Категорії
Відпочинок

Валюта та ціни в Чорногорії

Валюта Чорногорії – правила обміну валют і ціни.

Відпочинок на Адріатичному узбережжі: Чорногорія, Хорватія, Словенія, Італія - законодавство, ідеї відпочинку, курорти, визначні пам'ятки, нерухомість

Єдиною ходовою валютою в Чорногорії є євро. Іншу валюту не приймають для оплати ні в одному магазині. Найбільш поширені купюри номіналом п’ять, десять, двадцять, п’ятдесят, сто, двісті, п’ятсот євро, монети 1, 2, 5, 10, 20, 50 євро центів, 1 і 2 євро. Найбільш вигідні умови по обміну валюти в пунктах обміну Народного банку Чорногорії, які працюють з понеділка по п’ятницю з восьми ранку до шістнадцяти годин. Також можливо звернутися в комерційні банки, але треба звірити всі курси.

В найбільш популярних туристичних центрах гроші можна обміняти в спеціалізованих обмінних автоматах.

Не слід звертатися до вуличних міняйл. Такі дії підлягають покаранню. Можна отримати адміністративний штраф. Для прикладу, в сусідній державі — Сербії — за таке передбачено позбавлення волі.

В Чорногорії проблематично використовувати картки і дорожні чеки. Винятком є лише популярні курортні міста, де проводити оплату можливо кредитними картками Mastercard, Maestro, Visa, Diners Club.

У Чорногорії ціни на всі товари сильно розрізняються по регіонах. Чим більш популярним серед туристів район країни, тим вище ціни на весь асортимент продукції.