Категорії
Факти для дітей

Цікаві факти про котів

Цікаві факти про котів

023-600x203

– середня тривалість сну у кішки – 18 годин в день.

– кішки допомогли людям зробити не одне відкриття. Наприклад, у медицині, випадково  перекинувши колби з різними речовинами і змішавши їх, вийшов зараз широко застосовуваний йод.

https://clout.com.ua/
-кішки здатні долати великі відстані. Був випадок, коли кота забули взяти з собою господарі при переїзді, і він, подолавши відстань у 3,5 тис. кілометрів просто зайшов в будинок і згорнувся клубочком на своєму улюбленому кріслі.

– в Німеччині є «Перший котячий музей», в якому представлено більше 3 тис. експонатів. Але що найцікавіше, в цьому музеї сторожами та доглядачами служать 10 котів.

-одна кішка за рік від мишей може врятувати близько 10 тонн зерна.

https://clout.com.ua/
у кішок, як це не дивно, краще, ніж у собак розвинений нюх. У них 60-80 мільйонів нюхових рецепторів.  Під час першої світової війни був навіть створений «котячий корпус». Кішки, які були на службі, могли в найкоротші терміни відчути появу отруйних газів в повітрі.

– за все своє життя кішка може мати до 100 кошенят. Середня кількість кошенят в 2-3, причому в одному посліді можуть бути кошенята від різних батьків.

– кішки можуть муркотіти з такою частотою, як дизельний двигун на холостому ходу – 26 герц, і що найцікавіше, робити вони це можуть і на видиху, і на вдиху.

https://clout.com.ua/

 – кішки для спілкування один з одним ніколи не використовують нявкання. Ці звуки вони спеціально видають для людей.

https://clout.com.ua/
-середня тривалість життя домашньої кішки близько 15 років (проте, був зафіксований випадок, коли кішка прожила 36 років!!!), у той час як дикої – 3-5 років.

– кішки можуть видавати до 100 різних звуків, у той час як собаки не більше 10.

– у кішок дуже розвинена стрибучість. Вони можуть підстрибнути на відстань, яка в п’ять разів перевищує її зріст.

– сучасні кішки, як вважають вчені, походять від міацидів – тварин, які жили на деревах і існували вони більше 40 млн років тому.

– приручили кішок єгиптяни близько 5 тис. років тому,  і для них це тварина було священним.

– у кішок слух набагато сильніше розвинений, ніж у людей. Діапазон сприйняття у людини –  до 20 кГц, а у кішок – 65 кГц.

 

Один коментар до “Цікаві факти про котів”

Обговорення закрито.