Багато хто з нас ненавидить звук власного будильника. Навіть коли ми знаємо, що попереду буде цікавий та захоплюючий день – вилізти з-під ковдри буває дуже складно. Особливо це стосується тих людей, хто не вважає себе жайворонком чи думає, що у нього особливий біологічний годинник.
На щастя, є декілька науково підтверджених цінних порад, які можуть допомогти навіть найзатятішій сові прокинутися раніше, відчуваючи себе більш сконцентрованою і готовою встигнути усе за майбутній день. Ключем до цієї трансформації є невеличка підготовка до сну звечору та кілька порад на ранок.
Ось, власне, і вони:
- почитайте книгу, яка вам подобається. 30 хв перед сном мають бути розслабляючими
- не їжте та не вживайте алкоголю перед сном. Їжа перед сном може призвести до печії, а алкоголь до звикання та порушень сну.
- нехай вас пробудить не будильник, а сонце. Сонячне проміння вимикає синтез мелатоніна, який сприяє гарному сну, таким чином організм збадьорюється набагато швидше
- випийте склянку води. Це компенсує втрату вологи за ніч під час дихання та через піт.
- приберіть подалі електронні пристрої. Яскравість екрану імітує світло сонця, і мозок припиняє вироблення мелатоніна – важливого гормону, що сприяє відновленню під час сну
- підготуйте сніданок. це мотивуватиме вас до швидшого підйому
- звільніть ранок від справ. Не перевіряйте пошту відразу, ранок повинен асоціюватися тільки з позитивом.
- помістіть будильник в іншому кінці кімнати. Якщо сонце – це зарано, то будильник подалі від ліжка теж хороший варіант
- зробіть зарядку. Вона не повинна бути дуже інтенсивною чи тривалою. Кількох хвилин простих вправ вистачить.