Категорії
journal

Як відпочити за короткий час

Було б чудово, якщо всім нам вдавалося спати по 8-9 годин на свіжому повітрі, вночі і ще пару годинок вдень. Але життя встановлює свої правила і реалії. Робота, переїзди, відрядження та багато іншого висмикують нас з режиму.

Наступні поради допоможуть вам краще виспатися за короткий термін.

Отже, як відпочити за короткий час:

 1. Вам необхідно поліпшити якість відпочинку. Саме відпочинку, а не тільки сну. Намагайтеся розслабитися, як можна частіше. Не напружуйте зайві м’язи під час ходьби, робіть менше рухів, коли сидите в офісі або машині. Контролюйте своє тіло завжди. Дуже часто витрачається набагато більше зусиль, ніж потрібно.
 2. Дуже просто змінити режим сну. Люди, що часто літають, не можуть звикнути до зміни поясів. Робиться це так: перед сном пити заспокійливі засоби рослинного походження. Наприклад, валеріану. А коли прокидаєтесь – женьшень або елеутерокок. Через три дні – режим зміниться.
 3. Не важливо, скільки ви спите. Вісім годин або 10 хвилин. Найголовніше – це те, з яким настроєм засинаєте. Згадайте Штірліца. В будь-якій ситуації необхідно налаштовувати себе на те, що ви виспитеся і прокинетесь бадьорим та веселим.
 4. Навчіться швидко викидати з голови весь непотріб, що несподівано з’являється, коли нам завтра рано вставати. Є багато методик, які варто спробувати (рахувати баранчиків – не найкращий варіант).
 5. Постарайтеся створити навколо себе комфортний мікроклімат. Провітріть кімнату, стежте за температурою (на холоді і в спеці спати гірше), зволожте приміщення.
 6. Не лягайте спати голодним і не переїдайте. Легкий йогурт або яблуко – найкраще рішення.
 7. Забудьте про спиртне. Іноді радять сто грам «коньячку», але коли на сон мало часу від цього тільки гірше.
 8. Перед сном і після пробудження варто робити дихальні вправи і легку розтяжку.
 9. Якщо часу на сон дуже мало, то намагайтеся спати тільки наодинці, так як навіть в домашньої тваринки є своє енергетичне поле. Також вона може енергійно рухатися – твій організм обов’язково відреагує на будь-які шуми і дії.
 10. Спробуй знайти ті години, коли ти висипаєшся найкраще і намагайся заснути саме в цей час.
 11. Прийміть ванну (краще з сіллю і ароматними наповнювачами) перед сном і прохолодний душ після пробудження.
 12. Якщо вам доводиться спати всього кілька годин, то оберіть день, коли ви зможете відіспатися. Так званий «день сну та відпочинку». Таких днів має бути достатня кількість. Бажано, не менше одного на тиждень. Використовуйте будь-який момент, щоб поспати вдень. Нехай 10 хвилин, але вони будуть тільки ваші.