Категорії
Відпочинок

Економіка та розвиток Чорногорії

Економіка та основні напрями розвитку Чорногорії після здобуття незалежності.

Відпочинок на Адріатичному узбережжі: Чорногорія, Хорватія, Словенія, Італія - законодавство, ідеї відпочинку, курорти, визначні пам'ятки, нерухомість

В даний час Чорногорія активно розвивається як незалежна держава. Економіка країни розвивається за тими ж напрямками, як і в період, коли країна перебувала у складі Федеративної Республіки Югославії.

Основними галузями народного господарства є:

  • гірничодобувна промисловість,
  • сільське господарство,
  • легка промисловість,
  • металургія.

Чорногорія є одним з центрів видобутку вугілля і бокситів. Найпопулярнішою сільськогосподарською культурою, вирощуваної в Чорногорії, є тютюн. Переробка цієї культури приносить значний дохід у державний бюджет.

Енергетичний комплекс країни представлений двома гідроелектростанціями, ще є одна теплоелектростанція в Пльовлі. Ці електростанції практично повністю задовольняють потреби країни.

Величезний негативний вплив на економіку Чорногорії створили суворі економічні і політичні санкції розвинених країн світу проти Югославії в дев’яності роки 20 століття.

В Чорногорії вирощуються виключно екологічно чисті продукти, завдяки чому, що тут відсутнє забруднення навколишнього середовища промисловим виробництвом.

Детальніше про економіку, промисловість та інші цікаві факти Чорногорії читайте тут.