Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Північну Корею

 

Якщо задуматися, то кожен з нас зможе сказати про Північну Корею всього кілька слів. Саме тому ми вирішили створити цю статтю, яка допоможе Вам дізнатися багато цікавої інформації про далеку і незвичайну країну Північну Корею. Ми підібрали тільки цікаві факти та дані, так що нудьгувати Ви точно будете!

Цікаві факти про Північну Корею:

 1. Офіційна назва Північної Кореї: Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР). Місцеве населення називає її «Чосон» («Країна ранкової свіжості»).
 2. Цікавий факт: навіть у своєму будинку не можна відключати урядове радіо – хіба що зробити його тихіше.
 3. Північна Корея займає п’яте місце в світі за рівнем військової потужності, при цьому витрачаючи більше 30% бюджету країни на фінансування армії.
  https://clout.com.ua/
 4. Якщо Ви хочете відвідати Північну Корею в якості туриста, то Вам необхідно буде викласти величезну суму грошей за купу всіляких дозволів. Тут Ви зможете «подорожувати» тільки за визначеним урядом маршрутом в компанії гіда, який обов’язково повинен розмовляти на Вашій мові. Також з Вами буде присутня людина, яка буде відкрито стежити за Вами весь час! Самостійні пересування по місту суворо заборонені…
 5. Цікавий факт: в Північній Кореї є свій «Інтернет» – так звана комп’ютерна мережа «Кванмен». Вона містить тільки відфільтровані статті наукового і технічного характеру. Доступ до «Кванмен» є у всіх бажаючих.
 6. Посилаючись на вищенаведений факт, потрібно сказати, що рівень грамотності серед дорослого населення становить майже 100%, що робить жителів КНДР одними з найрозумніших у світі…
 7. Цікавий факт: як сказано в «офіційній біографії» першого Президента Північної Кореї, він народився на вулкані під подвійною веселкою, коли на небі з’явилася нова зірка…Також Кім поправляв вчителів на уроках історії і написав 1500 книг. Він був «богоподібним подарунком небес»!
 8. Жителям Пхеньяну заборонено тримати вдома собак.
 9. За неофіційними даними, середня зарплата в країні за 2005 рік становила близько 6$ в місяць, – цікавий факт.
 10. Уряд дозволяє людям мати лише коротке волосся, а тип зачісок обмежений до декількох штук.
 11. Цікавий факт: якщо хтось з-за кордону подарує своєму родичу автомобіль, то точно такий же він повинен віддати державі.
 12. Перший Президент і засновник КНДР Кім Ір Сен народився в 1912 році. Мало хто знає, що справжнім ім’ям цієї людини є «Кім Сон Чжу», проте в 1935 році він змінив його на Кім Ір Сен, що в перекладі означає “Стати сонцем” – це ще раз підкреслює його «богоподібність», – цікавий факт.
  https://clout.com.ua/
 13. Різдво в Північній Кореї не святкується. Замість нього більшість населення святкують день народження матері попереднього президента Кім Чен Іра (24 грудня). Також тут не святкується і День святого Валентина, проте замість цього всі повинні святкувати “День народження генерала” (16 лютого).
 14. Цікавий факт: народи Північної і Південної Кореї об’єднує одна мова, одна історія, одна культурна база, в більш ніж 5000 років. Не дивлячись на це, 10 млн. корейців досі відокремлені від членів своїх сімей.
 15. У Північній Кореї є “відділ пропаганди і агітації”, який контролює всі комунікації в країні. Уряд забороняє всі іноземні канали, а радіо і телевізійні станції налаштовані тільки на урядові передачі, – цікавий факт.
 16. Середня тривалість життя громадян Північної Кореї становить 61 років для чоловіків і 66 років для жінок.
 17. Цікавий факт: станом на липень 2010 року, населення Північної Кореї складає понад 22.7 млн.
 18. За даними американської розвідки, Північна Корея володіє ракетами, які зможуть долетіти до Аляски, Гаваїв, а також Західного Узбережжя Америки.
 19. Більше 13 млн. людей, у тому числі 60% дітей в Північній Кореї, як і раніше страждають від недоїдання.
 20. Цікавий факт: військова служба є обов’язковою і в Північній Кореї триває 5 років в армії або 4 роки у військово-морському флоті.
 21. Демілітаризована зона на кордоні Північної і Південної Кореї є найбільш захищеною в світі! Для вирішення особливих дипломатичних питань тут побудовано спеціальну споруду, в якій на самій лінії кордону розташований стіл переговорів. Таким чином, жодна з делегацій не перетинає територію країн.
 22. Північнокорейські жінки-біженці є основним джерелом торгівлі людьми в Китаї. Ціна за одну біженку коливається в діапазоні від кількасот до $ 2000.
  https://clout.com.ua/
 23. Цікавий факт: молодята в Північній Кореї повинні давати присягу як Кім Ір Сену, так і Кім Чен Іру.
 24. Літочислення тут відбувається за календарем Чучхе, в якому першим роком світу є День народження Кім Ір Сена.
 25. Одним з можливих плюсів Північної Кореї є безкоштовна медицина. Мінусом є гостра нестача медикаментів і сучасного обладнання.
 26. Північна Корея була прийнята в ООН у 1991 році.
 27. Цікавий факт: після смерті Кім Ір Сен був оголошений «Вічним президентом», а його спадкоємці – просто управляють країною.
 28. Вирубка лісів є однією з серйозних екологічних проблем Північної Кореї.
 29. За даними розвідки, в країні регулярно проходять публічні страти, що серед населення вже вважається нормою.
 30. У більшості містах жінкам не дозволяють носити штани або їздити на велосипедах, так як спідниці повинні прикривати коліна.
 31. Цікавий факт: незважаючи на угоду про перемир’я в 1953 році, Північна і Южная Корея досі перебувають у стані війни.
 32. За неофіційною статистикою, в Північній Кореї на 700 осіб припадає лише один лікар, а на кожні 350 хворих припадає одна лікарняне ліжко.
 33. Північна Корея займає друге місце (знизу) в індексі свободи преси. Гірше тільки в африканській Еритреї…
 34. В Північній Кореї існують спеціальні табори, де відбуваються жахливі знущання над тими, хто колись намагався втекти з країни.

 

Цікаві факти про Північну Корею

Всі цікаві і незвичайні факти про Північної Кореї в одній статті! Дивуючий екскурс по фактам далекої східної країни.