитися з цікавими фактами, пам’ятками кращими місцями Москви, а потім вже пізнавати це неперевершене місто.

Цікаві факти про Москву

 1. Москва – столиця Російської Федерації, а також найбільше місто в країні.
 2. Дата заснування поки точно не відома, однак перша згадка про москву як про місто була в літописі 1147 року.
 3. Цікавий факт, що Москва є найбільшим містом не тільки Росії, але і Європи. Площа міста становить 1,081.00 кв. км
  https://clout.com.ua/
 4. Населення Москви за офіційними даними на 2010 рік становить 11 514 300 осіб. Однак реальна цифра приблизно на 3 млн. більше. Це пояснюється тим, що вівся перепис тільки офіційних жителів Москви, а кількість нелегалів варіюється від 2.5 до 3 млн. Цікавий факт, що на відміну від інших європейських столиць, Москва росте поглинаючи приміські села і поселення.
 5. Москва побудована на березі Москви-ріки, яку з XIX століття звикли називати Москва-ріка. Її довжина становить близько 502 км.
 6. Найстарішою церквою є Успенський собор, який був побудований в 1475-1479 роках.
 7. Цікавий факт Москви: вважається, що корінними жителями є ті, хто живе в місті четверте покоління, але таких в Москві виявилося менше 2% (200-210 тис. осіб). За останніх 20 років кількість росіян зменшилася з 90% до 83%. Частина вірмен і грузинів в Москві збільшилася в 3 рази, а азербайджанців в цілих 5 разів!
 8. Цікавим фактом виявилися результати всеросійського опитування. У загальній сумі голосів виявилося, що 69% громадян Росії вважають, що Москва просто велике місто, нічого там особливого немає. А тепер по полицях: 22% росіян впевнені, що Москва є “втіленням всього кращого, що є в Росії”, 36% опитаних позитивно відгукуються про Москві, і майже стільки ж (35%) відповідають, що вони не відчувають особливих емоцій з цього приводу. Найбільше здивувало те, що 20% респондентів відчувають негативні почуття по відношенню до столиці.
 9. Найвищим пам’ятником Москви є обеліск заввишки 141,8 м. – монумент Перемоги. Кожен дециметр його висоти символізує 1 день Великої Вітчизняної Війни. Він був відкритий 9 травня 1995 року.
 10. Цікавий факт, що тільки 3% жителів Москви більш-менш регулярно відвідують музеї.
 11. Третьяковський проїзд – найдорожча вулиця Москви.На ній розташовані найвідоміші і найдорожчі бутіки світу. Цікавий факт, що бутік Джорджіо Армані є найбільшим в Європі, загальна площа якого становить 685.5 м кв.
 12. Найбільший зоопарк не тільки Москви, але і всієї Росії заснований в 1864 році. На даний момент у ньому мешкають понад 3000 550 видів тварин з усіх куточків світу.
 13. Цікавий факт Москви: перший громадський театр був побудований на Червоній площі біля Миколаївської вежі в 1702-1703 роках за наказом царя Петра I. На даний момент налічується понад 200 театрів, найстарішим з яких є Московський Студентський театр.
 14. Перший музей Москви був створений в 1791 році. Це був Московський університетський музей природної історії, який пізніше був перейменований в Зоологічний музей.
 15. Найстарішим парком Москви є Олександрівський парк. Він був заснований у XVIII столітті.
 16. Цікавий факт Москви: найбільшою з 500 офіційних бібліотек є Російська Державна Бібліотека (колишня бібліотека імені Леніна). Вона має понад 40 млн. книжок на 247 мовах світу. До речі, ця бібліотека за кількістю інформативних матеріалів знаходиться на 2-му місці в світі після Національної бібліотеки Конгресу (Вашингтон, США).
 17. Цікавий факт, що загальна протяжність вулиць Москви становить 4350 км! Цікаві московські «вчені» підрахували, щоб пройти цю відстань пішки з середньою швидкістю 5 км на годину, потрібно йти без зупинок протягом 36 днів!
 18. https://clout.com.ua/

  Цікавий факт Москви: Найстарішими баштовими годинникаами Москви і всієї Росії є кремлівські куранти на Червоній площі. Історики датують їх між 1491 і 1585 роками (точна дата невідома). А от найбільший годинник Росії знаходиться на головній будівлі Московського державного університету (МДУ). Вони були встановлені в 1953 р. Діаметр циферблата складає 9 метрів! Довжина хвилинної стрілки становить 4,2 метра, а вага цієї гігантської стрілки становить 39 кг. Годинникова стрілка на 50 см коротше і на 11 кг важче хвилинної.

 19. Останкінська вежа є найвищою телевежею в Європі. Цікавий факт, що Останкінська вежа має 3544 сходинки. Були влаштовані забіги по цих сходинках. Ось так з року в рік протягом 10 років ця акція є популярність серед всіх верст населення столиці. Кращим рекордом 10-річних забігів є проходження всіх сходинок за 11 хвилин 55 с!
 20. Москва є абсолютним світовим рекордсменом за кількістю мільярдерів, залишивши позаду свого постійного конкурента – Нью-Йорк! На даний момент в Москві нараховують 74 мільярдера. Нью-Йорк залишився позаду з 71 мільярдером.

Цікаві факти Москви

Опис: У даній статті наведено список цікавих фактів про Москву. Також Вам пропонується ознайомитися з невеликою підбіркою фото визначних пам’яток Москви.