Категорії
Цікаві факти

Цікаві факти про Австралію ??

Австралія – загадкова країна, в якій дикі кенгуру спокійно живуть практично поруч з людьми, хмарочоси не є рідкістю у великих містах, а сама країна кишить тисячами туристичних принад. Туристи можуть насолодитися чудовими пейзажами, познайомитися з цікавими і небезпечними представниками фауни, прогулятися на розкішній яхті вздовж усього узбережжя. Це країна контрастів. У ній кожний знайде для себе щось нове. У цій статті ми розповімо цікаві факти про Австралію і всім, що з нею пов’язано.

Історія Австралії

В Австралії з’явились люди понад 50 тисяч років тому. З тих пір на континенті жили аборигени. В кінці XVIII століття на материку висадився Перший британський корабель. Таким чином Австралія перетворилася на колонію.

Цікавим фактом є й те, що цю колонію Британська влада використовувала для того, щоб позбутися злочинців. Їх просто надсилали сюди на примусове поселення.

У 13 році минулого століття влада країни спеціально побудувала місто, яке повинне було стати столицею країни. Це Канберра. Приводом для побудови міста стала конкуренція між Мельбурн і Сіднеєм. Вони боролися за право стати столицею. Розбудову Канберри тоді порахували розумним компромісом.

Чим Австралія виділяється на тлі інших країн?

Австралія займає цілий континент. Країна знаходиться на 6 місці за площею.

На території континенту живе понад 200 000 різновидів тварин. До всього значну частину істот можна зустріти тільки в Австралії. Тобто вони живуть в обмеженому ареалі і не можуть існувати ніде більше. Таких тварин називають ендемічними або ендеміками.

В країні розмовляють переважно на австралійському діалекті англійської мови.

Австралійські аборигени розмовляли сотнями різних мов, часто мови відрізнялися настільки, що навіть сусідні села не розуміли одне одного, бо належали до різних мовних родин. Зараз живих мов аборигенів залишилося не більше півтора десятка.

Адміністративно держава поділена на штати, у кожного з яких свої особливості і закони.

Усім відоме тепле взуття – уггі. Вони родом з Австралії.

В Австралії можна нарахувати до 10 000 пляжів. Тобто можна роками щодня відвідувати нове місце і жодного разу не повторитися.

Найбільший в світі піщаний острів знаходиться недалеко від берегів Австралії. Він називається островом Фрейзера.

Основна транспортна магістраль Австралії – “Highway 1” є найдовшою в світі. Вона простягається на 14 500 кілометрів.

На материку проживають всі 10 найнебезпечніших змій світу. В країні встановлено найдовшу на Землі огорожу. Довжина огорожі > 5600 км. Огорожа відокремлює основну частину материка від місць, де до сих пір проживають собаки Дінго.

Огорожа №2 у світі також знаходиться в Австралії, вона простягається на 3200 км і відгороджує кроликів, які загрожують місцевій ендемічній флорі і фауні.

В Австралії розташована одна з найбільших ферм у світі. Вона займає 6 млн акрів.

Неподалік від Сіднея розташована так звана «Палаюча гора». Свою назву вона отримала завдяки горінню вугілля в підземних шарах. Тління триває понад 6000 років.

На материку живе величезна кількість павуків , деякі з яких досить небезпечні . Нащастя, смерті від їхньої отрути не фіксувалися вже майже 40 років.

Чого не можна сказати про акул . Щорічно від їх зубів гинуть до 2 десятків людей.

На даний момент кількість коал скоротилася до майже 40 000. І тенденція поступового зменшення популяції зберігається.

Цікаво, що у нас побутує легенда, що назва «кенгуру» – це на одному з діалектів аборигенів означає «не розумію». Нібито Кук запитав у австралійців, що це за дивна істота, а ті йому так відповіли бо не знали англійської. Однак насправді ця історія – просто веселий міф. Кенгуру – і є кенгуру на австралійській мові Guugu Yimithirr.

У країні є солоне озеро рожевого кольору. На думку вчених, відтінок забезпечують водорості або бактерії.

В середині XIX століття на материк привезли кілька десятків кролів. Через 10 років число особин перевищило 2 мільйони.

Тектонічна плита, на якій розташований континент, щорічно зсувається на 70 міліметрів на північ. Рух триває вже протягом тривалого часу.

В Австралії є невеличкий населений пункт Кубер-педі, який вважається світовою столицею видобутку опалів, де видобувають понад 95% цього мінералу. Мінералу приписують магічні властивості і часто використовують при створенні ювелірної продукції.

Кількість кенгуру в країні більш, ніж в 2 рази перевищує кількість місцевих жителів (50 млн проти 25 млн людей)

Страуси Ему і кенгуру вважаються національними символами країни. Вибір був зроблений не випадково. Істоти не вміють рухатися в зворотному напрямку, тобто відступати.

Однак це зовсім не означає, що до кенгуру ставляться з якоюсь особливою пошаною. М’ясо тварини охоче вживають в їжу практично всі жителі країни. Його можна придбати в магазинах, на базарах або замовити готову страву в ресторані. Популярність обумовлена низьким вмістом в м’ясі жиру. Тому м’ясом кенгуру часто замінюють баранину, свинину або телятину.

На території материка розміщено 19 об’єктів, які входять до числа об’єктів спадщини ЮНЕСКО. З усіма пам’ятками Австралії можна ознайомитися в іншій нашій статті.

Сідней знаменитий будівлею опери. Будова має незвичайну форму в стилі експресіонізму. При проектуванні будівлі автор хотів відтворити щось, що нагадує апельсин. Зведення Сіднейської опери тривало більше 14 років і закінчилося в 1973 році.